Double crazy

Freestyle slalom na rolkach informacje, strony www, kontakty / Inline freestyle slalom web pages, contacts

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
worrmss
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 1:35
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Double crazy

Post autor: worrmss » ndz października 02, 2011 12:53

Siemka,

Pamięta ktoś jak uczył się double crazy tyłem? Problem polega na złym prowadzeniu nóg, zwłaszcza słabszej nogi, lewej. Nie jedzie ona po łuku, myślicie, że pomysł mojego kolegi polegający na chwyceniu się betonowego słupka i prowadzeniu ruchu po narysowanych liniach może być skuteczny? Crazy sun to plan na ten sezon, więc czasu mało ;-p

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Double crazy

Post autor: Pedro » pn października 03, 2011 7:55

nie pamiętam już jak ja się tego (czy innego) tricku uczyłem, ale było to bez pomocy słupków (chyba wogóle z takich pomocy nie korzystałem)
ale każdy pomysł prowadzący do opanowania tricku jest dobry :) a niektórzy wręcz doradzają rozrysowanie sobie linii prowadzenia rolek

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Double crazy

Post autor: GiS » wt lipca 17, 2012 11:12

Cześć!
Nie będę zakładał nowego, a odświeżę istniejący wątek:)
double crazy i crazy sun. Jak to ugryźć?
Bardziej mnie słoneczko interesuje(bez głupich skojarzeń proszę;p). gapię się na filmiki Skaliego, ale jakoś olśnienia nie doznaje. Ktoś ma jakiś patent jak to zrobić. Ew. czy ktoś życzliwy będzie w czwartek na NSW i mógłby poświęcić mi (i koledze) parę cennych sekund swojego życia i wrzucił jakieś rady do przemyślenia w domu?:)
Z góry dzięki za wszelką pomoc!:)

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Double crazy

Post autor: GiS » śr lipca 25, 2012 9:55

slalom umarł, czy śpi pijany?:p
będzie post pod postem bo musze gadać sam ze sobą skoro nikt nie podjął rękawicy:p
crazy sun poszło. z bólem, ale główką do przodu.
kilka porad, ktore mi osobiście pomogły:
-IMO najlepszy filmik pokazowy zrobił Skali, od tego proponujë zacząć:)
-ćwiczyć na równym. ja zaczæłem na równi pochyłej i było tragicznie:p
-pomaga jednak przekładanie nogi w powietrzu, a nie prowadzenie jej po ziemi. jest to trudniejsze(dla mnie) technicznie, ale łatwiej się zmieścić w kubeczki.
-ćwiczyć w równym tempie nie zatrzymując się po każdym ruchu. trik zdecydowanie wymagający plynności.

mam nadzieję, że może kiedyś komuś to troche pomoże:)
pozdro z nad kubeczka... mineralnej:p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - informacje, strony www / Inline freestyle slalom web pages, contacts”