IV MARATON W OSIECZNICY 26 czerwca 2011

Osiecznica historia i najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Re: IV MARATON W OSIECZNICY 26 czerwca 2011

Post autor: ALAN54 » wt lipca 26, 2011 11:22

Wyścig rolkarski to jest impreza dla facetów z jajami :evil: :evil: a nie szkółka niedzielna dla delikatnych panienek. Tu się zasuwa do przodu a jak adrenalina idzie w górę to nie liczą się trupy :shock: :shock:
Trza być twardym a nie miętkim :D :D :D :D :D
Pozdrowienia dla wszystkich którzy przeżyli
ALAN54

Awatar użytkownika
jogi
Posty: 14
Rejestracja: sob listopada 10, 2007 2:59
Moje rolki: Rollerblade Racemachine LE
Jeżdżę od: 24 lut 2008
Lokalizacja: Częstochowa

Re: IV MARATON W OSIECZNICY 26 czerwca 2011

Post autor: jogi » śr lipca 27, 2011 12:54

krzysztofbr pisze:.... Jak ktoś się spóźnił na start to niech staje z tyłu...a nie wpycha się na chama i nikt na to nie reaguje! tak samo jak celowe spychanie ludzi na pobocze na finiszu...po to to aby zamiast 1.20 pojechac 2 sekundy szybciej..
Ci co jechali w grupie z Basia M. wiedzą o co chodzi...cwaniakom zwracano uwagę, dobrze, że nic nikomu się nie stało.

pozdrawiam serdecznie

krzysztof baran
Na starcie obowiązuje ustawienie zgodne z rozsądkiem. Każdy rozgarnięty rolkarz zna swoje miejsce w szeregu. I nie ma znaczenia kiedy przybywa na linie startu. To po pierwsze.
Po drugie kolego, nie zarzucaj nikomu cwaniactwa , bo to nie ładnie , po prostu;)

Grzegorz, ukłony za organizację udanej imprezy.
Pozdrawiam Piotr
Jura Skating Częstochowa

krzysztofbr
Posty: 48
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 2:35
Moje rolki: Bont Jet 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2010
Lokalizacja: Gdańsk-Żabianka/Sopot

Re: IV MARATON W OSIECZNICY 26 czerwca 2011

Post autor: krzysztofbr » śr lipca 27, 2011 10:06

"Na starcie obowiązuje ustawienie zgodne z rozsądkiem. Każdy rozgarnięty rolkarz zna swoje miejsce w szeregu"

widzę, że znowu rozpętam dyskusje: mam nadzieje, że dyscyplina jaką jest rolkarstwo rozwinie się i okrzepnie. nie moge się zgodzic z tym co napisałeś.

dla przykładu podam kolarstwo, maraton/zawody MTB (gdzie nawet w Polsce, często, w jednej imprezie startuje ponad 1000 osób). Jeżeli nie ma wyznaczonych sektorów, to jak ktoś się spóźni na start staje na końcu nawet jak jest mistrzem Polski.
Na ostatnich niedawnych mistrzostwach Polski w maratonie MTB paru czołowych zawodników startowało z tylu. żaden z nich nie dojechał do czołówki...bo zabrakło im siły.

Co do do cwaniactwa. Źle się wyraziłem. To co widziałem na finiszu, celowe spychanie ludzi na trawe aby urwać 2 sekundy to raczej chamstwo i brak wyobraźni:)

pozdrawiam serdecznie

kbaran

krzysztofbr
Posty: 48
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 2:35
Moje rolki: Bont Jet 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2010
Lokalizacja: Gdańsk-Żabianka/Sopot

Re: IV MARATON W OSIECZNICY 26 czerwca 2011

Post autor: krzysztofbr » śr lipca 27, 2011 10:08

ALAN54 pisze:Wyścig rolkarski to jest impreza dla facetów z jajami :evil: :evil: a nie szkółka niedzielna dla delikatnych panienek. Tu się zasuwa do przodu a jak adrenalina idzie w górę to nie liczą się trupy :shock: :shock:
Trza być twardym a nie miętkim :D :D :D :D :D
Pozdrowienia dla wszystkich którzy przeżyli
ALAN54
Alan poczucie humoru Ciebie nie opuszcza i dobrze. Jasne, ze jest adrenalina itd. Akurat Ty jesteś wzorem rozsądku i potrafisz odpuścić sekundę aby nie zrobic krzywdy innym.

grzegorzp
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 111
Rejestracja: śr listopada 09, 2005 1:09
Moje rolki: staram się opanować
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: IV MARATON W OSIECZNICY 26 czerwca 2011

Post autor: grzegorzp » śr lipca 27, 2011 11:43

jogi pisze: Na starcie obowiązuje ustawienie zgodne z rozsądkiem. Każdy rozgarnięty rolkarz zna swoje miejsce w szeregu.

Tutaj zgadzam się z kolegą w 100%.
Z tego co zaobserwowałem na zawodach w Niemczech to zazwyczaj czołowi zawodnicy stoją zawsze w pierwszych szeregach, czasem chwilę przed startem przeprowadzane są z nimi krótkie wywiady. Trudno mi sobie wyobrazić żeby np. na maratonie berlińskim startowali z ostatnich rzędów.

Organizacja mistrzostw Polski w Elblągu nie była najlepsza, ale spodobało mi się, kiedy sędzina na starcie wyczytywała nazwiska "lepszych" zawodników i ustawiała ich w pierwszym rzędzie przed linią staru.
-----------------------------
Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IV MARATON W OSIECZNICY 26 czerwca 2011

Post autor: Ariel » śr lipca 27, 2011 4:34

grzegorzp pisze: zazwyczaj czołowi zawodnicy stoją zawsze w pierwszych szeregach
Tak samo jest na imprezach biegowych.
Miłość wzrasta poprzez miłość

krzysztofbr
Posty: 48
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 2:35
Moje rolki: Bont Jet 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2010
Lokalizacja: Gdańsk-Żabianka/Sopot

Re: IV MARATON W OSIECZNICY 26 czerwca 2011

Post autor: krzysztofbr » czw lipca 28, 2011 8:27

Ariel pisze:
grzegorzp pisze: zazwyczaj czołowi zawodnicy stoją zawsze w pierwszych szeregach
Tak samo jest na imprezach biegowych.
w liczących się imprezach wg. określonych zasad. a nie, że im się wydaje, że to miejsce im się należy...i się wpychają mimo, że już dawno nie ma miejsca.

grzegorzp
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 111
Rejestracja: śr listopada 09, 2005 1:09
Moje rolki: staram się opanować
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: IV MARATON W OSIECZNICY 26 czerwca 2011

Post autor: grzegorzp » czw lipca 28, 2011 9:23

krzysztofbr pisze:
Ariel pisze:
grzegorzp pisze: zazwyczaj czołowi zawodnicy stoją zawsze w pierwszych szeregach
Tak samo jest na imprezach biegowych.
w liczących się imprezach wg. określonych zasad. a nie, że im się wydaje, że to miejsce im się należy...i się wpychają mimo, że już dawno nie ma miejsca.
Jeśli o mnie chodzi, to zawody odbywające się w ramach Pucharu Polski, a takim był maraton w Osiecznicy, uznaję za liczącą się imprezę.
-----------------------------
Pozdrawiam Grzegorz

krzysztofbr
Posty: 48
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 2:35
Moje rolki: Bont Jet 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2010
Lokalizacja: Gdańsk-Żabianka/Sopot

Re: IV MARATON W OSIECZNICY 26 czerwca 2011

Post autor: krzysztofbr » pn sierpnia 01, 2011 11:30

Osiecznica jest jedna z większych i fajniejszych imprez w Polsce.
szkoda, ze nie możesz mi przyznać racji, że wpychanie się na siłe do pierwszej linii mimo, ze nie ma miejsca nie jest fair. tak samo jak startowanie 3 metry przed wyznaczoną linią.

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: IV MARATON W OSIECZNICY 26 czerwca 2011

Post autor: mrv » pn sierpnia 08, 2011 2:51

krzysztofbr pisze:Osiecznica jest jedna z większych i fajniejszych imprez w Polsce.
szkoda, ze nie możesz mi przyznać racji, że wpychanie się na siłe do pierwszej linii mimo, ze nie ma miejsca nie jest fair. tak samo jak startowanie 3 metry przed wyznaczoną linią.
Wydaje mi się że "wpychała" się czołówka która 3 minuty przed startem użyźniała moczem glebę Borów Dolnośląskich. Była to równocześnie jedyna chwila wyścigu w której byłem w czołówce jak równy z równym. A organizatorom wyścigu proponuję od przyszłego roku ustawiać ludzi sektorami bazując z wynikach z roku poprzedniego lub po prostu tzw elitę wyścigu wypuścić 2-3 minuty wcześniej.

krzysztofbr
Posty: 48
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 2:35
Moje rolki: Bont Jet 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2010
Lokalizacja: Gdańsk-Żabianka/Sopot

Re: IV MARATON W OSIECZNICY 26 czerwca 2011

Post autor: krzysztofbr » wt sierpnia 09, 2011 8:39

bardzo dobry pomysl!

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV MARATON W OSIECZNICY 26 czerwca 2011

Post autor: bayya » wt sierpnia 09, 2011 9:15

Myślę, że sektory są bardzo dobrym rozwiązaniem. Jednak jest to dodatkowy problem organizacyjny. Jest nas za mało żeby robić start sektora co minutę jak np. w Berlinie, ale może chociaż ustawienie na starcie w sektorach, a sam start wspólny. Podobnie było w Gdańsku (w pierwszej linii stali WIC, w drugiej MP, a na końcu reszta a start wspólny). Można zrobić tak samo tylko ustawienie ze względu na najlepszy czas (pierwsi poniżej 1:20, potem 1:20-1:30, 1:30-1:40 itd.)
Hmmm, a ja tak bardzo lubię stać z przodu na starcie... :p
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

trust_no_one
Czterokółkowiec
Posty: 64
Rejestracja: wt października 28, 2008 4:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Żory

Re: IV MARATON W OSIECZNICY 26 czerwca 2011

Post autor: trust_no_one » wt sierpnia 09, 2011 10:09

bayya pisze:
Hmmm, a ja tak bardzo lubię stać z przodu na starcie... :p
Noooooooo, bo to najlepszy sposób, żeby znaleźć się na zdjęciu w loklanej gazecie :D :D
I dlatego przez wrodzoną skromność stoję sobie z tyłu, a na metę wpadam też raczej pod koniec kiedy już nie ma fotografów :D
50°05'46.29" N
18°41'50.58" E

grzesnt
Czterokółkowiec
Posty: 54
Rejestracja: ndz lutego 22, 2009 11:28
Jeżdżę od: 15 kwie 2005

Re: IV MARATON W OSIECZNICY 26 czerwca 2011

Post autor: grzesnt » ndz września 11, 2011 12:38

Witam.
Jaki jest termin Osiecznica 2012? :browar:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Osiecznica historia i najświeższe informacje.”