Dobrý den (w każdym razie po Czesku)

Tutaj się witamy - dla wszystkich, którzy są pierwszy raz na forum / welcome forum for first users

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Pablo_z_pueblo
Posty: 3
Rejestracja: śr kwietnia 28, 2010 4:25
Moje rolki: Tempish freeway GT
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Dobrý den (w każdym razie po Czesku)

Post autor: Pablo_z_pueblo » wt maja 11, 2010 4:03

Paweł.
32 lata.
Od zimy "poruszam się" na deskorolce. Tak. Nie jeżdżę tylko "poruszam się" bo tylko prosto, w prawo i w lewo.
Tak jest szybciej za dwoma synami jadącymi na rowerkach niżbym miał biegnąć za nimi. (I tak biegam 3 razy w tygodniu).
Teren jazdy idealny dla totalnego amatora: wiejska droga z asfaltem wylanym rok temu, mało aut (niedaleko Grodziska Mazowieckiego).

Po stwierdzeniu, że deska mi obliguje tylko jedną nogę do ruchu - postanowiłem spróbować rolek.
Poczytałem poczytałem poczytałem i wybrałem produkt Dobrý den - czeski :mrgreen: czyli Tempish Freeway GT 3000 (czerwone, regulowane, kupione przez internet). czyli na początku zrobiłem wszystko źle ;] bo kupiłem przez net, i to czeski produkt raczej opluwany tu na forum i to za poniżej 200 zł. co z tego wyjdzie zobaczymy.
Wyszedłem z założenia, że jak mi się spodoba jazda to kupię sobie coś lepszego.
Dobra. Na zamówione rolki w Asportowym sklepie z Bielska Białej który niby jest sportowy, czekałem "tylko" 14 dni. Myślałem, że się wścieknę bo miały być wysłane następnego dnia po wpłacie na konto. Ale dobra, mówię okej. Dorzucili mi jakieś ochraniacze (też Tempish Jolly) trochę je stuninguję i będą git. Czyli jednak ochraniacze lepiej przymierzyć przed zakupem.

Rolki wyglądają solidnie, łożyska ABEC 5, spory zakres regulacji żeby dopasować but do stopy. Wydają się wygodne. Jeżdżę od dwóch godzin na razie po hallu w domu (około 12 metrów prostej) bo wyglądam jak kaleka niepewnie się poruszając na ośmiu kółkach. Ale jutro, po jutrze może wyjdę na asfalt.

Pytanie tylko jedno mam: Jak mam skutecznie zahamować, bo przejrzałem forum dokładnie, ale wszyscy hamują jakoś tak że laikowi to nie wychodzi (dodam że filmy o hamowaniu też oglądałem i próbowałem ale rolki mi szaleją). Jedyne co mi przychodzi do głowy to spadać do rowu na kolana i liczyć że nie będzie jakiegoś szkła z potłuczonej butelki, albo powoli wytracać szybkość.

Pozdrawiam i jak się nauczę więcej to napiszę kolejną opinię subiektywną o tych rolkach.

Pablo_z_pueblo
Posty: 3
Rejestracja: śr kwietnia 28, 2010 4:25
Moje rolki: Tempish freeway GT
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Dobrý den (w każdym razie po Czesku)

Post autor: Pablo_z_pueblo » czw maja 13, 2010 4:41

ciąg dalszy..

może kogoś to zainteresuje, może nie, ale:
- rolki są niedemontowalne, czyli żadnego fragmentu buta nie da się wyciągnąć w celu przeprania (nie wiem jak inni producenci);
- stopa poci się dość szybko, Generalnie w trakcie jazdy nie pływa w bucie, ale po zdjęciu rolki trzeba też zmienić skarpetki (nie wiem czy tak jest z wentylacją u innych producentów);
- rolki są wygodne, po kilku użyciach "dopasowują" się do stopy.
- materiał butów: raczej taki sam jak u wszystkich. po przewróceniu się porysował się plastyk i lakier z trzpienia stabilizatora przy kostce ( taki elemencik lakierowany w kształcie koła z boku rolki)

Ochraniacze Tempish Jolly - takie sobie. z estetyką to raczej mają się trochę na bakier, ale swoją funkcję spełniają raczej dobrze (po kilku przewróceniach nadal działają), mają dłuuuugie gumy i luźne. mają również krótkie rzepy i dość słabą możliwość zakresu regulacji.

PS do admina: jeśli ten temat tu nie pasuje, to go trzeba umieścić tam gdzie jego miejsce, bo jeszcze będę dalej pisał o tym sprzęcie.

yacca
Posty: 23
Rejestracja: śr marca 31, 2010 8:14
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Dobrý den (w każdym razie po Czesku)

Post autor: yacca » pt maja 14, 2010 2:29

Pablo, no przecież masz w tych rolkach hamulec :D Wg testów przeprowadzonych przez Zico - ta gumowa kostka hamuje najskuteczniej ...
O sprzęcie pisz w innym miejscu - może w Testach i Polecanym Sprzęcie? No ale ja się nie znam, bo jestem tylko zwykłym userem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitalnia / welcome entry room”