Pomoc w wyborze rolek do freeride

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: Herb » wt czerwca 05, 2007 11:07

W tym wątku można zadawać pytania dotyczące poszczególnych modeli rolek, różnic między nimi, stylu jazdy do jakiego się nadają, czy doboru rozmiaru. Proszę nie zakładać oddzielnych wątków - posty i tak będą przenoszone do tego, nie ma sensu dublować tematów.

Gorąco zachęcam do skorzystania z opcji "Szukaj" przed zadaniem pytania, bo może się okazać że dana kwestia już została poruszona i odpowiedź otrzymasz w ten sposób o wiele szybciej.

W temacie obowiązuje zakaz zamieszczania ogłoszeń o sprzedaży - od tego jest dział giełda.

Do tego wątku zostaną przeniesione także wszystkie dotychczasowe posty z pytaniami oraz odpowiedziami dotyczącymi tematyki wyboru rolek do freeride.

MamuciManiak
Czterokółkowiec
Posty: 64
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 6:34
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Jarocin / Kraków

Post autor: MamuciManiak » wt czerwca 05, 2007 2:24

Witam. Jezdzilem wczesniej juz na rolkach ale to bylo jakis czas temu. Teraz chce znowu pojezdzic. Moja jazda nie jest agresywna bo nie skacze na rampach i poreczach natomias szukam takiej rolki gdzie moglbym pojezdzic troche szybciej od czasu do czasu a takze skoczyc z 3 schodkow czy tez zjechac z nich. Czy te roliki POWERSLIDE CELL FS II nadają sie do takiego stylu jazdy i czy bedą wygodne.
czytaj forum. sam zamieściłem podobny watek, w którym wszystko jest wyjaśnione...

http://www.zico-skating.com/forum/viewtopic.php?t=1618

j@nek
Czterokółkowiec
Posty: 75
Rejestracja: sob marca 25, 2006 11:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: j@nek » wt czerwca 05, 2007 2:42

Polecam te rolki idealnie się nadaja do takiej jazdy. :P :P :P
i love speedskating
janekszymanski88.ludziesportu.pl - zapraszam

bigban
Posty: 5
Rejestracja: pn czerwca 04, 2007 11:31

Post autor: bigban » wt czerwca 05, 2007 2:42

Jak wrazenia z jazdy na tych roleczkach??

j@nek
Czterokółkowiec
Posty: 75
Rejestracja: sob marca 25, 2006 11:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: j@nek » wt czerwca 05, 2007 2:45

Posiadam te roleczki i sa super. :P Bardzo wygodne i dobrze skrecaja. :P
i love speedskating
janekszymanski88.ludziesportu.pl - zapraszam

bigban
Posty: 5
Rejestracja: pn czerwca 04, 2007 11:31

Post autor: bigban » wt czerwca 05, 2007 4:29

j@nek pisze:Posiadam te roleczki i sa super. :P Bardzo wygodne i dobrze skrecaja. :P
no i lux. kupuje :) mam nadzieje ze nie bede zalowal. pozdrawiam

Szoguniasta
Posty: 6
Rejestracja: czw lipca 12, 2007 12:44
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław/Nowy Targ

Pomoc w wyborze rolek do freeride

Post autor: Szoguniasta » czw lipca 12, 2007 7:13

Witam :)

..i jak w temacie
Zwracam się do Was z takim zapytaniem:
Czy takie roleczki http://www.<-------->/_p_urban.htm to dobry pomysł dla początkującej kobitki ?

Sprawa jest taka, że rolki w ogóle pierwszy raz na nogach miałam jakoś tydzień temu :lol:
i od tamtej pory praktycznie -co najmniej godzine dziennie- tarabanie na nich po oklicy (a że okolica pod względem dostosowania do jazdy na kolana nie powala to inna bajka..)

Tak czy inaczej: dopiero się ucze, mistrzem nie jestem, zdaje sobie sprawe, ciągle sie ucze..ble bla blo, wiadomo
Tyle, że myśle sobie tak- a znam siebie :roll: - jestem "letki" warjatuńcio i WIEM, że jak sie zapale do czegos, złapie bakcyla, to nie ma przebacz, zamęcze- w tym wypadku rolki
stąd pomysł: chciałam coś z "wyższej" ciutke półki wziąśc niż to co w hipermarketach oferują, bop najzwyczajniej w świecie przy wysokiej eksploatacji taki sprzęt wolniej się psuje (tak jak z nartami- ot, taka analogia, bo znam sie na tym lepiej troche :wink: )

ale co ja tutaj..gadam, plote
a pytanie proste na poczatku sprecyzowałam w sumie,
ale jak to baba..rozwlekla sie na 4 strony
wicie, rozumicie :wink:

takze pozdrawiam goraco i czekam na worek porad
byle żwawo (proszę), bo pojutrze wyjeżdzam
a chcialabym rozstrzygnąć kwestie możliwie PRZED wyjazdem

dzieki <kwiaty>

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: koziar2 » czw lipca 12, 2007 8:35

Twistery :) Jak dla mnie bardzo duzy + :) Wszystko przez to ze od jakiegos czasu bawie sie w slalom a z opinii uzytkownikow rolki takie do slalomu sa idealne :)
dokladniejszych informacji niech udziela ludzie, ktorzy na nich jezdza.

Jako tansza alternatywe polecalbym Powerslide Cell. Tez maja mocny bud, krotsza ploze no i wieksze kolka (84mm) co pozwala troszke bardziej sie rozpedzic :p

Idziesz w dobrym kierunku :p

Rafixo-skating
Posty: 14
Rejestracja: śr czerwca 27, 2007 8:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Rafixo-skating » pt lipca 13, 2007 2:24

:) moim zdaniem są ok , ale siódemki jak na początek to trochę będą za szybkie (jeżeli kupujesz rolki w komplecie, nie wymieniając kółek). Oczywiście łożyska można dokupić - proponuję trójki. Pozdr.
Na rolkach - 10 lat
Aktualnie:
<b>K2 EXO Fitness Skates Men's 2007
78mm/80a</b>
Na w/w rolkach: <b>284 km / 2007 rok</b>

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: koziar2 » pt lipca 13, 2007 3:54

Rafixo-skating pisze::) moim zdaniem są ok , ale siódemki jak na początek to trochę będą za szybkie (jeżeli kupujesz rolki w komplecie, nie wymieniając kółek). Oczywiście łożyska można dokupić - proponuję trójki. Pozdr.
Z powyzszym postem zgodzic sie nie moge. Nauka jazdy na rolkach to nie nauka gry na harfie :) - uczy sie znacznie szybciej. Jakos nie slyszalem zeby ktos mial problem zwiazany z tym ze ma lozyska ABEC 7 a nie ABEC 3.

Poza tym Rollerblade Twister to porządne rolki do jazdy po mieście/slalomu, mogą dużo wytrzymać.

Czy na początek są dobre? myślę, że dla kogoś, kto wie, że będzie jeździł to dobry wybór. Jazda na tych rolkach na pewno będzie przyjemnością. W miarę zwiększania umiejętności coraz większą :-)

JAH
Posty: 16
Rejestracja: ndz lutego 24, 2008 11:28

Rolki do freeride'u

Post autor: JAH » pn lutego 25, 2008 12:24

Moglibyscie zaproponowac mi jakies rolki do freerideu?? Mam na mysli szybka jazde po miescie skoki przez przeszkody itp. Jesli nie znacie konkretnych modeli to moze chociaz parametry ktore pomoglyby mi dotrzec do odpowiednich rolek :D

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rolki do freeride'u

Post autor: Agent_L » pn lutego 25, 2008 9:49

Dopiero co był cały temat o tym.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: Rolki do freeride'u

Post autor: miko » pn lutego 25, 2008 10:37

A nie kupić ich czasem za Ciebie? ;)

JAH
Posty: 16
Rejestracja: ndz lutego 24, 2008 11:28

Re: Rolki do freeride'u

Post autor: JAH » pn lutego 25, 2008 3:57

Nie moge sie w tym wszystkim polapac bo jestem nowiciuszem:P A co myslicie o rolkach Salomon Deemax 3 ??

Awatar użytkownika
un4given
Posty: 8
Rejestracja: pn października 23, 2006 8:09
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rolki do freeride'u

Post autor: un4given » wt lutego 26, 2008 10:46

Nie widzialem Deemaxow 3 w akcji ale sam jezdze na Salomon Crossmax S-Lab (poza kolorami nie widze wiekszych roznic pomiedzy tymi modelami) i musze powiedziec ze jak dla mnie - rewelacja. Zupelnie inna bajka niz rolki rekreacyjne. Przede wszystkim swietne trzymanie nogi, w miare krotka szyna. Ucze sie w nich slalomu ale to przede wszystkim idealne rolki do freeride'u. Problem polega jedynie na tym ze Salomon wycofal sie z produkcji rolek i nie wiem czy jeszcze gdzies dostaniesz te modele.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”