OSIECZNICA 2009

Osiecznica historia i najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: OSIECZNICA 2009

Post autor: mrv » czw lipca 02, 2009 6:20

WFH pisze:
Alternatywą sa tez polskie firmy coraz lepiej radzące sobie z pomiarem czasu na tego typu imprezach. Ale myślę, że jeszcze na to za wcześnie, za kilka miesięcy trzeba się będzie nad tym zastanawiać.
Może i są - tylko kwota spiewana za pomiar jest raczej spora czescia budzetu imprezy.

Drzastwa
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn października 16, 2006 3:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: OSIECZNICA 2009

Post autor: Drzastwa » czw lipca 02, 2009 8:34

zico pisze:
mrv pisze:
zico pisze:
Uuuuuuuuu... Rok temu w Geierswalde (2008) bardzo dużo Polaków miało, że tak powiem "przesunięcie miejsc medalowych".
Wszystko tylko nie źli Niemcy - to już zdarta płyta...
Trzeba było być na tym wyścigu i zobaczyć jak to faktycznie wyglądało. Piotrek Drzastwa wjeżdża jakieś 20 metrów przed drugim i wciskają mu, że był na drugiej pozycji! Sorry, ale takie zdarzenia nie powinny mieć miejsca.

To jest fakt. Mój przykład to w 100% potwierdza.
http://www.polturbo.pl Turbosprężarki sprzedaż regeneracja.

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: OSIECZNICA 2009

Post autor: grgur » czw lipca 02, 2009 8:51

mrv pisze:alternatywne światełko w tunelu pozwalające uniezaleznić się od Lausitz Timing.
i być może jest to wlaściwy trop :?: 8)

W swych działaniach należy jednak być bardzo roztropnym- wójtowi ( i myślę ,że nam też , bo to ciekawe doświadczenie) zależy , by zawody można było określać jako "międzynarodowe" i przyciągnąć zawodników z Niemiec ,Czech , a jednocześnie każdy wolałby być w pełni niezależny i sam dyktować warunki - ale też być w pełni odpowiedzialnym za ewentualne wpadki. Dziś należy się z problemem dobrze przespać , by podjęta na przyszłość decyzja była tą najwłaściwszą .

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: OSIECZNICA 2009

Post autor: WFH » czw lipca 02, 2009 9:29

mrv pisze:
WFH pisze:
Alternatywą sa tez polskie firmy coraz lepiej radzące sobie z pomiarem czasu na tego typu imprezach. Ale myślę, że jeszcze na to za wcześnie, za kilka miesięcy trzeba się będzie nad tym zastanawiać.
Może i są - tylko kwota spiewana za pomiar jest raczej spora czescia budzetu imprezy.
Dlatego też należałoby porównać jak się mają kwoty proponowane przez polskie firmy do tego co biorą Niemcy, bo wiadomo, że oni tez nie robią tego charytatywnie.
Sprawa wymaga głębszych przemyśleń, tak jak to już wspomniał Grzegorz.

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: OSIECZNICA 2009

Post autor: mrv » czw lipca 02, 2009 9:33

grgur pisze:
mrv pisze:alternatywne światełko w tunelu pozwalające uniezaleznić się od Lausitz Timing.
i być może jest to wlaściwy trop :?: 8)

W swych działaniach należy jednak być bardzo roztropnym- wójtowi ( i myślę ,że nam też , bo to ciekawe doświadczenie) zależy , by zawody można było określać jako "międzynarodowe" i przyciągnąć zawodników z Niemiec ,Czech , a jednocześnie każdy wolałby być w pełni niezależny i sam dyktować warunki - ale też być w pełni odpowiedzialnym za ewentualne wpadki. Dziś należy się z problemem dobrze przespać , by podjęta na przyszłość decyzja była tą najwłaściwszą .
A być może PZSW w przyszłości powinien zastanowić się nad inwestycją w jeden zestaw aparatury pomiarowej? Inwestycja w pewną ilość chipów gwarantująca zyski z każdorazowego wypożyczenia jest w świetle biedy w Związku nie do pogardzenia.
Taka aparatura mogłaby być wynajmowana wraz z operatorem na czas zawodów i moim zdaniem byłaby to świetna forma wspierania lokalnych stowarzyszeń oraz ludzi chcących coś zorganizować

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: OSIECZNICA 2009

Post autor: WFH » czw lipca 02, 2009 9:39

mrv pisze:
grgur pisze:
mrv pisze:alternatywne światełko w tunelu pozwalające uniezaleznić się od Lausitz Timing.
i być może jest to wlaściwy trop :?: 8)

W swych działaniach należy jednak być bardzo roztropnym- wójtowi ( i myślę ,że nam też , bo to ciekawe doświadczenie) zależy , by zawody można było określać jako "międzynarodowe" i przyciągnąć zawodników z Niemiec ,Czech , a jednocześnie każdy wolałby być w pełni niezależny i sam dyktować warunki - ale też być w pełni odpowiedzialnym za ewentualne wpadki. Dziś należy się z problemem dobrze przespać , by podjęta na przyszłość decyzja była tą najwłaściwszą .
A być może PZSW w przyszłości powinien zastanowić się nad inwestycją w jeden zestaw aparatury pomiarowej? Inwestycja w pewną ilość chipów gwarantująca zyski z każdorazowego wypożyczenia jest w świetle biedy w Związku nie do pogardzenia.
Taka aparatura mogłaby być wynajmowana wraz z operatorem na czas zawodów i moim zdaniem byłaby to świetna forma wspierania lokalnych stowarzyszeń oraz ludzi chcących coś zorganizować
Oczywiście, że zastanawialiśmy się nad tym, ale w obecnej sytuacji Związku jest to niestety niemozliwe. Po prostu nas na to nie stać. Dla nas największym problemem jest obecni spłacenie długów naszych poprzedników i unikniecie likwidacji Związku...
Ale to temat na inną dyskusje.

trust_no_one
Czterokółkowiec
Posty: 64
Rejestracja: wt października 28, 2008 4:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Żory

Re: OSIECZNICA 2009

Post autor: trust_no_one » czw lipca 02, 2009 10:06

WFH pisze:
mrv pisze:
WFH pisze:
Alternatywą sa tez polskie firmy coraz lepiej radzące sobie z pomiarem czasu na tego typu imprezach. Ale myślę, że jeszcze na to za wcześnie, za kilka miesięcy trzeba się będzie nad tym zastanawiać.
Może i są - tylko kwota spiewana za pomiar jest raczej spora czescia budzetu imprezy.
Dlatego też należałoby porównać jak się mają kwoty proponowane przez polskie firmy do tego co biorą Niemcy, bo wiadomo, że oni tez nie robią tego charytatywnie.
Sprawa wymaga głębszych przemyśleń, tak jak to już wspomniał Grzegorz.
Nocny Maraton w Bydgoszczy obsługiwała jakaś krajowa firma - dwie osoby + dwa komputery + chipy wklejone w numery startowe. Myślę, że ich stawki nie były zbyt wygórowane bo jak sądzę budżet tego biegu był raczej ograniczony => niewielu biegaczy (140)=mało kasy do rozdysponowania.

Oczywiście dołączam do churu wznoszącego peany na cześc organizatorów, publiki i całej imprezy.
50°05'46.29" N
18°41'50.58" E

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: OSIECZNICA 2009

Post autor: Luzak19:57 » pt lipca 03, 2009 11:57

"Dla odmiany - mój czas był w miarę poprawny, za to mojej żonie odjeli jakieś 15 minut. Ale ona jest za porządna, żeby się tym cieszyć." - napisał Piotro :?:


Szacuneczek dla Małżonki :D

Pozdrowienia dla Wszystkich (od A.A do Z.Z.)
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: OSIECZNICA 2009

Post autor: Krzysztof » pt lipca 03, 2009 12:20

W końcu jest to tylko technika, która też może zawieść.
Z tym, że jest to o tyle bolesne, że wkłada się wysiłek w pokonanie dystansu, walkę na trasie i na mecie.

W NASA po prostu system sie zwielokrotnia, ale NASA ma małą górę kasy (kiedyś miała wielką górę kasy :) ) i nie tylko na to.

Wydaję się, że najprostszym (najtańszym) sposobem na system rezerwowy jest po prostu kamera filmująca wjazd na metę od pierwszego do ostatniego zawodnika (przynajmniej kolejność i różnice czasowe) - oczywiście dalej pozostaje problem z niezawodnością, zasilaniem, obsługą itp.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: OSIECZNICA 2009

Post autor: Piotr B » pt lipca 03, 2009 12:44

z forum Biegajznami o pomiarze czasu w Europamatathon Gorlitz/Zgorzelec:
Buddy pisze:Z pomiarem czasu była wpadka na całej linii, bo nie zgadzało się dużo wyników. W półmaratonie np. zaczęli dekorację, a brakowało gościa, który przybiegł 3 i nie został w ogóle wyczytany. Reklamacje przed dekoracjami trwały ok 45min i niewiele wniosły, dopiero na ostatnią chwilę udało się wydrukować dyplomy.
Rozmawiałam przy okazji z dyrektorem biegu. Niestety przez taki a nie inny budżet wzięli inną firmę do pomiaru czasu niż dotychczas - do tej pory Mika Timing była niezawodna, ale niestety w tym roku za droga. Tańsza firma (mieli na koszulkach Spreewald-Marathon) zawaliła temat :(
Pewnie dlatego nie ma jeszcze oficjalnych wyników.
tak dla równowagi

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: OSIECZNICA 2009

Post autor: grgur » pt lipca 03, 2009 2:10

Poszukuję namiarów do pana - uczestnika maratonu , który po zawodach rozmawiał ze mną na temat ewentualnego zamówienia i produkcji medali dla potrzeb naszej imprezy na przyszłość. ktoś może mi pomóc?

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: OSIECZNICA 2009

Post autor: Luzak19:57 » pt lipca 03, 2009 2:53

"Odmawiam dlaszej dyskusji na ten temat. :)" - napisał piotro

Piotrze, przepraszam :!: :!: :!:
"OMSKNAŁO MI SIĘ" :oops:

Pozdrowienia.
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: OSIECZNICA 2009

Post autor: Luzak19:57 » pt lipca 03, 2009 7:57

"Wszystkie osoby, którym nie zgadza się wynik proszę o kontakt ze mną ( PW) i przekazanie takich danych:
- imię , nazwisko, klub/miejscowość, którą podaliście przy zgłoszeniu i wasz czas, który wiecie ,że na zawodach osiągnęliście."
- napisał grgur

Ja dziękuję.
"BOSO ALE W OSTROGACH"
polecam książkę Grzesiuka.

Pozdro.

P.S. Jeżeli stwierdzicie, że OK to przeczytajcie następne tego samego autora:
"Pięć lat kacetu", oraz "Na marginesie życia".
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: OSIECZNICA 2009

Post autor: Krzysztof » pn lipca 06, 2009 2:02

Kilka fotek z mety.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Osiecznica historia i najświeższe informacje.”