Rolka agresywna- jak prawidłowo dobrać rozmiar

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Jarek_krk
Posty: 3
Rejestracja: czw kwietnia 09, 2009 12:08

Rolka agresywna- jak prawidłowo dobrać rozmiar

Post autor: Jarek_krk » pn kwietnia 13, 2009 2:14

Witam Wszystkich,

Moje pytanie do Was jest takie jak w temacie, rozchodzi się głównie o to czy rolka do jazdy agresywnej powinna być idealnie dopasowana do stopy czy można też pozwolić sobie na odrobinę luzu w palcach. Mam dylemat między rozmiarem 43 a 43,5. Sprawa wydaje się być śmieszna bo rozchodzi się tu o pół centymetra, są to jednak moje pierwsze tego typu rolki i chce dokonać właściwego wyboru. Rozmiar 43 jest dopasowany idealnie- palce kończą jakieś 30mm przed końcem wkładki. Obawiam się jednak że jeżdżąc przez kilka godzin i zakładając iż stopa może lekko podpuchnąć, istnieje szansa na odczucie dyskomfortu do czego nie chcę dopuścić. Z drugiej jednak strony zdaje sobie sprawę że rolka ta ma służyć do skakania z czasem też wewnętrzna wkładka może lekko się rozbić - stąd moja niepewność co do wyboru. Oba rozmiary mają taką samą skorupę rolki jeśli chodzi o jej długość różnią się jedynie wkładką dłuższą o pół centymetra, obie rolki równie dobrze trzymają też stopę na boki.
Proszę Was -bardziej doświadczonych użytkowników gadżetu na kółkach o opinie na nurtujący mnie temat.
Z góry dzięki za odpowiedź

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”