Witam

Tutaj się witamy - dla wszystkich, którzy są pierwszy raz na forum / welcome forum for first users

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

skrzypol
Posty: 7
Rejestracja: pn stycznia 07, 2013 1:47
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Witam

Post autor: skrzypol » pn stycznia 14, 2013 9:31

Witam wszystkich, postanowienie noworoczne zaczynam przygodę z rolkami - plan półmaraton w Poznaniu - rolki "Rollerblade Tempest 90" właśnie kupiłem wiadomo gdzie.

Jeżdżę na łyżwach, więc rolki powinny być wydłużeniem sezonu - póki co czekam na jakąś przyzwoitą pogodę bo jak dotąd syf za oknem żeby przetestować nowy sprzęt.

sannis
Posty: 26
Rejestracja: pn czerwca 18, 2012 9:41
Moje rolki: PS R4
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Witam

Post autor: sannis » wt stycznia 15, 2013 11:02

Czołem! Jak ogarniasz łyżwy z rolkami nie będziesz miał kłopotu jeśli zapamiętasz, że lód jest śliski a asfalt niekoniecznie:D Na rolkach walczysz z oporami i masz przyczepność, na łyżwach odwrotnie. Warto o tym pamiętać. Do zobaczenia na rolkach!

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam

Post autor: Herb » wt stycznia 15, 2013 10:21

Sama technika odepchnięcia także się znacznie różni, gdy byłem ostatnio na łyżwach, stwierdziłem że nigdy więcej na łyżwy nie pójdę, właśnie z tego powodu - czułem się jak paralityk, walczący o jakąkolwiek przyczepność i nawet jazda do przodu sprawiała problem.

Powodzenia na rolkach. To fajniejszy sport, bo przy odrobinie szczęścia można go uprawiać cały rok, przy czym większość czasu na świeżym powietrzu ;)
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

sannis
Posty: 26
Rejestracja: pn czerwca 18, 2012 9:41
Moje rolki: PS R4
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Witam

Post autor: sannis » śr stycznia 16, 2013 10:38

Nie licytowałbym się, który sport fajniejszy. Oba są wspaniałe! Niby bliźniacze a tak różne. Na jednym zrobisz łatwo to co na drugim jest trudniejsze. Nie zrażaj się i korzystaj z zimy. Próbuj z nową techniką i nowymi doświadczeniami. Zawsze jedno pomaga w drugim. Zauważ, że czołowi rolkarze jeżdżą po doświadczenia na holenderskie tafle. Doskonal się tak aby przestawienie techniki to była kwestia tylko kilku odbić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitalnia / welcome entry room”