Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Freestyle slalom na rolkach informacje, strony www, kontakty / Inline freestyle slalom web pages, contacts

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

szymonsz
Posty: 32
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2008 7:30

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: szymonsz » czw marca 15, 2012 1:59

Dopowiem jeszcze od Siebie w sprawie FR 2 i NRK Black
1. FR 2 są tańsze od NRK Black. FR 2 w wersji 84 jest w cenie Fila NRK Black
2. Nie rozumiem przed czym ma chronić wyższy but w Fila na podbiciu. Wycięty but w Seba FR 2 to zdecydowanie plus nad Fila NRK bo dzięki temu można znacznie lepiej zasznurować buta i spiąć klamrą 45 stopni przez co uzyskać lepsze trzymanie stopy. Jeżdżę na rolkach agresywnie ponad 15 lat i nie wiem w czym ma pomóc wyższa skorupa - chronić przed czym?
3. Regulacja szyny na boki jest znacznie mniej wykorzystywana niż przód tył która jest bardzo istotna
4. Szyna to jeden z ważniejszych i droższych elementów rolki. O ile kółka są lepsze w Fila, ale te w Seba równie są dobre, o tyle szyna w Sebach jest znacznie większym plusem
5. Kółka eliptyczne są owszem mniej stabilne od płaskich, ale są szybsze i lepiej trzymają na zakrętach - kwestia gustu

Według mnie, podkreślam, według nie Seba FR 2 kontra Seba NRK Black
FR 2:
- duży plus za lepszą szynę i regulację przód tył
- cena
- łożyska
- lepsza możliwość spięcia rolki dzięki lepiej wyciętemu butowi - to akurat doświadczenie bo sam zmieniłem rolki na bardziej wycięte i dużo lepiej trzymają stopę i nie widzę opcji urazów w tym miejscu Ten sam model, ta sama konstrukcja, ale znacznie bardziej wycięte.
- lepsza możliwość naturalnego ruchu przód dzięki niższej cholewce (co sam podkreślasz Zico w przypadku nowego cuffa w Fusion)
- możliwość setupowania: souplaty, slidery itp itd

NRK Black
- kółka
- hamulec
- sztywniejsza konstrukcja dla osób, które się uczą jeździć
- jedno oczko wyższy shockabsorber

Jeśli jesteś osobą, która nie potrzebuje już hamulca i chcesz mieć rolkę, które daje lepsze trzymanie stopy, z lepszą szyną, łożyskami i dają możliwość bardziej elastycznej jazdy to zdecydowanie FR 2

Jeśli szukasz rolki z hamulcem, czyli twoje umiejętności nie pozwolą ci uprawiać freeride/urban skatingu kup sobie Twistery bo to jest dużo bardziej uniwersalna rolka, lżejsza, lepiej wentylowana.

Zico masz do mnie pretensję, że polecam konkretne dwa modele rolek i nie daje klientom wyboru. Nie wiem skąd taka burza z twojej strony skoro sam robisz to samo. W wielu topkiach polecasz konkretne modele rolek zaznaczając że są lepsze od innych i też często opierając się na doświadczeniu klientów i innych osób a nie na swoim. Robię dokładnie to samo i zaznaczam - to jest moja opinia!

Dla mnie fakty, doświadczenie i testy zdecydowanie przemawiają za Seba FR 2 w tej półce cenowej. Jedno wyższa amortyzacja, mocniej zabudowany but (dla mnie to minus), kółka hyper i hamulec są aspektami, które może i warto wziąć pod uwagę, ale biorąc pod uwagę cechy FR 2 to DLA MNIE wybór jest prosty.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: zico » czw marca 15, 2012 2:12

szymonsz pisze:2. Nie rozumiem przed czym ma chronić wyższy but w Fila na podbiciu. Wycięty but w Seba FR 2 to zdecydowanie plus nad Fila NRK bo dzięki temu można znacznie lepiej zasznurować buta i spiąć klamrą 45 stopni przez co uzyskać lepsze trzymanie stopy. Jeżdżę na rolkach agresywnie ponad 15 lat i nie wiem w czym ma pomóc wyższa skorupa - chronić przed czym?
A pamiętasz jak zaczynałeś jeździć? Od razu jeździłeś dobrze czy potrzebowałeś na to czasu?
Ma chronić stopę np. jak ktoś chce wskoczyć na murek i jak zahaczy o krawędź właśnie tą pustą przestrzenią to ma po stopie.

Bezpieczeństwo początkujących - to jest ważne.
szymonsz pisze: 3. Regulacja szyny na boki jest znacznie mniej wykorzystywana niż przód tył która jest bardzo istotna
W czym przeszkadza? Komu przeszkadza?
szymonsz pisze: 4. Szyna to jeden z ważniejszych i droższych elementów rolki. O ile kółka są lepsze w Fila, ale te w Seba równie są dobre, o tyle szyna w Sebach jest znacznie większym plusem
Piszesz kolejny raz, że plus. Ale gdzie to przypiąć? Masz film powyżej, da się na niej nawet tak jeździć - nic się nie gnie, jest wszystko w porządku.
szymonsz pisze:5. Kółka eliptyczne są owszem mniej stabilne od płaskich, ale są szybsze i lepiej trzymają na zakrętach - kwestia gustu
Na właśnie ważna rzecz - gust. A ciśniesz na Seba. Zrozum, że są na tym świecie ludzie, którym bardziej pasują File niż Seby.
Co do kół - Gyro trzymają lepiej na zakrętach? No jak, skoro są bardziej brane na slidy niż Hyper Concrete, który lepiej trzyma... No coś jednak jest to nielogiczne.
Hyper szczyci się technologią +g (grip = trzymanie) i nie jest to marketing.


To tak na szybko - i dalej w zaparte idę, że klient ma mieć wybór, a nie, że Seba będzie LEPSZYM wyborem, co napisałeś na początku tematu, a teraz próbujesz pisać, że TO TWOJA OPINIA. Twój pierwszy post dokładnie przecież sugeruje na Seby, a teraz próbujesz to ominąć na "swoje widzimisię".

Podałem wady i zalety, mam również te opisy podane w produktach na stronie sklepu (jeśli chodzi o Filę), więc wystarczy poczytać, dla kogo i po co.
Klient wymaga - a później się mu dobiera sprzęt, a nie w ten deseń, co piszesz - "mamy to na półkach, Seba jest lepsza w tej samej cenie", ale nie dla każdego.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

szymonsz
Posty: 32
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2008 7:30

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: szymonsz » czw marca 15, 2012 3:52

Ehm...

Zakończę to w ten sposób:
Jak ktoś mnie spyta, które rolki kupić to zawsze odpowiem że Seba - FR 2 lub Seba - FRX w tej klasie cenowej.
Jeśli szuka rolki z hamulcem to niech kupi Twistery.

Tak to wygląda z mojej strony i nie zmienię zdania.
A pamiętasz jak zaczynałeś jeździć? Od razu jeździłeś dobrze czy potrzebowałeś na to czasu?
Ma chronić stopę np. jak ktoś chce wskoczyć na murek i jak zahaczy o krawędź właśnie tą pustą przestrzenią to ma po stopie.
Zico przeczysz sam sobie. Polecasz osobie początkujacej do aggressivu K2 Fatty z totalnie miękkim butem od góry zamiast USD - VII zabudowane.
Zdecyduj się bo trochę się miesasz. Po za tym nie wiem na co ty chcesz wskakiwać i w jaki sposób aby uderzyć górną częścią rolki o murek. Ludzie kupują Xsjado, uczą się na nich jeździć i nie ma takich problemów. Nie zgadzam się z zupełnie z tym punktem - ważniejsze jest lepsze dopasowanie rolki niż to co piszesz.

Szyna - skoro wymieniamy plusy i minusy to plusem jest regulacja przód tył bo przy rozmiarze 243mm i różnych rozmiarach butach jest to bardzo ważna cecha. Tym bardziej że ludzie często jeżdżą slalom na tego typu rolkach. Regulacja na boki w tego typu rolkach prawie w ogóle nie jest używana. Wymieniasz jako plus 1 oczko większy shockabsorber - to ja wymieniam regulację przód, tył.
Piszesz kolejny raz, że plus. Ale gdzie to przypiąć? Masz film powyżej, da się na niej nawet tak jeździć - nic się nie gnie, jest wszystko w porządku.
Anaglogicznie jak w przypadku kółek. Twierdzisz, że Hypera są lepsze od kółek Seba - masz rację. Ja twierdzę i wiem że szyna w Seba jest lepsza od tej w w Fila bo:
- jest sztywniejsza - wychodzi to przy slalomowe
- ma lepsze ośki, które się nie psują
- jest wytrzymalsza
Na jednych i drugich kółkach da się jeździć, na jednej i drugiej szynie da się jeździć. Fila ma lepsze kółka, Seba ma lepszą szynę, chociażby dlatego że nie ma problemów z ośkami.
Na właśnie ważna rzecz - gust. A ciśniesz na Seba. Zrozum, że są na tym świecie ludzie, którym bardziej pasują File niż Seby.
Co do kół - Gyro trzymają lepiej na zakrętach? No jak, skoro są bardziej brane na slidy niż Hyper Concrete, który lepiej trzyma... No coś jednak jest to nielogiczne.
Hyper szczyci się technologią +g (grip = trzymanie) i nie jest to marketing.
Napisałem, że kwestia gustu ponieważ twierdzisz, że Hyper są lepsze a ja ci odpisałem w twoim stylu - kwestia gustu ponieważ kółka eliptyczne są szybsze od płaskich i nie każdy woli jeździć na płaskich. Kółka eliptyczne ze względu na swój profil stykają się większą powierzchnią z nawierzchnią po której jedziesz podczas zakrętu niż jest to w przypadku kółek płaskich. Dlatego Hyper wypuścił na rynek kółka Create, które są eliptyczne a nie płaskie jak Concrete. Pokazuję tutaj tylko, że zarzucasz mi coś co sam robisz.
To tak na szybko - i dalej w zaparte idę, że klient ma mieć wybór, a nie, że Seba będzie LEPSZYM wyborem, co napisałeś na początku tematu, a teraz próbujesz pisać, że TO TWOJA OPINIA. Twój pierwszy post dokładnie przecież sugeruje na Seby, a teraz próbujesz to ominąć na "swoje widzimisię".
Dla mnie wybór jest prosty. Jeśli mam wydać 639PLN na FRX zamiast 699 na Fila NRK BX i mieć lepszą rolkę to uważam to za jedyny słuszny wybór i będę to zawsze twierdził - tak jak ty twierdzisz w wielu innych wypadkach podając konkretną rolkę, która według ciebie jest lepsza od innej.
Klient wymaga - a później się mu dobiera sprzęt, a nie w ten deseń, co piszesz - "mamy to na półkach, Seba jest lepsza w tej samej cenie", ale nie dla każdego.
Dlatego jak klient szuka rolki do jazdy miejskiej i wybiera pomiędzy FRX i BX oraz NRK i FR 2 polecam Seba bo są lepsze - według tego co ja uważam.
Jeśli klient szuka rolki do nauki jazdy i później ewentualnie do jazdy miejskiej dla początkujących i szuka rolki z hamulcem nie polecam mu Fila tylko Twistera czy np Fusion X3 bo uważam że jest to lepszy wybór niż Fila - FRX czy NRK Black za tą cenę.

Wiem, że Zico to jest twoje forum i nie na rękę ci jest jak ktoś ma inne zdanie, ale ja cię nie oskarżam o brak doświadczenia czy wypowiadanie się o rolkach, na których nie jeździłęś bo wiem, że korzystasz z wielu innych źródeł - sprawdzonych źródeł.

Ale nie jesteś jedynym w tym co robisz i nie tylko twoje zdanie jest dobre.

Podałem niepodważalne cechy rolek Seba, które klasyfikują je jako lepsze od rolek Fila. Fila ma swoje plusy, nie mniej jednak uważam że dla ludzi, o których piszesz są inne rolki niż Fila - NRK. Oczywiście można je wybrać i klient będzie zadowolony bo Fila to nie są złe rolki - nie mnie jednak zdania nie zmienię i polecam Seba - FRX i Seba - FR 2 dla ludzi, którzy potrafią jeździć i zastanawiają się pomiędzy FRX i BX lub NRK czy FR.

Nie poruszam tutaj tematu innych rolek jak Metro, Fusion itp ponieważ to są też rolki warte uwagi pod zupełnie innymi względami, ale nie o tym tu mowa.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: zico » czw marca 15, 2012 4:18

I właśnie o to mi chodziło, ostatnie Twoje zdania.

Przeczytaj jeszcze raz swój pierwszy post, a następnie ostatnie zdania powyższego.

Dla części osób już jeżdżących Seba nie jest wyznacznikiem. Mój kolega, który jeździł jeszcze wcześniej niż ja (czyli wychodzi około 19 lat czynnego uprawiania wrotkarstwa) przyszedł do mnie do sklepu żeby wybrać rolki ze skorupą. Wymiatacz jakich mało. W latach 90, dokładnie w 1997 roku jako pierwszy zrobił 720. Do czego zmierzam - to nie jest człowiek, który ot tak sobie ma kaprys. Jest wybredny, co do sprzętu. Nic mu na nogach nie leżało. Czekaliśmy na dostawę Fila. Ma rozmiar stopy 46 / 47 żeby też zobrazować ustawienie szyny przód - tył. I wiesz jakie rolki mu najlepiej spasowały? Fila NRK Black z linerem od Fila NRK BX. Powiedział tak: to jest to, czego szukałem.

I co? Jeździ i dla niego te rolki są rewelacyjne. Szyny nie może przestawić, jest tak zamocowana jak jest, czubek buta wystaje mu do przodu. Nie przeszkadza mu to w niczym. Więc polecanie sprzętu dla kogoś, kto już jeździł i kierunek Seba (tylko i wyłącznie) to po prostu błąd.

Innym tematem jest tylko i wyłącznie slalom na poziomie PROFESJONALNYM i problemach z trzymaniem stóp - wtedy możemy mówić o Sebach.

I proszę Ciebie nie mieszaj do tematu rolek agresywnych (K2 vs USD), bo przyznałem tam Tobie rację, a tutaj skupiamy się na rolkach Fila oraz Seba w zupełnie innym kierunku: początkujący oraz zaawansowani w urban skating czy slalom. Inna dyscyplina i oczekiwania.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

szymonsz
Posty: 32
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2008 7:30

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: szymonsz » czw marca 15, 2012 4:26

I proszę Ciebie nie mieszaj do tematu rolek agresywnych (K2 vs USD), bo przyznałem tam Tobie rację, a tutaj skupiamy się na rolkach Fila oraz Seba w zupełnie innym kierunku: początkujący oraz zaawansowani w urban skating czy slalom. Inna dyscyplina i oczekiwania.
W aggressivie można częściej uderzyć w murek niż w urbanie dlatego pytam skąd dla Ciebie taki wielki plus wyższego buta Seba jako osłony przed uderzeniem w murek, gdzie wcześniej polecasz rolki z miękkim butem na rzecz twardych skorup - coś mi tu nie gra.

Kolejna sprawa - rozumiem, że twój kolega mierzył Seba FRX, Seba Fr 2, Fila NRK i Fila NRK BX w tym samym rozmiarze, bo cały czas podkreślasz że trzeba dać klientowi wybór.

Po prostu gdyby przymierzył Seba FR2 i Fila NRK i obie leżały mu podobnie to bym mu powiedział - bierz Seba bo są lepsze - KONIEC!

Awatar użytkownika
chimera
Czterokółkowiec
Posty: 76
Rejestracja: ndz kwietnia 17, 2011 8:23
Moje rolki: Fila NRK Black
Jeżdżę od: 02 lip 2008
Lokalizacja: Puławy

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: chimera » czw marca 15, 2012 4:33

@zico

Dzięki za odpowiedź na moje pytania.
... back with speediest sail Zophiel, of Cherubim the swiftest wing, Came flying,

http://chimeranarolkach.blogspot.com/

http://bookwormatthemovies.blogspot.com/

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: zico » czw marca 15, 2012 4:47

szymonsz pisze:W aggressivie można częściej uderzyć w murek niż w urbanie dlatego pytam skąd dla Ciebie taki wielki plus wyższego buta Seba jako osłony przed uderzeniem w murek, gdzie wcześniej polecasz rolki z miękkim butem na rzecz twardych skorup - coś mi tu nie gra.
Uderzyć można wszędzie, a w urbanie czy aggressive dużo częściej. Jak pisałem powyżej: w tamtym temacie przyznałem Tobie rację w kilku punktach i kolejny raz proszę o nie mieszanie wątków (głównym wyborem wtedy dla mnie była wygoda i faktycznie nie pomyślałem o górnej części butów - tutaj mój błąd przyznaję, po prostu zapomniałem o tym).
szymonsz pisze:Po prostu gdyby przymierzył Seba FR2 i Fila NRK i obie leżały mu podobnie to bym mu powiedział - bierz Seba bo są lepsze - KONIEC!
Właśnie wybrał Fila NRK Black - no przecież napisałem jak krowie na rowie. Po drugie nie musiałem mu nic tłumaczyć, przecież on ma 19 lat spędzonych na rolkach, ostrej jazdy, jak i doświadczenia! Będę mu wmawiać "bierz Sebę!" No bez jaj... Trafiłby na Ciebie - nie wiedział byś kto to jest, a wybrałby jednak i tak Fila.

Seby FR2 i Fila NRK leżą mi podobnie, z jazdy sobie ocenię różnicę i z pewnością podzielę się wiedzą - zaznaczam, że będą to moje odczucia. Mam nadzieję, że ośki podczas jazdy nie odkręcą się, bo "też słyszałem o tym, że śruby w Sebach potrafią się luzować", co jest normalne praktycznie w każdych rolkach. To tak na marginesie, bo chyba nie tylko ja nie lubię, gdy ktoś coś gdzieś tam usłyszał i powiedział dalej. Czyli nie KONIEC, tylko początek, bo trzeba cały czas się rozwijać, a zwolennicy innych marek byli, są i będą - trzeba być na to przygotowanym :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
suwi
Posty: 36
Rejestracja: czw września 03, 2009 11:41
Moje rolki: Powerslide Hardcore Evo
Lokalizacja: Kraków

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: suwi » czw marca 15, 2012 5:27

Zico nie kumam w ogóle co Ty chcesz udowodnić, zaczęło się od tego, że szymonsz napisał, że wcale wielkiej tragedii nie ma bo seby jego zdaniem są lepsze i spokojnie zadowolą dotychczasowych klientów Fili, po czym swoją opinię (mówimy cały czas o opiniach) obronił.

Teraz przyczepiłeś się do tego, że szymonsz nie daje klientowi wyboru, a przecież na sklepie w którym pracuje, były z rolek fsk zarówno seby, file, powerslide'y jak i rollerblade'y. Skąd wiesz jak wygląda jego rozmowa z klientem? Poza tym to czysta hipokryzja bo na forum sam wygłaszasz opinie w stylu kup to kup tamto, oczywiście częściej słusznie proponujesz lepszy sprzęt, to dobra praktyka, oboje staracie się, żeby klient po wyjściu ze sklepu był zadowolony i jeszcze do was wrócił, nie wiem o co jest tu walka? Szymonsz zdecydował, że fili w Polsce w tym roku nie będzie, że tak reagujesz? Nigdzie też nie napisał, że to złe rolki, tylko że gdyby go klient zapytał które wziąć przy założeniu, że i te i te mu "siędzą" poleciłby sebę.

Nie wiem w ogóle co udowadnia ta dygresja o kumplu, który jako pierwszy w Polsce zrobił 720? To, że szymonsz nie zna tylu rolkarzy co Ty czy jak? Przecież wiadomo, że jak klient wie czego chce i potrafi ocenić które rolki są dla niego lepsze, to nie ma sensu mu wciskać czegoś innego, szymonsz w żadnym punkcie swoich wypowiedzi temu nie przeczy.

Agresywne to nie ten temat? Przecież to prawidłowe rozwinięcie problemu przez ekstrapolację na dyscyplinę która jest bardziej niebezpieczna, bo znacznie częściej uderza się o coś rolką, jeśli w temacie aggr polecałem miekki but, to czemu w fsk wycięcie u góry robi problem? Przecież w aggr też chodziło o początkującego.

Zico za wszelką cenę starasz się udowodnić, że szymonsz nie wie o czym mówi, jest złym sprzedawcą, ciśnie tylko jedną markę itp. A to nie jest prawdą. Jak tylko ktoś ma swoje zdanie, inne od Twojego, jedziesz mu ad personam i starasz się pokazać, że jesteś lepszym sprzedawcą, rolkarzem i człowiekiem od niego. Nie na tym polega merytoryczna rozmowa.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: zico » czw marca 15, 2012 5:39

Nic nie chcę udowadniać - po prostu jeśli mamy pisać rzeczowo, to proszę piszcie rzeczowo,a do błędów przyznawajcie się.

Nie doczekałem się odpowiedzi na temat "wyginania szyny" - mi nic się nie gnie, a Szymon opiera się, że dlatego Fila są złe, a Seba nie.

To jak w końcu jest NAPRAWDĘ? Skoro nie gnie się w jeździe po mieście(nic takiego nie odczułem i podczas wysokiej prędkości i podczas wysokich skoków oraz na slalomie amatorskim) to nagle muszą być lepsze Seby, bo nie gną się przy jeździe na jednym kółku? Ile osób, które szuka rolek ze skorupą wymaga jazdy na jednym kole jednej rolki?

Doczepiłem się do np. do tego stwierdzenia - skoro ktokolwiek uważa, że przez taką "usterkę" nagle wszystko źle, to nie jest to finalnie w żaden sposób wiarygodne i reszta może okazać również fikcją, czyż nie tak? Możecie sobie pisać na innych forach, ale tutaj jest jedna zasada: rzetelność. Oczywiście każdy może się mylić, trzeba to przyjąć na klatę i jechać dalej, ale jak tak uparcie twierdzi, że szyna się wygina, to mnie ogarnia po prostu śmiech i próbuję to naprostować, żeby czytelnicy mojego forum po prostu nie czytali bzdur.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
suwi
Posty: 36
Rejestracja: czw września 03, 2009 11:41
Moje rolki: Powerslide Hardcore Evo
Lokalizacja: Kraków

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: suwi » czw marca 15, 2012 6:01

I jest b. rzetelnie, nikt nigdzie nie napisał, że dlatego fila są złe (szymonsz zaznaczał, że to nie są złe rolki) i nikt na tym argumencie nie oparł całego ciężaru swojej opinii, był to jeden z wielu argumentów. Szymonsz pisał to w kontekscie slalomu bo ta szyna jest wolniejsza i mniej precyzyjna na wheeling'u dlatego, że jest mniej sztywna. W slalomie wheeling jeździ się w tej chwili po niecałym roku jazdy 2-3 razy w tygodniu (pod warunkiem, że jest się od kogo uczyć). Zdolne osoby potrafią to ogarnąć dużo szybciej. Naprawdę to od paru lat nie jest topowy trick slalomowy i trochę osób już to jeździ. We Freeride, to nie ma praktycznie żadnego znaczenia tu masz oczywiście rację.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: zico » czw marca 15, 2012 6:13

szymonsz pisze: 4. Szyny w rolkach Fila były dużym mankamentem - znacznie większym niż różnica w jakości kółek. Śruby 6mm w NRK BX i miękkie szyny w NRK Road oraz NRK Black
Suwi - ludzie, którzy nie mają pojęcia o rolkach, powyższe zdanie mogą odebrać bardzo źle.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: wasyl » pt marca 16, 2012 12:05

Nie wiem o co ta wojna - jak nie będzie można ich kupić w PL.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: zico » pt marca 16, 2012 7:21

wasyl pisze:Nie wiem o co ta wojna - jak nie będzie można ich kupić w PL.
W tym roku nie, ale miejmy nadzieję, że w przyszłym roku już tak.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: Herb » sob marca 17, 2012 5:26

Chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz:

-brak części zamiennych
-problemy z reklamacjami

to wina DYSTRYBUTORA a nie producenta. Tak niefortunnie padło, że dystrybutorem Filaskates była firma która nie za bardzo ogarniała ten temat.

Co do sztywności szyny. Suwi, sam napisałeś w artykule:

http://www.fajnyslalom.pl/2012/01/30/te ... #more-1309

że sztywność szyny to najmniej ważny czynnik. Bo tak jest!

Po za tym... tak wojować o slalom? To jest dość niszowa dyscyplina i z tego co zdążyłem zauważyć, więcej ludzi zajawia się na jazdę urban, niż slalom. Nie dla każdego klienta fakt, że dane rolki mają szynę gorszą do slalomu, będzie ważny.

Tak, można jeździć slalom na NRK i FR2, ale to są rolki freeskate. Tu mniej sztywna szyna nie jest żadnym problemem.

Rolki do freeskate mają być: solidne, bezawaryjne, wygodne. Jak ktoś chce dopłacać za bonusy, które absolutnie nic mu nie dadzą (patrz: FR1 oraz FR Deluxe), z potrzeby szpanu czy innej: jego wola.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
chimera
Czterokółkowiec
Posty: 76
Rejestracja: ndz kwietnia 17, 2011 8:23
Moje rolki: Fila NRK Black
Jeżdżę od: 02 lip 2008
Lokalizacja: Puławy

Re: Fila rolki urban / freestyle 2012 - w Polsce brak!

Post autor: chimera » sob marca 17, 2012 7:06

Ja jestem z Fila Black bardzo zadowolony. Jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w tamtym sezonie można było te rolki kupić już za sześćset parę złotych. W tej kategorii cenowej nie miały konkurencji.
... back with speediest sail Zophiel, of Cherubim the swiftest wing, Came flying,

http://chimeranarolkach.blogspot.com/

http://bookwormatthemovies.blogspot.com/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - informacje, strony www / Inline freestyle slalom web pages, contacts”