Jak zdjąć hamulec i gdzie można kupić ochraniacze?

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

b4rt3k
Posty: 6
Rejestracja: ndz września 21, 2008 6:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Jak zdjąć hamulec i gdzie można kupić ochraniacze?

Post autor: b4rt3k » ndz września 28, 2008 5:35

Witam
Kupilem w Decathlonie Twistery III i nie wiem jak zdjac hamulec. Rozkrecilem, wyjalem hamulec, chce wkrecic sama rolke ale po wkreceniu kolko lata na boki i srubki wystaja. Pewnie trzeba jakies inne srubki wkrecic a jesli tak to jakie i gdzie je dostac?
Nastepna sprawa - ochraniacze, w Decathlonie nie bylo moich rozmiarow(dla mnie M), w sklepie http://www.zicoracing.com tez nie ma albo w magazynie albo tylko rozmiar L.
Odrazu mowie ze nie Powerslide(te najtansze czarne), mierzylem rozmiar M w Decathlonie i niewygodne...

Pozdrawiam

Zajar
Posty: 3
Rejestracja: śr września 17, 2008 9:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Jak zdjąć hamulec i gdzie można kupić ochraniacze?

Post autor: Zajar » ndz września 28, 2008 8:28

Witam.
Po prostu to jakieś... przejaja :mrgreen: , żeby w rolkach ukierunkowanych montować hamulce lub choćby dodawać je do pudełka...
To tak jak by do wyścigowego roweru dodawano w komplecie boczne kółeczka...
(Sorki musiałem się wyrzygać).
Na szczęście producent przewidział taką opcję i powinieneś mieć w komplecie w "zipku" krótszą ośkę , jeżeli nie znalazłeś to musisz się kopnąć
do Decathlonu i przycisnąć sprzedawcę coby Ci ją znalazł. Poza tym to gratuluję wyboru...to naprawdę świetna rolka, prześmigałem na nich w sumie
ze dwie godziny po decathlonie. Testy wypadły bardzo pozytywnie, mimo to wczoraj kupiłem we wrocku PowerslideCella :D ,
i nie żeby w Twisterach coś nie teges ale tylko dlatego, że nie trawię "kapci w skorupach" ...preferuję miękkie buty ale z mocno trzymającą cholewką.
Pozdrgafki...
:)FRISTAJLING ???..... PONAD WSZYSTKO!!!:)))

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak zdjąć hamulec i gdzie można kupić ochraniacze?

Post autor: zico » ndz września 28, 2008 8:35

Po prostu Twistery są tak dobrze trzymającymi stopę rolkami, że nadają się również dla osób początkujących. Stąd hamulec w zestawie. W każdej parze Twistera hamulec powinien być zdemontowany i w zestawie powinna być ośka do niego. Skoro hamulec był zamontowany, powinna być w zestawie ośka, żeby można było te rolki używać bez hamulca.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

b4rt3k
Posty: 6
Rejestracja: ndz września 21, 2008 6:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zdjąć hamulec i gdzie można kupić ochraniacze?

Post autor: b4rt3k » ndz września 28, 2008 9:48

jedna mialem, teraz jest ok:p
odkrecilem kolka i okazalo sie ze po jednej jezdzie byly brudne-tam gdzie metalowe czesci w srodku, mozna to czyscic a jak to czym?
a wracajac do tematu to wciaz szukam ochraniaczy...
zico masz jakis fajny komplet komplet? szukalem po necie to albo rozmiaru M nie ma albo komplet lokcie-nadg.-kolana 170zl+wysylka... ;/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”