Witam wszystkich po raz pierwszy!

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

stelmim
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 21, 2010 1:48
Moje rolki: fila
Jeżdżę od: 20 kwie 2010

Witam wszystkich po raz pierwszy!

Post autor: stelmim » czw czerwca 03, 2010 3:11

Jestem początkującym rolkarzem, kierunek rozwojowy to slalom. Posiadam rolki fila, które przestają wytrzymywać naukę podstawowych trików. Chcę je zmienić. Przeczytałem wiele na ten temat, ale potrzebuję rady co do wyboru rolek biorąc pod uwagę parametr wagi ciała (100 kg). Czy przy rolkach typu twister, fr 2 (ew. metro) ma to jakieś znaczenie?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Witam wszystkich po raz pierwszy!

Post autor: zico » czw czerwca 03, 2010 7:18

Dobieraj rolki z lepszymi kółkami przy Twojej wadze, jak np. Twister 243 Slalom Ready lub inne dobrymi kółkami.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

stelmim
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 21, 2010 1:48
Moje rolki: fila
Jeżdżę od: 20 kwie 2010

Re: Witam wszystkich po raz pierwszy!

Post autor: stelmim » czw czerwca 03, 2010 4:21

Dziękuje za szybką odpowiedź. Czyli mam rozumieć, że w przypadku twister-ów, czy metro nie powinno być problemu z puszczającymi klamrami lub/i mocnym wiązaniem?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Witam wszystkich po raz pierwszy!

Post autor: zico » czw czerwca 03, 2010 8:21

W Metro miałem przypadki z puszczającymi klamrami, ale też przy Twojej wadze oryginalnie montowane kółka z Twistera czy Metro szybko wymienisz.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Witam wszystkich po raz pierwszy!

Post autor: Pedro » czw czerwca 03, 2010 9:07

tak właśnie, czy Twister czy Metro ... od razu kupuj nowe kółka (lub w zestawie Slalom Ready). Masę mamy zbliżoną i ja oryginalne kółka Twisterów zajechałem chyba w ok. 2 miesiące, potem zakup Hyperów i kilka dobrych miesięcy jazdy, potem kolejny komplet 8) ... zależy jeszcze ile kasy możesz na to przeznaczyć.
Ostatnio zmieniony pt czerwca 04, 2010 8:17 przez Pedro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Witam wszystkich po raz pierwszy!

Post autor: jar-as » pt czerwca 04, 2010 12:06

Fr2 to w tym gronie seryjnym ( wykluczam tu Twistera slalom ready bo to propozycja Zico a nie seryjna firmy RB )jedyne rolki z którymi nie musisz nic kombinować ale i tak jak dla mnie jesli Twoim kierunkiem jest slalom i jestes tego pewien zadna z nich nie jest właściwa .Owszem sa dobre ale i tak pozostaną formą przejściową ,zakładając oczywiście ze slalom wciągnie Cię na dobre .Seba High ,Igor ,Powerslide Hardcore Evo ,to kierunek do slalomu w moim mniemaniu ,zaznaczam to by nie rozgrzewać dyskusji bo to juz nie raz tu było .Takie mam zdanie i jeszcze długo nic tego nie zmieni,.... nawet Zico :wink: oczywiście z wyrazami szacunku

stelmim
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 21, 2010 1:48
Moje rolki: fila
Jeżdżę od: 20 kwie 2010

Re: Witam wszystkich po raz pierwszy!

Post autor: stelmim » sob czerwca 05, 2010 6:59

Zgadza się, temat <Jakie rolki>, rzeczywiście już ma dosyć. Ale w temacie rolki z bananem np. gotowym już w twisterach, czy to nie za trudne na początek nauki trikow na poziomie crazy czy nelson?

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Witam wszystkich po raz pierwszy!

Post autor: jar-as » sob czerwca 05, 2010 9:29

Nie nie za trudne, choć bez było by prościej ale tylko przy nelsonie i to do przodu bo nelson w tył i crazy ,tu banan jest " jak znalazł" .Człowiek nie świnia i do wszystkiego sie przyzwyczai :wink:

Awatar użytkownika
Szania
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 130
Rejestracja: śr lipca 16, 2008 8:33
Jeżdżę od: 0- 0-2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam wszystkich po raz pierwszy!

Post autor: Szania » wt czerwca 08, 2010 1:01

stelmim pisze:rolki z bananem np. gotowym już w twisterach, czy to nie za trudne na początek nauki trikow na poziomie crazy czy nelson?
Bez banana to jest dopiero trudno :wink: Taki układ kółek działa trochę jak narta carvingowa, wystarczy że przechylisz rolkę na krawędź i już sama skręca. Jest więc duuużo łatwiej.
jar-as pisze:Owszem sa dobre ale i tak pozostaną formą przejściową ,zakładając oczywiście ze slalom wciągnie Cię na dobre .Seba High ,Igor ,Powerslide Hardcore Evo ,to kierunek do slalomu w moim mniemaniu
Zdecydowanie się z kolegą zgadzam 8)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”