uzywane/modele/co gdzie jak

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Lexander
Posty: 1
Rejestracja: czw lutego 16, 2012 12:15

uzywane/modele/co gdzie jak

Post autor: Lexander » czw lutego 16, 2012 12:35

Cześć,
Ostatnio ktoś zaszczepił mi pomysł "rolki" w głowie i tak sobie kiełkował aż wyrosło mi coś takeigo. Na rolkach ostatnio jeździłem jak byłem gówniarz w przedszkolu/podstawówce. Teraz chciałbym wrócić, a pewnie zacząć od nowa. Poczytałem troszke i wyszlo że jazda freeride, jest tym w co teraz celuje (miasto, czasem przez krawężnik przeskoczyć, etc.).
Problem jest jeden i zapewne wszystkim znany. Cena. 600 zł na rollerblade fusion x3 (które jak rozumiem są najlepsze za najniższą cene) troche mnie powala. Więc kombunuje, może coś używanego.
Bo tak: taniej, liner i tak wyjmowany to można uprać, ew kupić nowy, a jak nie jeżdże za dobrze to nowe rolki i tak szybko oszpece/poździeram. Obecnie studiuje w Warszawie i chciałbym zacząć jak śniegi ustąpią na uczelnie jeździć (by podłapać co i jak) a z czasem i wieczorami troche powalczyć.
I tu jest problem, nie wiem jakich rolek szukac (bo co innego nowe, ew wyprzedarze ubiegłosezonowe, a co innego używane). Co się zużywa, na co uwage zwracać? I w koncu gdzie szukać? Bo komisy sportowe to już wyginęły chyba, a na forach to chyba agresywnymi rolkami ludzie handlują (zresztą używaja takiego slangu, ze rownie dobrze może to być rolka jak i wał korbowy...) Acha mam stopę 42-43 to chyba raczej nie powinno być problemu z numeracją, nie?
A i tak troche poza tematem, ściągał ktoś z Was roli z inncyh krajów? Bo tak patrze na Amazonie w Stanach to tak 100-120$ da się znaleźć a jak za 300-370zł nówki by wychodziły to może tak sprówbować, co?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: uzywane/modele/co gdzie jak

Post autor: zico » czw lutego 16, 2012 12:47

Allegro, dział giełda na forum.
Zużywają się kółka, łożyska - w pierwszej kolejności.
Możesz spróbować ściągnąć z USA, ale wiedz, że jeszcze są koszty przesyłki oraz mogą, bo mają prawo doliczyć vat oraz cło w momencie kiedy będziesz chcieć odbierać rolki i nie odbierzesz ich, dopóki nie zapłacisz.

Co do rozmiaru - pytaj bezpośrednio sprzedawcy, dlaczego? Było na forum już wiele razy na ten temat.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”