Zestawienie wszystkich dostępnych rolek do freeridu.

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

salomonteam1
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 127
Rejestracja: czw maja 15, 2008 2:00
Moje rolki: crossmax s-lab/st. r.thompson
Jeżdżę od: 15 kwie 1995
Lokalizacja: Katowice

Zestawienie wszystkich dostępnych rolek do freeridu.

Post autor: salomonteam1 » ndz lutego 20, 2011 10:38

W tym temacie osoby poszukujące rolki FR mogą porównać wszystkie obecnie produkowane modele. Nie wszystkie są dostępne w tej chwili w Polsce ale teoretycznie można je spokojnie kupić przez Internet.
Rolki podzieliłem na dwie grupy, typowe, bardzo zwrotne rolki do freeridu z kołami o maksymalnej średnicy 84mm i na mniej zwrotne z większymi kołami które nadal zaliczają się do tego typu jazdy.
Pierwsze, bardziej popularne uporządkowane są według cen za jakie można je zakupić, od najtańszych rosnąco. Przy niektórych modelach nie jest określona cena bo widocznie jej nie znalazłem ;) Realne ceny mogą różnić się od tych podanych przeze mnie tutaj.


OXELO Freeride
Zapięcia: Klamra, rzep, sznurowadła
Płozy: Tworzywo sztuczne
Koła: Stockowe 76mm 78A
Łożyska: ABEC 7
Cena: 350zł
To najtańsze rolki w zestawieniu, jednak nie sprawdzone, marka najmniej znana, być może dają radę, sadząc po filmiku promocyjnym. Dochodzą mnie jednak głosy że rolka ta jest wyłącznie z nazwy sprzętem do freeridu, i kompletnie nie nadaje się do takiej zabawy, bo zwyczajnie się rozpada ;haha;
Obrazek



POWERSLIDE Metro
Zapięcia: Dwie klamry, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe 243mm
Koła: Stockowe 80mm 84A
Łożyska: ABEC 7
Cena: 550zł
To jedne z tańszych rolek FR, sprawdzone, za tą cene dobre na początek i nie tylko.
Obrazek



ROLLERBLADE Fusion X3
Zapięcia: Dwa rzepy, sznurowadła
Płozy: Kompozytowa 266mm
Koła: Stockowe 80mm 80A
Łożyska: SG 7
Cena: 590zł
To najtańsza rolka do freeridu tej renomowanej firmy, swą niską cenę zawdzięcza zubożonemu wyposażeniu. Jednak z pewnością jest solidna, i jak jedna z niewielu posiada system UFS i półki do grindowania.
Obrazek




FILA NRK BX
Zapięcia: Klamra, rzep, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe 243mm
Koła: Stockowe 80mm 84A
Łożyska: ABEC 7
Cena: 600zł
Model bardzo podobny do droższego modelu NRK, użyto w nim rzepa zamiast klamry w okolicy kostki, obniżając w ten sposób cenę rolki.
Reszta jest taka sama.
Obrazek



SEBA FRX
Zapięcia; Klamra, rzep, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe 243mm
Koła: Stockowe 80mm 85A
Łożyska: ABEC 5
Cena: 650zł
To najtańszy i najuboższy model francuskiego producenta. Sprawdzony, wytrzymały but, z aluminiową płozą, inna niż w droższych modelach.
Obrazek


POWERSLIDE FSK Cell
Zapięcia: Klamra, rzep, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe 243mm
Koła: Stockowe 80mm 84A
Łożyska: ABEC 7
Cena: 720zł
To odświeżony model dobrze już znanych Cellów, jak wiadomo kiedyś miały na swoim koncie kilka wad. Być może w tym modelu zostały wyeliminowane. Tego nie wiem. Dla zachęty producent reklamuje je ciekawym filmem który udowadnia ze w nowych Cellach można jeździć również agresywnie. Jednak wizualnie wydaje się być za słabą rolką do freeridu, czekamy na opinie użytkowników.
Obrazek



ROCES ASP
Zapięcia: Dwie klamry, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe 238(247)mm
Koła: Hyper Concrete 72/76/80mm 84A (banan)
Łożyska: ABEC 7
Cena: 730zł
Z wyglądu bardzo solidna rolka, chociaż mało popularna. Co ciekawe sprzedawana jest z bardzo dobrymi kołami Hypera jednak w ustawieniu „banan” typowym dla slalomu…
Obrazek



ROLLERBLADE X5
Zapięcia: Rzep. Klamra, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe 243(273)mm UFS
Koła: Stockowe 80mm80A
Łożyska: SG 9
Cena: 800zł
Jeden z najwyższych modeli marki Rollerblade do freeridu. Bardzo uniwersalna, posiada półki do grindowania, system UFS i solidne aluminiowe płozy. Od tego roku zastąpiony modelem Fusion 84, wyposażonym w koła 84mm
Obrazek



FILA NRK
Zapięcia: Dwie klamry, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe 243mm
Koła: Hyper Concrete 80mm 84A
Łozyska: ABEC 7
Cena: 800zł
Bardzo podobna konstrukcja do rolki Seba Fr1, główna różnica to płoza która w tym przypadku jest niższa. Model ten posiada też lepsze koła Hyper Concrete oraz niższą cenę o 200zł Czy w praktyce jest równie dobra…?
Obrazek



SEBA FR2
Zapięcia: Dwie klamry, sznurowadła
Płozy: aluminiowe 243mm
Koła: Stockowe 80mm
Łożyska: ABEC 5
Cena: 800zł
Kolejny Model SEBA, praktycznie taka sama rolka jak model FR1, jednak z gorszymi łożyskami.
Obrazek



K2 IL CAPO
Zapięcia: Dwa rzepy, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe 247mm UFS
Koła: Hyper Concrete 80mm 84A
Łożyska: ILQ 7
Cena: 850zł
Jedna z nielicznych rolek w zestawieniu z miękkim butem. Z pewnością lekka i wygodna.
Wyposażona w bardzo dobre koła. Jednak jej konstrukcja opiera się na starych modelach rolek z początków lat dziewięćdziesiątych…Posiada również półki do grindowania. Regularna cena tych rolek oscylowała w granicach 800-850zł, jednak niezbyt popularna na wyprzedażach do kupienia w granicy 600-650zł
Obrazek



K2 THE DON
Zapięcia: Klamra, rzep mocujący w dwóch miejscach, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe 247mm UFS
Koła: Hyper Concrete 80mm 84A
Łożyska: ILQ 7
Cena:850zł
Kolejny model K2, również z miękkim butem, tyle że z innym mocowaniem i inną, nowszą konstrukcją buta. ,mnie nie przekonuje…
Regularna cena tych rolek oscylowała w granicach 800-850zł, jednak niezbyt popularna na wyprzedażach do kupienia w granicy 600-650zł
Obrazek



ROLLERBLADE TWISTER
Zapięcia: Dwie klamry, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe 243mm
Koła: Stockowe 80mm 80A
Łożyska: SG 7
Cena: 880zł
Legendarna już rolka bazująca na skorupie Tecnici. Bardzo solidna i dopracowana. Często używana do slalomu, jednak nie doceniana we freeridzie. Zapewnia świetne trzymanie nogi, i posiada sztywna, solidna płozę.
Obrazek



SEBA FR1
Zapięcia: Dwie klamry, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe 243mm
Koła: Stockowe 80mm 84A
Łożyska: ILQ 9
Cena: 1000zł
Kolejna rolka która zyskał już miano legendy dzięki skutecznemu marketingowi firmy.
To kolejny model w zestawieniu oparty o starą i sprawdzona konstrukcję innej marki.
Na pewno solidna i wytrzymała, jednak nie wygrała by konkursu piękności…
Obrazek




FILA NRK Road
Zapięcia: Dwie klamry, sznurowadła.
Płozy: Aluminiowe 243mm
Koła: Śliczne ;) czerwone Hyper Concrete 80mm 84A
Łożyska: ABEC 7
Cena: 1150zł
Konstrukcja buta to połączenie miękkich elementów ze sztywnymi, jak część spodnia i pięta wykonane ze sztywnego ale delikatnego tworzywa.
Model ten przeznaczony głównie do slalomu ze względu na użyty tu karbon i nie osłonięty czubek buta który bardzo łatwo i szybko może ulec zniszczeniu. Aż było by żal za taka cenę...;)
Obrazek




ROLLERBLADE FUSION 84
Zapięcia: Rzep, klamra, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe
Koła: Stockowe 84mm
Łożyska:-
Cena: na razie nieznana, jednak pewnie zbliżona do ceny Fusion x5
To dawny model x5, jednak wyposażony w płozy mieszczące koła o średnicy 84mm.
Obrazek



ROLLERBLADE SPARK X
Zapięcia: Klamra, rzep, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe 255mm
Koła: Stockowe 80mm
Łożyska: SG 7
Cena: Nieznana
Rolka z miękkim butem i aluminiowymi płozami, na naszym rynku praktycznie nie dostępna. Wygląda delikatnie, i nadaje się bardziej do lżejszej jazdy, niż karkołomnych popisów ;)
Obrazek



ROCES FRIDAY
Zapięcia: Dwie klamry, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe
Koła: Hyper Concrete 76/80mm 84A
Łożyska: ABEC 7
Cena: Nieznana
Kolejny model z miękkim butem, bardzo podobny do rolki Rollerbladea, również u nas nie dostępny, i również nie zalecany do typowego ostrego freeridu.
Obrazek



ROXA XTREME
Zapięcia: Rzep, klamra, klamra, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe
Koła: Stockowe 80mm
Łożyska: ABEC 7
Cena: Nieznana
To podstawowym model tej Włoskiej firmy. But przypomina trochę dawne Bauery Fx3 i Frontside. Wyglądają bardzo solidnie, jednak są praktycznie niedostępne.
Obrazek



ROXA XTREME LIMITED
Zapięcia: Rzep, klamra, klamra, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe z systemem rockering
Koła: Stockowe 80mm
Łożyska: ABEC 7
Cena: Nieznana
Model różni się od podstawowego tym że płozy posiadają system rockering, umożliwiający zmianę pozycji kół.
Obrazek



ROXA XTREME SINTESI
Zapięcia: Rzep, klamra, klamra, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe
Koła: Stockowe 80mm
Łożyska: ABEC 7
Cena: Nieznana
Praktycznie taka sama rolka jak model podstawowy, z tą różnicą że ma bardzo ciekawy, oryginalny wygląd.
Obrazek







ZESTAWIENIE MODELI DO FREERIDU Z WIĘKSZYMI KOŁAMI TZN. 90MM

ROLLERBLADE RB10
Zapięcia: Rzep, klamra, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe 285mm
Koła: 90mm 84A
Łożyska: SG 9
Cena: 750zł
Sprawdzony but z modelu Twister na dużych kołach, miękkim cuffem. Bardzo ciekawa kolorystyka.
Obrazek

ROLLERBLADE Fusion X7
Zapięcia: Rzep, klamra, sznurowadła
Płozy: Aluminiowe
Koła: Stockowe 90mm
Łożyska: SG 9
Cena: 750zł
Kolejny Model Rollerblade na dużych kołach, w tym wydaniu z wizualnie solidniejszym butem, i możliwością grindowania…
Obrazek

SEBA GT
Zapięcia: Dwie klamry, rzep, sznurowadła, rzep
Płozy: Aluminiowe
Koła: Stockowe 90mm
Łożyska: ILQ 9
Cena: 1000zł
Dobrze trzymająca rolka, but miękki w połączeniu z twardymi elementami. Wygląda na dosyć delikatną Rolke jak na ten segment…
Obrazek



To by było na tyle ;)
Jeżeli ktoś zna inne modele które powinny się znaleźć w tych zestawieniach to proszę pisać! Mile widziane zwórcenie mi uwagi na jakies literówki i tym podobne...;haha;

ZAPRASZAM NA FORUM http://www.freeskatenews.pl POŚWIĘCONE WYŁĄCZNIE ROLKOM DO FREERIDU :cyclops:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zestawienie wszystkich dostępnych rolek do freeridu.

Post autor: zico » ndz lutego 20, 2011 10:49

Oxelo to po prostu Cell II jakby ktoś nie zauważył :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Zestawienie wszystkich dostępnych rolek do freeridu.

Post autor: Herb » pn lutego 21, 2011 12:42

Dodajmy: wykonane z gorszych materiałów niż oryginał.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
emtick
Posty: 32
Rejestracja: ndz marca 28, 2010 11:00
Moje rolki: moje, owszem
Jeżdżę od: 01 maja 2009

Re: Zestawienie wszystkich dostępnych rolek do freeridu.

Post autor: emtick » pn lutego 21, 2011 9:42

jakkolwiek sprawdza się w praniu ;)

mathieu
Posty: 8
Rejestracja: pn stycznia 24, 2011 10:07
Moje rolki: Roces M12
Jeżdżę od: 15 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Zestawienie wszystkich dostępnych rolek do freeridu.

Post autor: mathieu » śr lutego 23, 2011 7:07

Sam jeżdzę już trochę na Fit 3 zasadniczo kontrukcyjnie i materiało są dość zbliżone do Freeride... Więc na jakość materiałów i wytrzymałość nie ma co narzekać, ale biorąc pod uwagę że te rolki kosztują 200 zł, natomiast niewiele różniące się Freeride za 350 zł to już trochę przesada. Kółka i łożyska montowane seryjnie są takie same dla obu modeli i wybitnie nie są to części wysokiego lotu. Ogólnie jednak złego słowa nie powiem, jak ktoś nie chce wydawać dużo pieniędzy bądź rozważa tylko rolki z miękkim butem to Oxelo jak najbardziej bym polecił, są wygodne, solidne. Pytanie o sens modelu Freeride, chyba jedynie jeśli ktoś na siłę potrzebuje na początek krótką szynę (w Fit3 jest 273 mm, kółka max 76-78 mm), szyna we Freeride wygląda na aluminiową, w Fit3 jest plastik coś w stylu ABS chyba ale nie czuć braku sztywności ani nic...

Dodatkowo w Decathlonie raczej nie ma problemów z gwarancją.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Zestawienie wszystkich dostępnych rolek do freeridu.

Post autor: Herb » śr lutego 23, 2011 9:29

Aha...

A powiedz kolego, jeździsz na tych Fit 3 jak długo? I czy jeździsz freeride? Skaczesz, slidujesz? Wykonujesz jakiekolwiek triki, byś w ogóle miał szansę odczuć brak sztywności szyny, cz tylko jeździsz rekreacyjnie po alejkach? I czy w ogóle miałeś na nogach rolki renomowanych producentów, by mieć punkt odniesienia względem tych oxelo, ich jakości wykonania i materiałów w nich użytych?

Tak poza tym, Fit 3 i Oxelo freeride to zupełnie inne rolki. Fit to rekreacyjne z najzwyklejszą kompozytową szyną mocowaną na stałe, Oxelo Freeride to takie niemal freestyle z szyną aluminiową, wymienną. Buty są zupełnie innymi konstrukcjami, co do materiałów się zgodzę - te same ale to akurat jest argument przeciw Oxelo Freeride.

Tak, w Decathlonie honorują gwarancję, tak jak w każdym innym sklepie sportowym i jak w każdym specjalistycznym sklepie ze sprzętem wrotkarskim. Niesamowite, jakie obyczaje, co? Ale zejdźmy na ziemię, w sieciówkach podejście do klienta jest takie że należy mu wcisnąć towar za wszelką cenę, byleby pieniądze wydał. A jak już kupi to niech najlepiej z nim nie wraca, a jeśli to tylko po to by coś dokupić. Podejrzewam, że gdyby nie prawo, nikt w takich sklepach w gwarancję by się nie bawił.

Jakoś z początkiem września zaszedłem do Decathlonu z kolegą, plecak chciał kupić bo tanio tam mają. Poszedłem zobaczyć na rolki i ujrzałem scenkę: "doradca klienta" dwoił się i troił by wcisnąć pewnej pani jeden z droższych modeli fitnessowych Oxelo. Z tym że ta kobieta zapytała go jakie może jej polecić do jazdy między słupkami (określenie autentyk) tak jak to robią na Błoniach, w cenie do 500zł (nie mieli już freeride na półkach). Wciskał jej kity że Oxelo są idealnie do zaprojektowane do takiego zastosowania (sic!) i czołowi zawodnicy na świecie ich używają (sic!x2). Nie musiałem interweniować, bo kobieta stwierdziła że przyjdzie z kolegą co się zna i wyszła. Nie łyknęła kitu że rolki za 350zł są the best, skoro na półce obok była ostatnia para Twisterów za prawie 900zł.

Tak właśnie działają duże sklepy sieciowe - nie tylko sportowe - to pułapka na laików którzy dokonują zakupu pod wpływem impulsu i bez rozeznania w temacie. Praktycznie każdy sprzęt markowy (nie tylko rolki) dostępny w Decathlon można kupić taniej w sklepach specjalistycznych, a sprzęt z pod ich sztandaru to niewiele lepiej niż rzeczy "Made in China" z czasów kiedy napis ten oznaczał badziewne produkty które handlarze bazarowi sprowadzali zza wschodniej granicy w pojazdach typu Żuk. Do takich sklepów można się wybrać przymierzyć rolki, ale taniej kupić i zostać obsłużonym bardziej fachowo można gdzie indziej. Był okres kiedy Oxelo Freeride były DROŻSZE od Powerslide Cell FSK 09. Zobaczyli jakie te rolki mają wzięcie i chcieli zarobić więcej na naiwniakach. Wrotkarze sami winni - ktoś walną na narolkach.pl tekstem że te rolki to ten sam sprzęt co Cell. Czy widelec plastikowy jest tak samo dobry jak metalowy? Przecież takie podobne, różnią się z wyglądu jedynie kolorem...

Inna sprawa: nie rozumiem dlaczego miałbym robić zakupy rolkowe w sklepie francuskim, skoro jest w kraju kilka sklepów internetowych a w Krakowie są dwa stacjonarne (nie wiem jak w innych miastach) zbudowane na polskim kapitale. Pieniądz zostawiony w polskim sklepie napędza naszą gospodarkę, w Decathlonie - francuską...
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

mathieu
Posty: 8
Rejestracja: pn stycznia 24, 2011 10:07
Moje rolki: Roces M12
Jeżdżę od: 15 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Zestawienie wszystkich dostępnych rolek do freeridu.

Post autor: mathieu » czw lutego 24, 2011 1:38

No akurat uważam Fit3 za w miarę sensowne rolki, JAK NA TĄ CENĘ. Jeździć się da, na brak wygody też nie narzekam.

Do sklepu na D nic nie mam. Piszę tylko że model Freeride jest chybiony (zwłaszcza jak za tą cenę) bo nie wnosi wiele ponad ich najtańszą rolkę. Dla kogoś jeżdżącego dłużej się nie nada, a dla początkujących będzie trudniejszy, mniej komfortowy i nieopłacalny.

Tak, jeżdżę rekreacyjnie (tzn. jeżdżę jak chcę, gdzie chcę, ale jakoś specjalnie nie umiem skakać), niedawno zacząłem. Przez tą zimę ciężko wogóle jeździć chwilowo.

Pozdrawiam.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Zestawienie wszystkich dostępnych rolek do freeridu.

Post autor: Herb » czw lutego 24, 2011 3:20

mathieu pisze:Sam jeżdzę już trochę na Fit 3 zasadniczo kontrukcyjnie i materiało są dość zbliżone do Freeride... Więc na jakość materiałów i wytrzymałość nie ma co narzekać, ale biorąc pod uwagę że te rolki kosztują 200 zł, natomiast niewiele różniące się Freeride za 350 zł to już trochę przesada. Kółka i łożyska montowane seryjnie są takie same dla obu modeli i wybitnie nie są to części wysokiego lotu. Ogólnie jednak złego słowa nie powiem, jak ktoś nie chce wydawać dużo pieniędzy bądź rozważa tylko rolki z miękkim butem to Oxelo jak najbardziej bym polecił, są wygodne, solidne.
mathieu pisze:Tak, jeżdżę rekreacyjnie (tzn. jeżdżę jak chcę, gdzie chcę, ale jakoś specjalnie nie umiem skakać), niedawno zacząłem. Przez tą zimę ciężko wogóle jeździć chwilowo.
Więc jeździsz od niedawna, to Twoje pierwsze rolki, nie masz porównania z dobrym sprzętem. Nie masz podstaw by mówić że na jakość materiałów i wytrzymałość nie ma co narzekać, bo po kilku rekreacyjnych wyjściach na rolki nie możesz się przekonać jak naprawdę z tym jest. Mimo że jeżdżę sporo, pół roku zajęło mi wyrobienie sobie końcowej opinii na temat Powerslide Metro i zauważenie wszystkich wad. Jak pisałem na freeskatenews, znam człowieka który rozwalił Oxelo Freeride ćwicząc slidowanie, potem kupił oryginalne Cell 07, niby to samo, ale ma je do dziś. Jakość wykonania i użyte materiały nie są nawet w połowie tak dobre.

Tak poza tym, artykuł jest o rolkach freestyle, bez obrazy ale kierowany do użytkowników o większych wymaganiach niż wygoda i jazda do przodu po płaskim. Nie ukrywam, że z zestawienia oprócz Oxelo freeride wywaliłbym też Roces Friday, Spark X oraz Cell FSK, bo to rolki rekreacyjne z szyną freestyle - buty zbyt giętkie i delikatne by poważnie jeździć na nich freeride. K2 też by poleciały, ale raczej za to że rolki te mają szereg dość istotnych wad łatwych do poprawienia, a producent ma to w nosie i oferuje je nadal w cenie zarezerwowanej dla produktów lepszych. Wrażliwe szyny, osie 6mm i pękające shelle pod nitem mocującym cholewkę to usterki znane od czasów pierwszych Fatty Paris oraz całkowitego redesignu Soulslide (obecnie The Don) i NIC z tym nie zrobili od sześciu lat!
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

salomonteam1
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 127
Rejestracja: czw maja 15, 2008 2:00
Moje rolki: crossmax s-lab/st. r.thompson
Jeżdżę od: 15 kwie 1995
Lokalizacja: Katowice

Re: Zestawienie wszystkich dostępnych rolek do freeridu.

Post autor: salomonteam1 » czw lutego 24, 2011 7:39

W tym zestawieniu chodziło mi o pokazanie tego co proponują sami producenci. Z początku chciałem zestawić modele wyłącznie do Profesjonalnego (freeridowego) zastosowania, jednak uznałem że im więcej tym lepiej :D, zawsze jest powód chociażby do dyskusji z mniej zaawansowanymi wrotkarzami jak powyżej :)
Też nie mogę się z tobą do końca zgodzić co do modeli typu friday. Freeride może być bardzo agresywny, jak i w bardziej lajtowym wydaniu gdzie prawo bytu maja właśnie takie rolki. Teraz trochę o czym innym. Takie Xsjado, bardzo dobre rolki agresywne, jednak posiadają jedną wielka wadę, nie poprawioną do dziś a mianowicie pękający cuff. Mimo tego ludzie cenią sobie tą rolkę i nie dyskwalifikują jej, a teoretycznie powinno się ją skreślać, bo przecież jak to tak no ale marketing, prosi...etc. :D

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Zestawienie wszystkich dostępnych rolek do freeridu.

Post autor: Herb » czw lutego 24, 2011 8:53

Z tego co słyszałem problem pękających cuffów dotyczył głównie modelu Jeff Stockwell 08 (w ogóle plastiki w tej edycji prezentują się jakoś hmmm... "blado") i mniejszych rozmiarów szkieletu. Poprawki niby jakieś były, przynajmniej nie słyszałem by w nowych modelach cholewka pękała (z resztą usterkę tę można było bardzo łatwo naprawić). No i nie należy zapominać, że pod koniec tego roku wyjdzie szkielet 2.0, z całkowicie nową cholewką (ale większość części nadal będzie wymienna ze starszymi edycjami, więc pewnie będą produkowane równolegle, jak Valo i Valo Light, bo inaczej zabawa w kompatybilność byłaby bezsensowna - tak zrobili USD z modelem VII które już są całkiem nowymi rolkami).
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

salomonteam1
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 127
Rejestracja: czw maja 15, 2008 2:00
Moje rolki: crossmax s-lab/st. r.thompson
Jeżdżę od: 15 kwie 1995
Lokalizacja: Katowice

Re: Zestawienie wszystkich dostępnych rolek do freeridu.

Post autor: salomonteam1 » sob lutego 26, 2011 8:15

No więc pękają we wszystkich modelach :) np. damien wilson 09 :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”