Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Freestyle slalom na rolkach informacje, strony www, kontakty / Inline freestyle slalom web pages, contacts

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: zico » śr marca 14, 2012 10:11

Informacja z pierwszej ręki:

Zarząd nowej dystrybucji Fila podjął decyzję, że w tym roku nie będą sprowadzać rolek Fila na rynek Polski.
Niestety sklepy nic z tym nie zrobią, bo nie mają skąd brać towaru.

Bardzo przykra informacja dla wielu, nie tylko dla klientów, ale dla sklepów również. W 100% prawdziwa, niestety...

:(
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
chimera
Czterokółkowiec
Posty: 76
Rejestracja: ndz kwietnia 17, 2011 8:23
Moje rolki: Fila NRK Black
Jeżdżę od: 02 lip 2008
Lokalizacja: Puławy

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: chimera » śr marca 14, 2012 11:21

Epic fail. Wielka szkoda.
... back with speediest sail Zophiel, of Cherubim the swiftest wing, Came flying,

http://chimeranarolkach.blogspot.com/

http://bookwormatthemovies.blogspot.com/

szymonsz
Posty: 32
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2008 7:30

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: szymonsz » śr marca 14, 2012 2:44

Trzeba szukać innych.
Biorąc pod uwagę ceny, które miały obowiązywać
Fila - NRK Black - 899PLN
Fila - NRK BX - 699

to zdecydowanie lepiej poszukać
Seba - FRX 80 - 639
Seba - FRX 84 - 679

Seba - FR 2 80 - 849 PLN
Seba - FR 2 84 - 899 PLN

Osobiście uważam, że Seba to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż Fila pod wieloma względami:
1. Dostępność części zamiennych. Sera FR to kilka modeli rolek, które są między sobą kompatybilne. Części zamienne można znaleźć w internecie bez problemu, a do tego w różnych kolorach. Fila pod tym względem leżała
2. Jakość rolek Seba przewyższała Fila. Może poza tym, że NRK miały kółka Hyper, cała reszta jednak po stronie Seba. Począwszy od łożysk Twincam montowanych już w FRX, śrub 8mm w FRX (Fila NRK BX miały 6mm), linerów (Liner z rolek FR do tej pory kupowany jest przez wielu rolkarzy nawet do rolek Twister, Fusion oraz modeli agresywnych), szyn i śrub (w Fila bardzo często awarią były przekręcone śruby i urwane gwinty w szynach, a nawet model NRK Road miał zbyt miękką szynę co był odczuwalne podczas slalomu).
3. W razie reklamacji, które zdarzają się sporadycznie w przypadku Seba nie ma problemu z ich realizacją. Firma nie zmienia co roku kolekcji, a nawet jeśli to części zostają te same.

No i sama firma :) Seba wspiera bardzo mocno rynek freestyle/freeskate :)

Także nie ma co płakać :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: zico » śr marca 14, 2012 3:08

Chciałbym zauważyć, że części do Fila są dostępne, klamry są, przynajmniej u mnie.
Następnie nie wiem, czy to ważne, ale do Fila pasuje większość klamer od Seba i odwrotnie. Jakby były produkowane w tej samej fabryce.
Kolejną rzeczą jest to, że Fila NRK Black ma zdecydowanie lepsze kółka niż Seba w tych samych pułapach cenowych.
Linery pasują od Seba do Fila.
W przypadku reklamacji rolek Fila u mnie nie ma problemu, może gdzie indziej są.

Przesadziłeś z powyższym postem, nie wszystko jest prawdą, co napisałeś.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

szymonsz
Posty: 32
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2008 7:30

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: szymonsz » śr marca 14, 2012 3:23

1. Zaznaczyłem, że rolki Fila mają lepsze kółka
2. Problemy z reklamacjami są - mówię to z doświadczenia. Fila nie posiada takich części zamiennych jak szyny czy kółka (odchodzący PU od core) na stanie i reklamacje tych elementów trwają wieki
3. Dostępność klamer to nie wszystko. Zostaje cała reszta: cuffy, szyny, śruby itp itd.
4. Szyny w rolkach Fila były dużym mankamentem - znacznie większym niż różnica w jakości kółek. Śruby 6mm w NRK BX i miękkie szyny w NRK Road oraz NRK Black
5. Świetnie, że klamry Seba pasują do rolek Fila - jednak dostępność klamer Seba i ich wariantów jest znacznie większa.
6. To, że linery Seba pasują do rolek Fila to żadna nowość. Tak samo linery JUG pasują do RB czy linery RB Blank do Metro. Kwestia tego że liner w Sebach jest po prostu wygodniejszy.

Jakbym miał porównać NRK BX i FRX
- liner na plus dla Seba
- szyna i śruby 8mm na plus dla Seba
- załóżmy, że kółka są lepsze w Fila
- łożyska na plus dla Seba
- cena na plus dla Seba
- możliwość konfiguracji na plus dla Seba (różne części, souplate'y, kolorowe sety)

Podobnie wypada NRK i FR 2

Nie uważam, żeby przesadzał. Miałem dużo doczynienia z FILA i Seba i zdecydowanie w obecnej sytuacji polecam Seba choćby nawet dla faktu samej stosunku ceny do jakości.

Oczywiście jest to moje zdanie i każdy może mieć inne.

Do tego co dla mnie jest ważne - Seba została stworzona przez rolkarzy i ci ludzie kumają o co chodzi w rolkach. Nie mam zajawki tłumaczyć ludziom z Fila, że jak reklamuje rolki NRK Road to nie mogę w zamian dać klientowi w tej samej cenie NRK Black bo to dwa różne modele :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: zico » śr marca 14, 2012 3:43

Ja to skwituję krótko - klient ma mieć wybór, a nie kierować się "logówkami".

Jeżdżę po mieście na Twisterach oraz Filach NRK Black, te rolki bardziej mi pasują z dwóch przyczyn:

- Fila NRK Black mają na starcie wszystko, co mi potrzeba oraz leżą wyśmienicie na nogach
- są bardzo wytrzymałe na jeździe właśnie po mieście
- DUŻO lepiej trzymają w stawie skokowym niż seria Seba w tej samej klasie cenowej, przez co czuję się dużo bezpiecznej podczas skoków z bardzo dużych wysokości.

Co do linerów - miałem wyrazić się jaśniej żeby dać do zrozumienia: one są prawie identyczne. Zaryzykuję stwierdzenie, że masa części Fila / Seba jest robiona w tej samej fabryce. Fila oraz Seba są produkowane w Chinach, jak większość produktów. Chyba nie muszę nic dalej dodawać w tej kwestii - inteligenty człowiek może sobie sprawdzić te elementy jak klamry, śrubki, linery, jakość skorupy Seba - to wszystko jest w większości przypadków identyczne, poza szynami - ale o tym dalej, bo też ciekawy temat.

Co do reklamacji: u mnie żaden klient nie miał ŻADNYCH problemów, jak coś się działo bez problemu wymiana. Miałeś problem z Filą? Trzeba było kupić u mnie. Proste jak drut.

Chciałbym jeszcze rozszerzyć temat miękkiej szyny, bo bardzo mnie to bawi (też o tym słyszałem):

- gdzie jest miękka?
- ktoś wygiął ją w rękach? :D

Jeżdżąc na rolkach tego nie zauważyłem, jeździłem ponad 30km/h żadnych wibracji, prowadziło się te rolki, ba NADAL prowadzi świetnie. Nie odczuwam, że coś się gnie mi pod nogami, a ważę około 80kg i mam "depnięcie" w nodze.

Szymon proszę Ciebie, zanim coś takiego napiszesz, to pojeździj sobie na tych rolkach. I rada na przyszłość: sam nauczyłem się i to dawno, że nie można słuchać wszystkiego, co się słyszy naokoło. I tym bardziej puszczać to dalej.

Na koniec jeszcze dopowiem sarkastycznie, że Seba nie jest zła, ba, ma świetne modele do slalomu, nawet niezłe do jazdy miejskiej. Problem jednak jest w tym, co napisałem powyżej: klient ma mieć wybór. Są klienci, którzy są zadowoleni z modeli Fila, ja również.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

szymonsz
Posty: 32
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2008 7:30

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: szymonsz » śr marca 14, 2012 4:24

Zico zgadzam się z Tobą - po części.

Nie mniej jednak omijasz ważne kwestie i mówisz o zupełnie dwóch innych rzeczach.
1. Nie powiedziałem, że Fila to złe rolki - powiedziałem, że według mnie w tej półce cenowej ja bym wybrał FRX w miejsce BX - zaznaczając, że jest to moja opinia. Nie zmienia to faktu że w porównaniu FRX i BX - BX wypada gorzej:
- cenowo - fakt
- łożyska - fakt
- szyna - fakt

2. Zakładam, że jeździłeś w nowych FRX i FR z roku 2011/2012 skoro masz porównanie. Rolki te mają poprawione linery i wyciętą skorupę przez co można znacznie lepiej dopasować cała rolkę. Nie rozumiem też dlaczego zakładasz że ja nie jeździłem. Z tego co wiem to ty jeździsz na rolkach NRK Black a nie BX, o których mowach

3. Szyna zaznaczyłem że jest zbyt miękka do slalomu. W przypadku jazdy miejskiej i ustawienia FLAT nie odczuwa się tego, ale w slalomie podczas jazdy na jednym kółko jest to odczuwalne. Fakt sam nie jeździłem bo nawet nie potrafię, ale jeździły osoby, którym ufam i testują dla mnie sprzęt - tak jak twój team dla Ciebie

4. Problem ze śrubami i gwintami niestety jest w rolkach Fila. Seba ma znacznie głębsze otwory w śrubach i nie sposób zniszczyć śruby w tych rolkach. Niestety w rolkach fila to często się zdarza - i to też mówię z doświadczenia

5. Klient ma mieć wybór - dlatego napisałem, że pomimo iż Fila nie będzie dostępna nie ma tragedii bo są inne rolki, które WEDŁUG mnie są lepsze. Zico sam wyrażasz wiele opinii na tym forum opierając się na zdaniu innych osób nie jeżdżąc na danym modelu (chociażby topic K2 Fatty vs USD Vii).

6. Nie będę się licytował kto z nas ma większe doświadczenie w kwestii aggressive/freeride/urban skating, ale nie mniej jednak posiadam go sporo. Do tego współpracuję z wieloma osobami, które znają się na temacie i opieram się na ich doświadczeniu. Nie rzucam gołych wniosków usłyszanych lub przeczytanych na jakiś forum.

7. Rolki Fila i Seba są bardzo podobne, ale jest diabeł tkwi w szczegółach. Np. Fila NRK BX ma bardzo, ale to bardzo twardą skorupę, która jest bardzo wysoka na podbiciu. Niestety rzep w tych rolkach na wiele się zdaje bo tak twarde materiału nie da się dociągnąć rzepem. W Seba dzięki wyciętej skorupie, nawet rzepem można dużo lepiej zapiąć rolkę - i tutaj znów doświadczenie. Miałem okazję pojeździć na starych Sebach, mierzyć file i nowe Seby i jest to argument niepodważalny

8. Dostępność części zamiennych to bardzo ważna sprawa. To że bardzo mocno zaangażowaniu rolkarze kombinują z różnymi opcjami nie znaczy, że klient z "ulicy" wpadnie na to, że do rolek Fila można założyć klamrę z Seba. No chyba, że zadzwoni do Ciebie i mu to powiesz, ale nie każdy tak robi. Ludzie wchodzą na sklep, wybierają z menu części a potem Fila - i nie wiele im wyskakuje. Wybierają Seba i tutaj jest znacznie lepiej. Choćby sama kwestia wymiany głupiego slidery na inny kolor za parę PLN.

9. Rolki Seba mają kolejny duży plus jakim jest możliwość "tunningu" rolki chociażby o same souplate'y czego w rolkach Fila nie ma

10. Sam fakt, tego że rolki Fila były na polskim rynku a nagle ich nie ma świadczy o firmie. Nie ufam firmie, które jest a później jej nie ma. Pomijam tutaj kwestię np. taką, że jeśli teraz sklep dostanie reklamację rolek fila to do kogo ma się zgłosić?

11. Kwestia linera. Sam powołujesz się na to żebym pisał o czymś o czym mam pojęcia:
Liner FR:
Obrazek
Liner FILA:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/136 ... 2f3a4.html#

To nie są te same linery. Co więcej wiem to z samego źródła tym bardziej że w modelach 11-2 zostały nieco zmienione w środku.

Polecam i będę polecał rolki Seba w zamian rolek Fila i mam ku temu swoje, własne i sprawdzone powody. Cześć z nich nie jesteś w stanie podważyć - ba nawet o nich nie piszesz - jak już mamy być sarkastyczni.

To co dla mnie jest argumentem - nie musi być dla Ciebie, ale proszę nie wmawiaj mi, że kłamię lub wypisuję rzeczy, o których jedynie słyszałem bo tak nie jest.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: zico » śr marca 14, 2012 4:33

Widzisz, to TY będziesz polecać w całym kształcie Seba, a ja będę pozostawiać klientom: WYBÓR :)

To jest ta różnica po części, bo Fila jak sam stwierdziłeś nie są złymi rolkami.
szymonsz pisze:Nie powiedziałem, że Fila to złe rolki
To samo twierdzi część osób, która w nich jeździ.

Dla mnie wszystko w tym temacie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: zico » śr marca 14, 2012 5:39

Powiedz mi, co mi da Seba więcej w takiej jeździe jak poniżej w tym filmie?

Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
chimera
Czterokółkowiec
Posty: 76
Rejestracja: ndz kwietnia 17, 2011 8:23
Moje rolki: Fila NRK Black
Jeżdżę od: 02 lip 2008
Lokalizacja: Puławy

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: chimera » śr marca 14, 2012 7:02

Im więcej na rynku dobrych rolek do freeride'u i walki producentów o klienta, tym lepiej. A obecnie jakiegoś oszałamiającego wyboru nie ma, ceny są bardzo wysokie, tak więc każdy niezły model jako potencjalny klient witam z dużą radością.
... back with speediest sail Zophiel, of Cherubim the swiftest wing, Came flying,

http://chimeranarolkach.blogspot.com/

http://bookwormatthemovies.blogspot.com/

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: zico » śr marca 14, 2012 7:21

Na szybko wypunktuje jeszcze porównanie tej samej półki cenowej NRK Black oraz Seba FR2 patrząc okiem klienta:

Fila NRK Blackma:

- dużo lepsze kółka (stabilniejsze)
- hamulec w zestawie (wielu klientów go WYMAGA)
- lepiej chronioną stopę od góry, tam gdzie są sznurówki, jest ona lepiej zabudowana skorupą
- lepiej trzymające są w górnej części cholewki, bo jest po prostu wyższa
- posiada potrójną amortyzacją pod piętą

Wychodzi 3 do 4 plusów dla osób, które są początkujące lub zaczynają we freeride i dbają o swoje bezpieczeństwo: hamowanie jak i ochrona stopy

Seba FR2 80 ma:

- regulowaną szynę przód i tył (Fila tylko boki)
- niższy cuff, większa swoboda ruchu stopy przód - tył
- solidniejszą szynę oraz lepsze ośki

Wychodzi 2 plus dla osób, które już jeżdżą, ponieważ w stosunku do Fila NRK Black nie posiada:

- hamulca w zestawie
- brak ochrony stopy w części górnej na wysokości sznurówek
- jedno oczko mniej jeśli chodzi o amortyzację pięty

Te same rzeczy, co posiadają obydwie te rolki:

- buty wewnętrzne z odpinanymi na rzep podpiętkami
- amortyzację w dwóch miejscach na wkładce pod stopą
- canting, czyli pochylenie cholewki na bok (pronacja / supinacja)
- identyczne klamry
- długość szyny 243mm

Masz teraz opisane od A do Z czym różnią się czy, co mają wspólnego te rolki. Czytelnik sam sobie odpowie na pytanie, co potrzebuje.
Weź pod uwagę również Rollerblade Twister oraz modele Fusion, które również mają np. hamulce w zestawie.

Konkluzja jest taka, że Seby są dedykowane dla osób już jeżdżących, a File również dla osób początkujących. Każdy znajdzie sobie coś dla siebie.

PS teraz miałem więcej czasu, żeby wszystko objaśnić. Mogę porobić zdjęcia, żeby czytelnicy wiedzieli o czym piszę, bo nie ma wszystkich ujęć rolek. Seby serii FR mają od strony sznurówek (od góry) pustkę. Tam jest sam liner bez ochrony górnej części stopy, co ma duże znaczenie w bezpieczeństwie, szczególnie u osób początkujących.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Kisiel49
Posty: 36
Rejestracja: śr lutego 01, 2012 9:13
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 0- 0-2006

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: Kisiel49 » czw marca 15, 2012 12:10

A do tego mógłbyś sporządzić plusy i wady twisterów?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: zico » czw marca 15, 2012 7:39

Kisiel49 pisze:A do tego mógłbyś sporządzić plusy i wady twisterów?
Twister w wersji podstawowej i w stosunku do powyższych, te same rzeczy:

- podwójna amortyzacja pod piętą (Fila NRK Black ma aż 3), ale bardzo dobrze pracuje podczas jazdy, bardzo podobnie jak Filach

i zalety:

- posiada hamulec (jak Fila NRK Black)
- najlepiej wentylowany but zewnętrzny jak i wewnętrzny
- świetne trzymanie stopy w górnej części cholewki
- bardzo uniwersalne rolki, praktycznie do wszystkiego: nauka jazdy, jazda po mieście od początkującego do zaawansowanego, podstawy slalomu aż do zaawansowanego (wystarczy zobaczyć, co wyprawia na nich Vincent Vuvankha)
- pomimo dziur w cholewkach, stopa chroniona w części górnej (jak w Fila NRK Black)
- rolki jak i but wewnętrzny posiadają odblaski odbijające światło - bezpieczeństwo, widać, że ktoś jedzie (niby duperel, ale dobre rozwiązanie)

wady z wyjaśnieniami, bo to uniwersalne rolki - dla jednych wada dla drugich nic nie zmienia:

- słabe trzymanie w palcach w wielu przypadkach, ważne w trickach tylko i wyłącznie slalomowych czy niektórych slide`ach. Reszta bez zmian, bo kontrolę podczas jazdy czy skoków posiada się w okolicach stawu skokowego i jest to około 80% - 90% całej kontroli nad rolkami oraz siły odepchnięcia. Nogi przekazują więcej siły w stronę stawu skokowego niż ze stawu skokowego w kierunku stopy na palce, stąd w jeździe na rolkach technicznie powinno odpychać się "z pięty".
Słabe trzymanie w palcach wynika z tego, że część rozmiarów buta zewnętrznego jest taka sama, a zmienia się but wewnętrzny i niestety w Twisterach jest to zauważalne, np. skorupa na rozmiar 310mm, a wkładka na 295mm - 1,5 luzu pomiędzy czubem buta wewnętrznego, a zewnętrznego.

- brak cantingu, czyli pochylenia cholewki. Jednak cholewki można wymienić. Dla rekreacji, urban skating, podstaw slalomu - w większości przypadków zbędna rzecz.

- brak wiązanej cholewki w górnej części, ale klamra załatwia to bardzo dobrze. Cholewka jest wyższa i prawdopodobnie przez to. W slalomie profi dąży się do swobody tej części.

- szyny są regulowane tylko na boki jak w Fila NRK Black, istnieje możliwość przesunięcia przód - tył, ale niestety o taką odległość, że nie będzie się w stanie jeździć... Skok o 1cm i nie we wszystkich przypadkach, taka ciekawostka

- kółka dobre, ale huku nie robią. Stworzone głównie do rekreacji oraz lekkiego urban skating czy freestyle slalom. Komfortowa miękkość, trzymanie i amrotyzacja. Hyper Concrete z Fila NRK Black wytrzyma 2-3 razy dłużej i będzie się niebo lepiej jeździć.

W jeździe po mieście nie znalazłem dużych różnic w wytrzymałości, kontroli jazdy pomiędzy Twister (z kółkami Hyper Concrete), a Fila NRK Black. Różnica dla mnie jest pomiędzy tymi modelami na slalomie - Fila NRK Black lepiej mi trzymają stopy w okolicach palców oraz mam bardziej proste nogi dzięki zastosowaniu cantingu. Jest to jednak moja opinia, bo co człowiek to będzie ona inna. Każdy ma inne stopy i różne postawy (kolana), supinacja / pronacja.

To chyba tyle. Jakby były pytania - śmiało.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
chimera
Czterokółkowiec
Posty: 76
Rejestracja: ndz kwietnia 17, 2011 8:23
Moje rolki: Fila NRK Black
Jeżdżę od: 02 lip 2008
Lokalizacja: Puławy

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: chimera » czw marca 15, 2012 8:42

To ja znowu się włączę z trzema pytaniami:

1) Czy są na naszym rynku jakieś rolki, które w podobny sposób trzymają stopę, jak Fila NRK Black? Też mam bardzo wąską stopę i też lubię, kiedy nie ma luzu. Ponadto mam dwie znajome osoby, które obecnie zastanawiają się nad zakupem nowych rolek.

2) W jaki sposób używać cantingu, aby zmniejszyć pronację? Biorąc pod uwagę fakt, że fabrycznie dostajemy rolki ze "strzałką w dół" na cuffie, to przesunięcie w którą stronę będzie korzystne? Ja po prostu przesunąłem szynę do wewnątrz, co zdecydowanie pomogło, ale skoro już jest, to canting też bym jakoś wykorzystał.

3) Czy Twistery w ogóle nadają się dla osób z wąskimi stopami?

Pozdrawiam
... back with speediest sail Zophiel, of Cherubim the swiftest wing, Came flying,

http://chimeranarolkach.blogspot.com/

http://bookwormatthemovies.blogspot.com/

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: zico » czw marca 15, 2012 10:30

1) Tak, Seby, trzymają jeszcze lepiej stopy, ale trzeba wziąć pod uwagę swobodę górnego cuffa, choć to można zmieniać i bardzo uważać na carbon, bo może zrobić dużo źle przy pewnych trickach.

2) Canting czy inaczej: pochylenie albo do wewnątrz lub na zewnątrz. Szyną jak zauważyłeś też to można zrobić, ale cholewka bardziej uwzględnia ugięcie kolana, bo nie bierzesz dwóch wymiarów boki, ale również przy zgięciu idzie nie prosto, ale w lewo lub w prawo. Nogi do wewnątrz - wtedy cholewka na zewnątrz i odwrotnie.

3) Tak, nadają się.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - informacje, strony www / Inline freestyle slalom web pages, contacts”