Maraton "Leśny" Osiecznica 2008, czyżby ???

Osiecznica historia i najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Maraton "Leśny" Osiecznica 2008, czyżby ???

Post autor: grgur » śr września 12, 2007 4:49

Osiecznica- mała wioska-gmina malowniczo położona wśród Borów Dolnośląskich , ok 13 km na pn-zachód od Bolesławca, nad rzeką Kwisą. Ok połowy czerwca odbywa się tu lokalny "wiejski" festyn tzw "Dni gminy Osiecznica.Zaświtała mi więc pewna myśl....
Na malo uczęszczanej trasie Osiecznica-Parowa i jeszcze na terenie przyległych wiosek Poświętne, Ołobok (osobliwe nazwy) znajduje się jedna z naszych tras treningowych-mamy tam wymierzony wg licznika samochodu dokładny dystans maratonu na pięknych równych , mało uczęszczanych drogach z super równą, nową nawierzchnią. Większość tras wiedzie przez las,stąd proponowana nazwa. Jestem po wstępnych rozmowach z wójtem gminy i kierownikiem bolesławieckiego MOSIR-u na temat zorganizowania w ramach ww. Dni Osiecznicy imprezy rolkarskiej. Spotkałem się z bardzo dużą przychylnością i zainteresowaniem tych ludzi. Trasa z racji niewielkiego ruchu i bardzo małej ilości dróg bocznych jest wyjątkowo łatwa do zabezpieczenia ,a oprócz tego malowniczo położona.Z racji przynależności gminy do Euroregionu Nysa , kontaktom wójta z ościennymi gminami niemieckimi , jak i bliskości granicy (ok 40 km), możnaby spróbować nadać imprezie charakter"międzynarodowy" i pozyskać dodatkowe środki.Aby zrobić imprezęr bardziej masową-niech się bawią wszyscy, trzebaby zorganizować zawody na np kilku dystansach (np 10,21 i koronne 42,2 km) , co nie byłoby takie trudne-warunki terenowe i kształt tras na to pozwalają , no i może zrobić jakiś ukłon w stronę wójta- np jakiś pokazowy przejazd przez wiochę?Na tą chwilę jestem pełen optymizmu co do powodzenia przedsięwzięcia.
I teraz pytanie do Was drodzy forumowicze , rolkarze z całej Polski.
-Jakie byłoby zainteresowanie wśród Was ww imprezą - aby ją organizować , trzeba mieć dla kogo :?: Ściganie się wśród sosen i brzóz , wśród kibiców złożonych głównie z leśnych ptaków i trochę z okolicznych mieszkańców , nie każdemu się musi podobać.
- Czy ktoś , kto bawił się już może w orga na takich imprezach , chciałby się może podzielić swoją wiedzą- może mój optymizm jest zbyt wielki i nie jest to takie proste........
:?: :?: :?:
Liczę na zainteresowanie tematem. Pozdrawiam - Grzegorz.

zgola
Posty: 23
Rejestracja: pn lipca 31, 2006 2:23
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: POZNAN

Post autor: zgola » czw września 13, 2007 12:57

Zainteresowany bardzo, w lesie może być nawet fajniej niż w mieście...
najważniejsza jest nawierzchnia ... moje doświadczenie w organizacji = 0 ... ale myślę, że kilka osób na tym forum się znajdzie

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Agent_L » czw września 13, 2007 5:15

pomysł niezły.
a co z tzw "zapleczem" ?
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: grgur » czw września 13, 2007 5:50

Agent_L pisze:pomysł niezły.
a co z tzw "zapleczem" ?
O zapleczu medycznym ,policyjnym,itd,itd będę oczywiście rozmawiał z władzami, OSIR-em. Na prawdę zamierzam wokół tego pochodzić i informować na forum o rezultatach mych starań. Niczego nie obiecuję,ale kto nie próbuje....... Aby jednak moje działania miały jakikolwiek sens i abym był wiarygodny muszę mieć choć wstępną deklarację uczestnictwa najlepiej jak największej liczby osób- nikt nie będzie organizował zawodów dla np. 5-ciu rolkarzy. Propagacją imprezy w okolicy , wysłaniem maili do klubów rolkarskich w Niemczech zajmę się sam, ale i tak myślę, że najliczniejszą grupę uczestników powinni stanowić ludzie przeglądający to forum , ich znajomi,znajomi znajomych.....

Najtrudniejsze są jak zawsze początki, ale gdyby impreza wypaliła, może i w przyszłości moglibyśmy się raz w roku pościgać na Dolnym Śląsku :?:

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Agent_L » czw września 13, 2007 7:25

a jak jest z dojazdem?
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » czw września 13, 2007 7:28

Świetna sprawa :)
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: grgur » czw września 13, 2007 7:35

Agent_L pisze:a jak jest z dojazdem?
autostrada A4 z Krakowa do samej Osiecznicy (bez 10 ostatnich kilometrów)- jesteś w 4 godziny,ale to chyba sprawa na potem. :wink:

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Agent_L » czw września 13, 2007 9:40

grgur pisze:
Agent_L pisze:a jak jest z dojazdem?
autostrada A4 z Krakowa do samej Osiecznicy (bez 10 ostatnich kilometrów)- jesteś w 4 godziny,ale to chyba sprawa na potem. :wink:
10 ostatnich kilometrów spoko, ale na autostradę mnie na rolkach nie wpuszczą chyba : )

Jakieś propozycje dla nie uznających mniej niż 8 kółek ?
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Jacek.B
Ścigant 4x100mm
Posty: 290
Rejestracja: pn maja 15, 2006 9:40

Re: Maraton "Leśny" Osiecznica 2008, czyżby ???

Post autor: Jacek.B » czw września 13, 2007 10:16

grgur pisze:Osiecznica- mała wioska-gmina malowniczo położona wśród Borów Dolnośląskich [....] Liczę na zainteresowanie tematem.
Chętnie przyjadę. Co do organizacji, może lepiej zacząć skromnie, skoro
doświadczenie małe. No chyba, że macie tam kogoś, kto organizował
podobne imprezy w innych dyscyplinach i pomoże. Trzymam kciuki :ok2:

Awatar użytkownika
piotro
Ścigant 4x110mm
Posty: 368
Rejestracja: czw listopada 03, 2005 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: piotro » pt września 14, 2007 12:12

grgur pisze:
Agent_L pisze:a jak jest z dojazdem?
autostrada A4 z Krakowa do samej Osiecznicy (bez 10 ostatnich kilometrów)- jesteś w 4 godziny,ale to chyba sprawa na potem. :wink:
Chętnie bym przyjechał (może jeszcze z dwiema osobami) ale gdybyś zechciał napisać, jak dojechać bez tego "cuda techniki" co ma kółek tyle co moja jedna rolka...

I jeszcze kwestia noclegu. Szczyt mażeń - to pole namiotowe + możliwość umycia się...

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Agent_L » pt września 14, 2007 2:42

piotro pisze:I jeszcze kwestia noclegu. Szczyt mażeń - to pole namiotowe + możliwość umycia się...
W sumie sam chciałem o to pytać, ale pomyślałem że nie wypada : D
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: grgur » pt września 14, 2007 3:11

Chętnie bym przyjechał (może jeszcze z dwiema osobami) ale gdybyś zechciał napisać, jak dojechać bez tego "cuda techniki" co ma kółek tyle co moja jedna rolka...

I jeszcze kwestia noclegu. Szczyt mażeń - to pole namiotowe + możliwość umycia się...[/quote]

1.Dojazd- do Wrocławia, to każdy chyba wie jak. Z Wrocławia pociąg w kierunku Węglińca,wysiadka w Bolesławcu,lub autobus do Bolesławca- ok 120km. Z Bolesławca do Osiecznicy jest 13 km i tu już służę pomocą na miejscu.
2. Nocleg- z polem namiotowym raczej cieńko. W Bolesławcu jest sporo możliwości przenocowania za ok 30 zł-również służę pomocą, pomagam w rezerwacji miejsc. Porozmawiam też z wójtem Osiecznicy na temat możliwości biwakowania na terenie trawiastego boiska szkoły i korzystania z sanitariatów szkolnych-wtedy byłoby może za free. Dla zamożnych- zamek Kliczków w przyległej wiosce: http://www.kliczkow.com.pl :D

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: grgur » pt listopada 30, 2007 10:54

Odświeżam temat , bo "czyżby" ciałem się stało !

- oficjalny termin zawodów : 29 czerwiec 2008 :!: i póki co nie pokrywa się z innymi terminami
- planowane sa dwa dystanse 42,2 km i 18 km oraz coś ok. 2,5 km dla dzieciaków- przybywajcie więc wraz z rodzinami
- organizatorem i patronem zawodów jest wójt gminy Osiecznica
- system pomiarowy czasów prawdopodobnie ten sam co w Seenlandzie (dosłownie- zaprosiliśmy do wspólpracy ludzi z Hohenbocki , a tym samym liczymy na reklamę zawodów po stronie Niemieckiej jak i podbicie frekwencji przez zawodników zza Odry i Nysy)
- w razie powodzenia imprezy jest duża szansa , by stała sie ona coroczną cykliczną imprezką
- wszelkie szczegóły , bo sprawa jest świeżutka -wkrótce
- liczę na zainteresowanie tematem :roll:

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Janusz » pt listopada 30, 2007 11:40

Grgur,

Super pomysł i gratulacje za zamianę słowa w ciało! :)
Bardzo chętnie przyjadę, bo to moje tereny wędkarskie od młodzika (Jelenia Góra), więc tym chętniej objadę okolicę na rolkach.
Śledzę temat i trzymam kciuki za powodzenie!

Pozdrawiam,
Janusz

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » pt listopada 30, 2007 12:00

Janusz pisze:Grgur,

Super pomysł i gratulacje za zamianę słowa w ciało! :)
Bardzo chętnie przyjadę, bo to moje tereny wędkarskie od młodzika (Jelenia Góra), więc tym chętniej objadę okolicę na rolkach.
Śledzę temat i trzymam kciuki za powodzenie!

Pozdrawiam,
Janusz
A gdzie i co łowisz ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Osiecznica historia i najświeższe informacje.”