Spodenki ochronne na narty i nie tylko

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Spodenki ochronne na narty i nie tylko

Post autor: jarekt » pn stycznia 04, 2010 8:39

Witam
Strasznie obijam sobie tylek na nartach (jezdze freestyle wiec upadki przypominaja te z jazdy na rolkach agresywnych) i zdecydowanie czas na jakies ochraniacze na tylek bo ciagle wale w te same niedogojone miejsca. Cala reszte ochraniaczy mam bo jezdze w ciuchach motocyklowych w ktorych sa zintegrowane protektory (praktycznie wszystkie poza zolwiem zamiast ktorego jest tylko gabka). Zeby daleko nie szukac pomyslalem o tych rolkowych. Ktore Waszym zdaniem sa najfajniejsze Rocesa, PS czy RB?
Zalozenia sa nastepujace:
- maksymalna przewiewnosc (od grzania jest bielizna termoaktywna a generalnie najgorsze w tych wszystkich ochraniaczach jest to, ze wszystko mam zawsze pod nimi mokre)
- mozliwie niewielka grubosc materialu tlumiacego (szukam czegos czego nie bedzie widac pod ubraniami nawet kosztem skutecznosci. Bardziej zalezy mi na wytrzymalosc na kokretne uderzenia np. kantem narty niz na tym zeby ladowac jak na puchowej poduszce - lekkie siniaki mi nie przeszkadzaja)
- ochrona przede wszystkim bioder i wystajacych kosci miednicy - mniej potrzebna mi ochrona posladkow, kosci ogonowej czy ud (wiekszosc moich gleb na motorze, quadzie i nartach skutkuje obitymi biodrami - taka budowa ciala :P)
U Zica Rocesy sa wyraznie drozsze od PS natomiast PS ma gacie bardzo podobne do RB. Warto doplacac czy pojsc "po taniosci"?
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Spodenki ochronne na narty i nie tylko

Post autor: Toudi » pn stycznia 04, 2010 8:54

Zobacz tutaj:
www.all4ride.pl
To porządny sklep mountainboardowy, więc sprzęt dedykowany i nie tylko zimowy, również letni.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Spodenki ochronne na narty i nie tylko

Post autor: jarekt » pn stycznia 04, 2010 10:09

Toudi pisze:Zobacz tutaj:
http://www.all4ride.pl
To porządny sklep mountainboardowy, więc sprzęt dedykowany i nie tylko zimowy, również letni.
Tam maja tylko HillBilly - po pierwsze ponad 2 razy drozsze niz PS a po drugie dosc mocno odstajace od ciala. Widzialem je na zywo i nie sposob ich nie zauwazyc pod spodniami. Na nartach to pal diabli bo gacie "na rapie" sa bardzo obszerne jednak na rolki juz troche mi sie to mniej podoba.
Za linka jednak dziekuje bo wlasnie szukalem kasku z odpinanymi nausznikami, ktory bede mogl uzywac i na nartach i na rolkach. Strasznie zaczyna mnie draznic koniecznosc kupowania calej szafy osprzetu do kazdej dziedziny sportu jaka mi sie spodoba mimo, ze to w zasadzie wszystko do siebie podobne. Ile sie trzeba nakombinowac zeby znalezc np. kominiarke, bielizne czy protektory dobre i na moto i na narty. Ostatnio prawie zdecydowalem sie na kask do motocrosu zeby go uzywac na nartach (na oko to prawie to samo co np. Giro Fullface) ale juz wystarczajaco dziwnie wygladam na stoku w motocyklowej skorze :P
Obrazek
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”