powrót do rolek - kilka pytań

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

mynthon123
Posty: 11
Rejestracja: ndz czerwca 08, 2014 4:35
Jeżdżę od: 01 lip 1997
Lokalizacja: Kutno

Re: powrót do rolek - kilka pytań

Post autor: mynthon123 » śr lipca 02, 2014 9:14

liner jest do wymiany, bo język się złamał i trzeba go dobrze ułożyć żeby w tym miejscu nie upijał w nogę, ale rzeczywiście powoli zaczynam dorastać do zakupu nowych rolek.
Poczytałem, popatrzyłem i ma kilka typów:
- RB Twister (tutaj nie podoba mi się że nie ma tych osłon na bok buta, ale to może jest pierdoła nie warta zawracania sobie głowy, co prawda w moich rolkach jest tam sporo przytarć)
- Seba FRX/FR1/FR2 (nie ma pojęcie który model wybrać, w FRX nie podoba mi się rzep i brak amortyzacji, dlatego pewnie poszedł bym w FR1/FR2, tylko co jest takiego w FR1 żeby do nich dopłacić w stosunku do FR2)

I chyba mój największy dylemat, jak długość szyny. Obecnie moje Rocesy mają coś koło 270 mm (mierzę od środka ośki pierwszego i ostatniego kółka)na kółkach 74 mm. Mam trochę obawy by pójść w 243 mm, z drugiej strony 255 to już kółka 84. Czy długość szyny zależy od wzrostu, bo logicznie rzecz biorąc jak ktoś jest wyższy to i długość podparcia powinna być większa. W moim przypadku to 192 cm wzrostu i między 90-95 kg wagi, stopa 45, teraz mam wkładkę 290 mm. Wiadomo najlepiej jest założyć rolki z różnymi szynami w sklepie i ocenić, tylko czy to coś da, czy spędzenie po 10 minut w dwóch długościach szyny w ogóle da jakiś obraz?
Mynthon

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: powrót do rolek - kilka pytań

Post autor: Doody » śr lipca 02, 2014 11:48

Seba FR1 w stosunku do FR2 posiada metalową górną klamrę, więcej punktów montażowych do szyny w shell'u no i różne kolorki - może jeszcze o czymś zapomniałem hmmm...

Ogólnie z 2 lata temu przechodziłem identyczną przesiadkę jak Ty. Również z FCO Rome na SEBY. Wybrałem FR2 z szyną 255 i zmieniłem koła na Hyper Concrete 80mm. Gabarytami jestem podobny do Ciebie (trochę lżejszy). Nie chciałem 243 aby zachować stabilność tył/przód przy skokach. Ogólnie przesiadka obyła się bezproblemowo. Jakieś 2 dni trwało przyzwyczajanie się do krótszej szyny i podniesionej pięty w systemie SSM, za to trzymanie nogi od pierwszej sekundy ... przepaść w stosunku do FCO, oczywiście na korzyść FR.

Co do Twisterów ... mnie po prostu nie leżały na nodze.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

mynthon123
Posty: 11
Rejestracja: ndz czerwca 08, 2014 4:35
Jeżdżę od: 01 lip 1997
Lokalizacja: Kutno

Re: powrót do rolek - kilka pytań

Post autor: mynthon123 » czw lipca 03, 2014 11:55

No własnie taka opcja wydawał mi się najrozsądniejsza, szkoda że nie ma jej od razu do kupienia, tylko zostaje się z kółkami 84 mm.
Mynthon

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”