rolkarski platfus

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

addict
Posty: 1
Rejestracja: pn lipca 30, 2012 6:08
Jeżdżę od: 02 sty 1999

rolkarski platfus

Post autor: addict » pn lipca 30, 2012 7:29

Witam wszystkich, forum przegladam od niedawna, milo widziec ze rolkarze tworza tak ciekawa spolecznosc.

Mam 21 lat, pierwszy raz wsunalem swe konczyny w ten technologiczny doping zwany rolkami jakies 10 lat temu. Teraz po X latach przerwy gdzie x jest wieksze od 6 mam zamiar wrocic do jazdy. Mieszkam w malym miescie zwanym warszawa i podoba mi sie jazda typowo miejska, bo przeciez sport to zdrowie a ja przyzwyczailem sie do woni spalin, a i w asfalt tez czasem zanurkuje.

Z moich krotkich doswiadczen wiem, ze odpowiednio dobrane rolki to 99% przyjemnosci z jazdy, wiec zwracam sie do Was z prosba o rady.

Mam 195 cm wzrostu
85 kilo wagi
moja dlugosc stopy to 30,5 cm, z reguly mieszcze sie w rozmiarach 45-46.
mam plaskostopie i specyficzna budowe stopy, jest bardzo waska w piecie i dosyc mocno sie rozszerza (na ksztalt rybiej pletwy) dodatkowo jest szczupla (patrzac z boku)
-uwierzcie ze w plywaniu jest to ogromny atut, co do wrotkarstwa mam watpliwosci

rolkujac lubie mocne pierdolniecie pletwa o ziemie, jazdy tylem, przodem, tu podskok, tam przeskok, duza zwrotnosc i ladowanie twarza na beton okazjonalnie.
poza jazda miejska chcialbym od czasu do czasu wyskoczyc poza i przynajmniej dogonic te fitness laseczki z tyleczkami ze stali, lub poczuc wiatr we wlosach lirycznie ujmujac.

kupujac kieruje sie zasada raz a dobrze jednak ja wiem ze mazowieckie to i tamto ale kulczyk mi srednia zawyza i to 2200 netto to najwyzej na horyzoncie, chcialbym wiec na rolki wydac do 900.
podsumowujac moje preferencje odpowiednie wydaja sie Rollerblade fusion 84 i twistery (dopiero przelknalem porcje opinii wladowana we mnie przez wujka googla).
czy sa moze jakies inne marki lub konkretne modele, godne przymierzenia, uwagi, obejrzenia dla osoby o tak specyficznej budowie (patrz: wzrost, ciezar i pletwa) jak ja?
moj srodek ciezkosci jest wyzej, czym kierowac sie w doborze rolek?

z gory bardzo dziekuje za poswiecony czas i pomoc
pozdrawiam

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolkarski platfus

Post autor: zico » pn lipca 30, 2012 7:37

:lol: Niezłe poczucie humoru, świetnie się to czytało :)

Do rzeczy: rozpatrz jeszcze Seba serię FR.
Najlepiej przymierzyć, kontaktuj się bezpośrednio ze sklepem albo do mnie, bo dużą kwestią jest rozmiar, a dokładnie jego sprecyzowanie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

forest24
Posty: 2
Rejestracja: śr sierpnia 08, 2012 7:43
Moje rolki: TWISTER 80 ZAFIRO
Jeżdżę od: 02 maja 2010

Re: rolkarski platfus

Post autor: forest24 » śr sierpnia 08, 2012 8:12

Faktycznie komiczny tekst:):)ale interesujący:)pytaj Zica on doroadzi i bedziesz zadowolony jak ja i wielu innych rolkarzy:) nie zapomnij o ochraniaczach przy Twoich kontaktach z betonem:)pozdrawiam i miłej jazdy:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”