Witam z Nowego Sącza i Tarnowa

Tutaj się witamy - dla wszystkich, którzy są pierwszy raz na forum / welcome forum for first users

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

seb.roll
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: czw marca 27, 2014 11:23
Moje rolki: bont semi-race
Jeżdżę od: 15 paź 2013

Witam z Nowego Sącza i Tarnowa

Post autor: seb.roll » pt marca 28, 2014 11:26

Od wielu lat oglądałem w TV łyżwiarstwo szybkie i naprawdę chciałem uprawiać ten sport. Wiedzialem, że rolki to bardzo bliska dyscyplina ale po miesięcznym epizodzie w połowie lat 90 na rollerblade stradablade w których starłem kółka praktycznie do 0 i zakupie kolejnych za ok 200zł zraziłem się na lata, tym bardziej, że mnie interesowała rywalizacja. Tu nie potrafiłem znaleźć żadnych zawodów, a dodatkowo na nowych kółkach (cryptonics) nie byłem się w stanie nawet zatrzymać. Rolki poszły w odstawkę na lata. Przez ponad dwadzieścia lat zajmowałem się "pakowaniem" ale po dwóch zabiegach na oba kolana postanowiłem odmienić swoje życie i skończyć z płatkami owsianymi, jajkami i innymi tuńczykami;) W październiku po 8 tygodniach odciążenia na kolano rozpocząłem "rehabilitację" na swoich zabytkowych rolkach które przypadkowo znalazłem w piwnicy. Po 3 wyjściach wiedzialem, że chcę spróbować się ścigać. Po kilku tyg. czytania wszystkiego co związane z wrotkarstwem, mając pełną świadomość ryzyka jakie podejmuje postanowiłem zaryzykować i kupić półwyścigowe rolki przez internet, na kółkach 100mm. Absolutnie nie polecam takiego rozwiązania nikomu! Ryzyko i niespodzianki z tym związane są ogromne, a to co pisze m.in. Zico nie jest żadnym marketingiem (piszę do takich jak ja). Mi się udało (chyba) z tym, że ja byłem przygotowany na wszystko i dzielnie też "wszystko" zniosłem;) Ze względu na wiek (36lat) i ambicje by jeszcze przed 40 ścigać się na "niskich 110" postanowiłem rozpocząć sezon najszybciej jak się da, więc zadebiutuje za tydzień w Poznaniu. Jak na razie mam ogrom pytań i które postaram się rozłożyć w czasie;) Za ten przydługi wstęp przepraszam ale tak to chyba powinno wyglądać na powitalni. Jeśli za długi kasować:)

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Witam z Nowego Sącza i Tarnowa

Post autor: Pinnhead » sob marca 29, 2014 9:25

Miło powitać. Poszukaj na forum tematów o kółkach 110. Jak się okazuje, jednak wielkość to nie wszystko ;)
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

seb.roll
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: czw marca 27, 2014 11:23
Moje rolki: bont semi-race
Jeżdżę od: 15 paź 2013

Re: Witam z Nowego Sącza i Tarnowa

Post autor: seb.roll » sob marca 29, 2014 10:21

Witam. Poszukałem i pomimo, że jest tu o tym dużo to wcale nie znam odpowiedzi. Niby większość zawodników odradzało takowy sprzęt te 3-4 lata temu, ale kiedy czytam wątek na czym Ci którzy byli "na nie" jeżdżą obecnie to się temat już nie rozwija. Szkoda, bo to jest ciekawa sprawa. Niby te kółka są dla najlepszych z najlepszych, ale sklep Zico ma ich największy wybór i mam wątpliwości, by ta oferta była skierowana tylko do ścisłej czołówki. Kiedy oglądam zdjęcia z zawodów to też mam wrażenie, że większość kończy swoje starty na 110mm. Zdaje sobie jednak sprawę, że przełożenie wielkości na wynik wymaga czasu. Niecałe pół roku temu spróbowałem po raz pierwszy pojechać treningowo na czas w rolkach rollerblade stradablade 76mm (realnie 73mm) dłuższy odcinek i byłem zadowolony. Wszedłem na konkurencyjne forum gdzie ktoś dał receptę jak poprawić wynik bez treningu tylko zmieniając sam sprzęt i jadąc pociągami. Wstyd mi, bo wyłączyłem myślenie i uwierzyłem w te przeliczenia. Teraz znając często podawany przykład Ukraińca który w fitnessach 84mm na średnio szybkiej trasie pojechał 1:16, wiem że wpływ sprzętu na wynik jest trochę przesadzony. On wg. tych przeliczników powinien zejść do minimum 45min w maratonie;) Ja zwiększając kółka o 25mm i obniżając but o połowę zyskałem zaledwie 3km/h co mnie i tak bardzo cieszy. Mam nadzieję, że kółka am-wing w stosunku do bont g3 dadza mi kolejny 1km;) Mimo wszystko chciałbym spróbować 110mm zanim dopadnie mnie 40. Nie wybaczyłbym sobie gdybym nagle w wieku 50 lat odkrył, że mogło być szybciej a nie spróbowałem;)

szafa76
Posty: 48
Rejestracja: pn marca 24, 2014 4:39
Moje rolki: RollerbladeCrossfire90
Jeżdżę od: 01 mar 2014
Lokalizacja: Tarnów/Dąbrowa Tarnowska

Re: Witam z Nowego Sącza i Tarnowa

Post autor: szafa76 » sob marca 29, 2014 10:41

Siemanko kolego,gdzie zazwyczaj trenujesz w Sączu czy w Tarnowie? Tarnowianinem jestem rodowitym dlatego pytam :) Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Witam z Nowego Sącza i Tarnowa

Post autor: Pinnhead » sob marca 29, 2014 11:30

Zico musi na czymś zarabiać a skoro ludzie chcą to czemu ma nie mieć w asortymencie takich kół? Jeśli nie u niego to kupią byle gdzie. Ja to rozumiem i w pełni się z tym zgadzam.
Jeśli chodzi o to dla kogo takie duże koła to zdecydowanie dla tych, którzy technikę jazdy mają już dobrze opanowaną. Inaczej poprostu zafundujesz sobie regres zamiast progresu. Nie znamy się a poza tym nie jestem trenerem więc nie mi oceniać, może akurat to dla ciebie. Masz chęć i kasę - próbuj :)
Sam jeżdżę na 110 w bucie fitness (z powodu kompromisu a nie z wyboru) i widzę, że nie są to koła dla mnie. Mam zamiar zmienić na Am-wingi 100. Powinienem wtedy poprawić swoje czasy.
Jeśli film Road To Speed masz opanowany, to moim zdaniem jak najbardziej powinieneś przynajmniej spróbować dużych kół :)
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Witam z Nowego Sącza i Tarnowa

Post autor: Doody » sob marca 29, 2014 3:40

Sprzęt daje dużo, nawet bardzo dużo pod pewnymi warunkami, a głównym jest to aby był dobrze dobrany. Jeśli masz conajmniej dobrą technikę jazda na 4 x110 nie sprawi Ci problemu ale to jeszcze nie znaczy że pojedziesz szybciej, bo do rozpędzenia tych kół potrzeba też większej siły. Wiele osób jeżdżących maraton nawet około 1:15 jeśli jest trasa z większymi przewyższeniami zmienia koła na np. 3 x110 1 x100, podobnie jeśli spodziewają się mocnych przyspieszeń. Natomiast jeśli ktoś ma kiepską technikę i założy większe kola, może być pewien że problem z techniką jeszcze pogłębi.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Witam z Nowego Sącza i Tarnowa

Post autor: Doody » sob marca 29, 2014 3:44

Aaaa i do zobaczenia na starcie w Poznaniu :)
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

seb.roll
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: czw marca 27, 2014 11:23
Moje rolki: bont semi-race
Jeżdżę od: 15 paź 2013

Re: Witam z Nowego Sącza i Tarnowa

Post autor: seb.roll » sob marca 29, 2014 6:54

Mam nadzieję, że pogoda nam dopisze, bo deszcz to rzecz która mnie na razie przerasta. Poza tym wtedy to już zupełnie nie wiedziałbym nic po takim starcie.
Co do kółek 110mm to dałem sobie na nie 2-3 lata, więc może do tego czasu film Road to Speed będę miał w jednym paluszku;) Jeszcze raz dziękuje wszystkim za rady. Filmy trafiają do mnie średnio, a książek o wrotkarstwie po pl nie ma, więc są dla mnie naprawdę cenne.

seb.roll
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: czw marca 27, 2014 11:23
Moje rolki: bont semi-race
Jeżdżę od: 15 paź 2013

Re: Witam z Nowego Sącza i Tarnowa

Post autor: seb.roll » sob marca 29, 2014 7:09

A co do Tarnowa i Sącza to ja jestem rodowitym Sądeczaninem ale mieszkam i trenuje w Tarnowie. W samym mieście z miejsc które wykorzystuje to m.in. Lotnicza, Przemysłowa, ścieżka rowerowa od Zakładów Mechanicznych. Niestety, każde z tych miejsc ma duże wady ale jak trzeba zrobić trening to trzeba;) W pobliżu Tarnowa to ok jest m.in. serwisówka wzdłuż autostrady.

Awatar użytkownika
cactus
Czterokółkowiec
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 4:19
Moje rolki: Tempest
Jeżdżę od: 01 kwie 2007

Re: Witam z Nowego Sącza i Tarnowa

Post autor: cactus » ndz marca 30, 2014 11:26

Witam i pozdrawiam z Krynicy ;)

seb.roll
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: czw marca 27, 2014 11:23
Moje rolki: bont semi-race
Jeżdżę od: 15 paź 2013

Re: Witam z Nowego Sącza i Tarnowa

Post autor: seb.roll » pn marca 31, 2014 5:32

Witam. Krynica i speed. A ja nie, wiem nawet gdzie w Sączu można pojeździć;)

Awatar użytkownika
cactus
Czterokółkowiec
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 4:19
Moje rolki: Tempest
Jeżdżę od: 01 kwie 2007

Re: Witam z Nowego Sącza i Tarnowa

Post autor: cactus » wt kwietnia 01, 2014 7:20

Na Poznań niestety się nie wyrobie ale jeśli w przyszłości będziesz się na jakieś zawody wybierał i nie będzie to problemem to chętnie się podepne ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitalnia / welcome entry room”