Klapy do Powerslide nordic trainer- warto?

Sprzęt do wrotkarstwa nordyckiego / nordic skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

zolwik
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 18, 2010 11:56
Moje rolki: PS Nordic lekko podrasowane;-)
Jeżdżę od: 0- 0-2008

Klapy do Powerslide nordic trainer- warto?

Post autor: zolwik » pt października 15, 2010 12:01

Czy ktoś zakupił/ używa może klap do nordic trainera? Szczególnie chodzi mi o jazdę stylem dowolnym- czy to coś pomaga, czy raczej nie ma większego sensu. Teoretycznie zbliży to jazdę do jazdy na biegówkach i pozwoli na dluższe odepchnięcie, ale to tylko teoria, a wolałbym trochę praktyki przed zakupem ;-)

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Klapy do Powerslide nordic trainer- warto?

Post autor: Adi01 » pn października 18, 2010 1:22

Te klapy trochę kosztują :( Gdybyś chciał przystosować sprzęt pod klasyka to owszem, razem z autorewersem :wink: ale pod "łyżwę" niewiele Ci to da. Lepiej pomodlić się o długą i śnieżną zimę :) , wtedy "powalczysz" na deskach.
Byle do zimy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

zolwik
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 18, 2010 11:56
Moje rolki: PS Nordic lekko podrasowane;-)
Jeżdżę od: 0- 0-2008

Re: Klapy do Powerslide nordic trainer- warto?

Post autor: zolwik » wt października 19, 2010 1:02

Nie no zima zimą ale póki co śmiganie na kółkach pozostaje. Nad przystosowaniem do klasyka się zastanawiałem- bo w sumie zimą na nartach tylko klasykiem jeżdżę, ale póki co oszałamiają mnie uzyskiwane łyżwą prędkości ;-)
Masz może jakieś doświadczenie w klasyku na rolkach/nartorolkach? Jak autorewers wpływa na opory toczenia?- bo jeśli nie jakoś strasznie negatywnie to na dłuższe wycieczki by się przydało. Spora część ścieżek terenowych jest po prostu za wąska na styl dowolny.

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Klapy do Powerslide nordic trainer- warto?

Post autor: Adi01 » wt października 19, 2010 7:29

zolwik pisze: ale póki co oszałamiają mnie uzyskiwane łyżwą prędkości ;-) .
Dlatego w lutym zamówiłem deski do łyżwy :D i na śniegu będzie nauka tego stylu :)
zolwik pisze:Masz może jakieś doświadczenie w klasyku na rolkach/nartorolkach? Jak autorewers wpływa na opory toczenia?- bo jeśli nie jakoś strasznie negatywnie to na dłuższe wycieczki by się przydało..
Nastąpiło przejęzyczenie :( Oczywiście chodzi o antyrewers. Na razie nie miałem do czynienia z tym sprzętem ale zastanawiam się nad przebudową swoich Nordic'ów pod klasyka :wink: Szybkość jest mało istotna, latem i tak ćwiczy się technikę i wytrzymałość.
zolwik pisze:Spora część ścieżek terenowych jest po prostu za wąska na styl dowolny.
U mnie jest inny kłopot - szerokość jest wystarczająca ale między śladami kół (samochodów, traktorów) jest trochę wyżej i zarośnęte trawą (leśne drogi) :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt do wrotkarstwa nordyckiego / nordic skating equipment”