Jakie kije/modyfikacja

Sprzęt do wrotkarstwa nordyckiego / nordic skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Pkarpiozo
Posty: 10
Rejestracja: czw marca 15, 2012 9:11
Moje rolki: Rollerblade Fusion X3
Jeżdżę od: 01 sty 2012

Jakie kije/modyfikacja

Post autor: Pkarpiozo » pn marca 19, 2012 6:27

Witam. Kupilem dzis kije fishera ze stalowym grotem. Slizga sie jednak na betonie lub wlazi w szpary pomiedzy brukiem. Czy mozna jakos zmodyfikowac koncowke?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie kije/modyfikacja

Post autor: zico » pn marca 19, 2012 7:00

Pkarpiozo pisze:Witam. Kupilem dzis kije fishera ze stalowym grotem. Slizga sie jednak na betonie lub wlazi w szpary pomiedzy brukiem. Czy mozna jakos zmodyfikowac koncowke?
Można zastosować końcówki gumowe od kijków nordic żeby mieć lepszą przyczepność. Bardzo dobre są marki Fizan. W razie co mam tej marki kilka sztuk u siebie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Pkarpiozo
Posty: 10
Rejestracja: czw marca 15, 2012 9:11
Moje rolki: Rollerblade Fusion X3
Jeżdżę od: 01 sty 2012

Re: Jakie kije/modyfikacja

Post autor: Pkarpiozo » pn marca 19, 2012 11:59

zico pisze:
Pkarpiozo pisze:Witam. Kupilem dzis kije fishera ze stalowym grotem. Slizga sie jednak na betonie lub wlazi w szpary pomiedzy brukiem. Czy mozna jakos zmodyfikowac koncowke?
Można zastosować końcówki gumowe od kijków nordic żeby mieć lepszą przyczepność. Bardzo dobre są marki Fizan. W razie co mam tej marki kilka sztuk u siebie.

Nie wiem czy PM dotarl? Ile kosztuja takie koncowki Fizan?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie kije/modyfikacja

Post autor: zico » wt marca 20, 2012 5:12

19pln sztuka.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Pkarpiozo
Posty: 10
Rejestracja: czw marca 15, 2012 9:11
Moje rolki: Rollerblade Fusion X3
Jeżdżę od: 01 sty 2012

Re: Jakie kije/modyfikacja

Post autor: Pkarpiozo » wt marca 20, 2012 8:20

Kupilem gumpwe koncowki w lokalnym "sportowym", zalozylem, nie bez problemow, bo fisher przykleil groty z koszami jakims mocnym klejem i srednica kija 15mm, a koncowki 11mm, ale jakos poszlo, jest troche lepiej niz ze stalowym grotem, ale mimo wszystko guma sie slizga przy wiekszym wychyleniu, chyba trzeba bedzie zainwestowac 200 zl w kije dedykowane do Skikeingu z utwardzanym grotem, pytanie czy ten grot utwardzony jest pod asfalt czy pod beton moze byc, bo zasuwam po betonowej kostce.

zolwik
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 18, 2010 11:56
Moje rolki: PS Nordic lekko podrasowane;-)
Jeżdżę od: 0- 0-2008

Re: Jakie kije/modyfikacja

Post autor: zolwik » wt marca 20, 2012 11:16

Stal na pewno będzie za miękka i szybko się zużyje. Jeśli chodzi o kije to najlepiej z widiową, dobrze zaostrzoną końcówką. Są jak najbardziej do dostania osobno, trzeba tylko zwrócić uwagę na średnicę kija bo zdarzają się różne w zależności od producenta. Z doświadczenia wiem że rewelacyjnie spisują się na asfalcie- praktycznie wbijają się w niego. Jeśli chodzi o beton to zależy już od jego chropowatości ale z reguły jeździ się też dobrze. Co do kostki to niestety chyba najgorsza z możliwych nawierzchni. Widia jest twarda, ale przy tym też krucha i łatwo ułamać grot jeśli wpadnie w szparę między kostkami. Ja po stracie trzech grotów omijam wszelką kostkę z daleka, a jak już trzeba to kije pod pachę i trenuję same nogi ;)

Awatar użytkownika
Matek
Posty: 6
Rejestracja: czw lipca 12, 2012 12:15
Moje rolki: Skike vX Twin
Jeżdżę od: 01 paź 2010
Kontakt:

Re: Jakie kije/modyfikacja

Post autor: Matek » czw lipca 12, 2012 2:42

Skike ma w swoich kijkach jeszcze taki "knyf" że nawet kiedy masz założone końcówki widiowe, to są do nich dołączone dedykowane stopki gumowe, które są już jakby lekko przebite. Wtedy końcówka widii lekko wystaje z gumy, czyli odbicie nadal jest dobra, a guma poprawia przyczepność, ale również sprawia, że kij nie wbija się pomiędzy kostkę czy bruk. A przy jeździe w terenie można je po prostu bez problemu ściągnąć.

Akurat ukazał się test (do zobaczenia: tutaj) 2 rodzajów kijków do rolek terenowych i nartorolek. Warto się zapoznać.

Ja jeżdżę z kijkami One4All i są naprawdę fajne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt do wrotkarstwa nordyckiego / nordic skating equipment”