Cześć

Tutaj się witamy - dla wszystkich, którzy są pierwszy raz na forum / welcome forum for first users

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Cześć

Post autor: novap » ndz czerwca 20, 2010 1:08

Choć zarejestrowałem się u was u was już dość dawno, to jeszcze nie odzywałem się wcale. Dziś postanowiłem się przywitać. 8) Jeżdżę na rolkach piąty sezon, raczej rekreacyjnie, a może już i fitnesowo. Zaczęło się od wyprawy do Dynamiksu w Poznaniu, no i stwierdziłem Eureka!! Rolki to je to !! Kupiłem sobie wtedy K2 EXO 3.0, na których jeździłem do tego roku, po drodze przesiadając się na kółka 80 (po zdarciu fabrycznych 78). A że mam parcie na prędkość :lol: zacząłem rozmyślać o czymś szybszym. No i trafiłem niedawno na Allegro Speedmachiny 90 za 800 zł (model ubiegłoroczny chyba) i w te pędy je kupiłem.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Cześć

Post autor: Krzysztof » pn czerwca 21, 2010 11:09

Witaj !!!!
Parcie na prędkość nie jest złe :alien:
Naturalną koleją rzeczy są zawody.
Na forum znajdziesz informacje o zawodach i relacje z odbytych imprez.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Re: Cześć

Post autor: novap » śr czerwca 30, 2010 7:24

Miewam czasem takie myśli, coby gdzieś wystartować może nie od razu dla jakiejś wielkiej rywalizacji, raczej dla sprwdzenia się i satysfakcji. Może nie odd razu maraton, ale już pół... czemu nie? Tylko, że forma jeszcze raczej nie ta. Jeżdżę w tym sezonie dość dużo. Zacząłem 24.03. Starm się jeździć regularnie 2-3 razy w tygodniu i nawet to się udaje. Jeżdżę asfaltową ścieżką dł. 1600 m (zmierzyłem na rowerze :mrgreen: ) w ta i wew ta. Jedno "kółko" 3,2 m, a ostatnio robię takich nawrotów 8, co daje jak łatwo policzyć 25,6 km. Mierzę sobie czas 6 kółek, pierwsze traktując rozgrzewkowo, a ostatnie na ostygnięcie. Moje ostatnie "osiągnięcie", to 8 min 57 sek. ta pojedynczym kółku (3200 m) i 55 min 30 sek. na 6 kółkach (19200 m). To chyba jednak jeszcze za wolno, żeby na zawody się wybierać, ale robię postępy. W tym roku przejechałem jak dotąd coś koło 630 km
i poprawiłem się o ok. 40 sek. na kołku.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Cześć

Post autor: zico » śr czerwca 30, 2010 7:32

Nie jest za wolno. Zawody to nie tylko wyścig, to przede wszystkim dobra zabawa :) Zawsze jeden dodatkowy zawodnik!
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Cześć

Post autor: MirekCz » śr czerwca 30, 2010 8:18

Czas w zupełności wystarczający. Ekstrapolując masz 2h na maraton, co jak na pierwszy raz jest dobrym osiągnięciem.
Jak dodasz do tego jazdę z trochę większą prędkością (to w końcu nie trening, a zawody, więc jedziemy z przytupem) i potencjalne korzyści w jeździe w większej grupie to czas może być dużo lepszy.

Nie zastanawiaj się za wiele tylko wbijaj na najbliższy półmaraton i baw się z nami :-)
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
bodziowaty
Posty: 25
Rejestracja: sob lutego 02, 2008 3:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Cześć

Post autor: bodziowaty » śr czerwca 30, 2010 9:23

Twój czas na zawodach będziesz jeszcze lepszy ze względu na to, że nie będziesz musiał zwalniać - zatrzymywać się na zawracanie, tak jak to robisz na ścieżce, na której teraz trenujesz. Nie zastanawiaj się tylko startuj :)

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Re: Cześć

Post autor: novap » śr czerwca 30, 2010 2:36

Dzięki za dobre słowo i zachętę. Teraz to naprawdę nabrałem ochoty na start :lol: Może ktoś podpowie imprezę dobra na debiut?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Cześć

Post autor: zico » śr czerwca 30, 2010 8:03

Najbliżej w lipcu Niemcy Seeland, sierpień Maraton Sierpniowy, wrzesień maraton w Berlinie. Jak to wszystko przejedziesz lub chociaż jeden z nich, to rolki będą Twoim nr 1.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Cześć

Post autor: Pedro » czw lipca 01, 2010 7:28

zico pisze:sierpień Maraton Sierpniowy
polecam bo naprawdę mega fajna impreza, sam w tamtym roku postanowiłem się na niej sprawdzić - i na o wiele mniejszych kółkach niż Ty jeździsz zszedłem poniżej 2 godz. A oprócz maratonu masz jeszcze slalom i downhill :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitalnia / welcome entry room”