Trochę o botas serpentin

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Trochę o botas serpentin

Post autor: Toudi » czw grudnia 14, 2006 12:01

Dzień dobry
W poprzednim wątku pojawiło się parę słów na temat tych rolek, więc myślę, że ktoś może być moimi uwagami zainteresowany.

Kupiłem rozmiar 43, czyli 28 z info na bucie.
Wkładka ma 27,8 cm, ięc wychodzi prawie tak, jak ma wychodzić.

Wygoda - tutaj nic nie powiem, bo mam krzywe nogi i trochę zdeformowane kostki, więc dla mnie każde rolki są niewygodne.
Nie kupuję też rolek powyżej 350 zł, więc jak kiedyś do rolek za 700 zł dorosnę i okażą się wygodne, to będę sobie pluł w brodę. Ale tak może będzie w przyszłości.

Ale dobrze trzymają nogę - na to raczej nie narzekam.

Mam jednak wrażenie - nie wiem czy uzasadnione ale zdaje mi się, że czuję stopą płozę. Może spód buta jest trochę miękki a może mi się tylkotak zdaje. Płoza się na bucie nie rusza, nie igna, nie przesuwa, ale wrażenie pozostaje.

Płoza - podwójna ścianka! Regulowana na boki - to chyba najtańsze rolki z krótką i regulowaną płozą.
Długość 26,7 cm.

Kółka montowane na stałe - nie podnoszone ale pierwsze i ostatnie przecież i tak się wytrze więc to chyba nie jest takie istotne.

Kółka 80mm/82a, ale wypadają bardzo miękkie - na parkiet O.K. ale na asfalcie "kleją się" i zdecydowanie nie ma prędkości jak choćby hyperformance 80/82a.
Pozdrawiam
Piotr

_pepis
Posty: 23
Rejestracja: czw czerwca 21, 2007 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gliwice/Wadowice

Re: Trochę o botas serpentin

Post autor: _pepis » śr stycznia 16, 2008 8:49

Dzien dobry,

To moze jak dopisze pare slow o tych ciekawych i niedrogich rolkach.
Gdyz swego czasu wlasnie na nich jezdziłem.

Poczatkowo tragedia - mialem cale nogi poranione i musialem sie rozstac z rolkami na kilka dni :-(
Nie wiem co sie stalo pozniej, ale chyba moje stopy zostały przycięte do botasów, albo botasy się zdeformowały do moich nóg, ale zrobiło się wygodnie i od tej pory jest git! :-)
Zrobiło się wygodniej, dobrze trzymają nogę i przyzwoicie się wentulują. Nie moge podzielić oponii, jakoby były nie wygodne. Ale swoje z nimi na poczatku musialem przejsc.

Szyna rolek robi bardzo dobre wrażewnie - jest zdecydowanie mocna na moje 85 kg. Mocowanie kól (takie bez nakretek) rowniez budzi zaufanie. Slalomy na kubeczkach robiu się super, ale już na samym poczatku sprawiłem sobie "banana" - wiec to pewnie dlatego. I, jak pisze Toudi, standardowe kółka są bardzo mulaste i od razu warto wpiąć twardsze.


Jakies minusy?
Zapiecie plastikowe się uszkodziło i nie wygląda na to aby dało się to wymienić. Da się z tego korzystać, ale idealnie nie jest.

Ogolna ocena bardzo pozytywna mimo opisanych niedogodności. Cena - ok. 300 pln - przy takiej szynie (z regulacja) IMHO bardzo korzystna.

W razie pytan służę pomocą.

Pozdrawiam i zycze wytrwałości w oczekiwaniu na zimę.

Piotr

_pepis
_pepis

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Trochę o botas serpentin

Post autor: Toudi » czw stycznia 17, 2008 12:59

To i ja dorzucę parę słów po ponad roku jazdy.
Musze dodać, że w porównaniu z jakimikolwiek innymi kółkami w cenie do 100 zł/komplet, czyli w miarę normalnymi, to nawet na parkiecie nie ma porządnej jazdy - ani prędkości ani przyczepności. :roll:
Kupuję teraz hypery 82mm/82A i docieram w innych rolkach do 80 mm i jakoś to jest.

Wracając do buta: po roku, kompletnie żadnych problemów - nie miałem ich na początku, jak pepis i nie mam nadal. Nic się nie obluzowało, nie przetarło, przesunęło, zużyło, itp. Naprawdę dobry zakup, szczególnie biorąc pod uwagę cenę. :bom:
Pozdrawiam
Piotr

Kazikkk23
Posty: 7
Rejestracja: śr stycznia 16, 2008 4:15

Re: Trochę o botas serpentin

Post autor: Kazikkk23 » pt stycznia 18, 2008 7:36

Czyli te rolki będą dobre na początek do nauki jazdy i nauki slalomu? Może ktoś mi podać jakieś namiary na sklepy z tymi rolkami ?:P najlepiej internetowe :P


p.a a kółka złe ? będe musiał zmienić ? jestem poczatkujacy :D

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Re: Trochę o botas serpentin

Post autor: Caravan » pn stycznia 28, 2008 9:50

Wizualnie do złudzenia przypominają serię FSK Salomona :mrgreen:

Zastanawiałem się nad nimi, jako drugą parą do jazdy po mieście, jednakże nie mając wcześniej doświadczenia z Botasami (czy też Tempishami), nie miałem śmiałości ryzykować. Za podobną kwotę zamówiłem Salomony Chaz Sands (boot only) na andrgrand.pl. Niemniej jednak, jeśli okaże się, że nie mają mojej rozmiarówki na magazynie (choć zapewniali, że tak) to pewnie skuszę się na Serpentin. I tutaj moje pytanie: próbował ktoś zamocować płozy UFS?
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Trochę o botas serpentin

Post autor: Toudi » pn lutego 04, 2008 10:52

Kazikkk23 pisze:p.a a kółka złe ? będe musiał zmienić ? jestem początkujacy :D
Trudno powiedzieć, że uczy się jeździć slalom lub szybko czy agresywnie. Powiedziałbym, że najpierw trzeba się nauczyć jeździć jakoś. Jak się nauczysz i będziesz już wiedział, że do slalomu słabo się nadają, to kupisz inne. Najpewniej jednak zedrzesz je zanim się nauczysz, więc do nauki slalomu przystąpisz nawet na trzecich kółkach.

Co do pytania Caravana o UFS. Płozy nie mają takiego napisu a i ja nie zadobrze się na tym znam ale na pewno oba mocowania płozy są na jednakowej wysokości a dzisiaj po południu zmierzę rozstaw mocowań, to jeszcze napiszę. Zresztą w piątek na sali poproszę Zica, żeby to obejrzał i powiedział czy to UFS.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Re: Trochę o botas serpentin

Post autor: Caravan » pn lutego 04, 2008 3:00

Toudi pisze:
Co do pytania Caravana o UFS. Płozy nie mają takiego napisu a i ja nie zadobrze się na tym znam ale na pewno oba mocowania płozy są na jednakowej wysokości a dzisiaj po południu zmierzę rozstaw mocowań, to jeszcze napiszę. Zresztą w piątek na sali poproszę Zica, żeby to obejrzał i powiedział czy to UFS.
Dzięki serdeczne. Teraz to bardziej kwestia ciekawości, niz potrzeby. Od piątku katuję SALOMONY CHAZ SANDS. Są piękne, mocne, wygodne... no po prostu się w nich zakochałem :oops: :mrgreen:
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

_pepis
Posty: 23
Rejestracja: czw czerwca 21, 2007 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gliwice/Wadowice

ZŁE WIEŚCI, PŁOZA PĘKŁA w serpentine !

Post autor: _pepis » czw sierpnia 28, 2008 3:21

Witajcie!

Juz sie rozpisałem wcześniej na temat tych rolek. Ale teraz niestety ZŁE WIEŚCI! Po niespełna roku użytkowania rolki nadają się do śmietnika (tzn płozy). Nie wiem, może za dużo do nich ważę (80-90 kg, w zależności ilości wypitego piwa ;-)).

Konkrety: Obie płozy pękły, jedna kompletnie, druga lekko już też jest nadpęknięta. Obie przy piętach (kręcę się na tylnych kółkach nagminnie).
Już mam tych rolek dość i drugi raz bym na pewno nie kupił. Jeżeli mi pęka płoza podczas jazdy po błoniach.... To o krawężnikach zapomnieć.

To tyle, a więc nie polecam. Teraz zamówiłem Powslide Cell 08 i zobaczymy jak się bedą sprawować :-)

Miłego rolkowania,
Piotrek
_pepis

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”