Wypadający język w RB Fusion 84

Urban skating (freeride) - podstawy, informacje, filmy, zdjęcia / The basis of inline urban skating, information, photos, videos

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

borderline84
Posty: 4
Rejestracja: pn lipca 28, 2014 4:46
Moje rolki: RB Fusion 84 2013
Jeżdżę od: 19 mar 2014
Lokalizacja: Warszawa

Wypadający język w RB Fusion 84

Post autor: borderline84 » pn lipca 28, 2014 7:45

Cześć!

Mam Rollerblade Fusion 84 model 2013, oryginalny liner. W sumie to nawet chodzi o dwie pary, bo kupowałem jeszcze jedną taką samą dla kogoś innego (inny rozmiar).

Problem jest taki, że mimo bardzo dobrego dopasowania linerów rozmiarowo do stopy, języki zawsze "wyskakują" z jednej strony. Wystarczy dosłownie kilka chwil i tuż po poprawieniu język jest znów z jednej strony na wierzchu (zwykle wchodzi też pomiędzy liner a cuff).

Testowałem różną siłę zapięcia górnego, chyba już we wszystkich możliwych ustawieniach i to dzieje się zawsze.

I tak jak pisałem, nie tylko w moich rolkach tak jest. Ta druga para jest w zupełnie innym rozmiarze i u drugiej osoby język wychodzi tak samo.

Jeździ się mimo wszystko bardzo wygodnie i o ile nie zawiążę rolek za mocno, to jest ok. Nie przeszkadza mi to, ale nie wiem w sumie, czy tak powinno być.

Czy to coś oznacza, np. że jest to mimo wszystko złe dopasowanie linera? Czy to może powodować problemy zdrowotne, zwiększać podatność na urazy?

Awatar użytkownika
_blues_
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 08, 2013 7:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wypadający język w RB Fusion 84

Post autor: _blues_ » pn lipca 28, 2014 8:19

Znany problem. One tak mają, u jednej osoby bardziej, u innej mniej.

Recepta: zmiana linera na inny, innego producenta. Ten od RB mało do czego się nadaje.

Z podatnością na urazy to nie wiem, raczej nie, choć różnie to bywa. Raczej wygoda cierpi i to całkiem mocno.

borderline84
Posty: 4
Rejestracja: pn lipca 28, 2014 4:46
Moje rolki: RB Fusion 84 2013
Jeżdżę od: 19 mar 2014
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypadający język w RB Fusion 84

Post autor: borderline84 » pn lipca 28, 2014 10:11

Hmm, dzięki za potwierdzenie tego. Mnie to nie przeszkadza jakoś bezpośrednio. Ale to może dlatego, że dawno nie miałem innej rolki na nogach i nie mam za bardzo porównania. Może jak spróbuję jakiegoś innego sprzętu, to zauważę, że np. jest to masakra.

OK. A jakie linery w takim razie są lepsze niż ten, który mam obecnie i pasujące dobrze do tego buta? Kasa nie gra większej roli, jestem skłonny nawet więcej zainwestować w coś dobrego. Raczej chyba problem byłby z dostępnością. Czy nie?

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Wypadający język w RB Fusion 84

Post autor: Pinnhead » wt lipca 29, 2014 12:46

Mnie to właśnie rozwala, że kupujesz rolki za grube kilka stów i masz do wymiany np liner. Jeśli takie przypadki się zdażają to powinna to być sprwa nagłośniona przynajmniej w necie i ludzie nie powinni kupować tego modelu. Niech firma widzi co się sprzedaje. Niech idą w jakość a nie ilość - wtedy zyskają wszyscy.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

Awatar użytkownika
_blues_
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 08, 2013 7:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wypadający język w RB Fusion 84

Post autor: _blues_ » śr lipca 30, 2014 1:32

To jest głośna sprawa i narzekania na liner od RB są bardzo powszechne (wujek gógl twoim przyjacielem). Mam w Tempestach prawie identyczny liner jak w Fusion (niższy jest i ma jakieś mocowania) - niestety, jest wygnieciony tak, że prawie jakbym skarpetkę miał na nodze.
Z drugiej strony są tacy, którym ten liner pasuje.

A jaki kupować? Używałem Seba Balance, ale w połączeniu z Fusion język strzela (skorupy Seba mają inną konstrukcję). Obecnie bym chyba szedł w termoformowalnego Powerslide, ale...

borderline84
Posty: 4
Rejestracja: pn lipca 28, 2014 4:46
Moje rolki: RB Fusion 84 2013
Jeżdżę od: 19 mar 2014
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypadający język w RB Fusion 84

Post autor: borderline84 » śr lipca 30, 2014 11:18

@Pinnhead to prawda. Za dużo zgłoszeń tego typu nie świadczy dobrze.

@_blues_ mnie ten liner całkiem odpowiada pod względem wygody tak poza tym. Ale w końcu popróbuję różnych - i linerów, i rolek. Z czasem się coś dobierze i dopasuje najlepsze połączenie. I to chyba i tak jest jedyne wyjście :)

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: Wypadający język w RB Fusion 84

Post autor: doc_strus » wt sierpnia 05, 2014 8:11

Obczaj linery Salomona są świetne, są bardzo wytrzymałe i baaaardzo wygodne, zapewniają świetne trzymanie. Mnie udało się nawet kupić w stanie fabrycznym, cena to od 80-150 zł.

borderline84
Posty: 4
Rejestracja: pn lipca 28, 2014 4:46
Moje rolki: RB Fusion 84 2013
Jeżdżę od: 19 mar 2014
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypadający język w RB Fusion 84

Post autor: borderline84 » śr sierpnia 06, 2014 10:09

@doc_strus rozumiem, że będą pasowały do tego buta. Sprawdzę je.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating (freeride) informations, media / jazda po mieście informacje, media”