Powrót do korzeni :D

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Ryba513
Posty: 5
Rejestracja: czw czerwca 10, 2010 10:26
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Wawa

Powrót do korzeni :D

Post autor: Ryba513 » czw czerwca 10, 2010 10:46

Witam wszystkich forumowiczów!

Otóż po jakże długim czasie postanowiłem powrócić do rolkarstwa i mam problem przy wyborze odpowiednich rolek.
Jazdą na rolkach parałem sie od zamierzchłych czasów, wpierw rekreacyjnie potem coraz bardziej agresywnie (do tej pory mam chyba gdzieś moje CI5)
niestety z powodów zdrowotnych musiałem przerwać, przerwa okazała się nieco dłuższa niż miałem nadzieję (ok. 5 lat...).
Ale wróćmy do problemu, otóż od jakiegoś czasu próbuję troche nadgonić z moją wiedzą na temat rolek gdyż chciałbym kupić jakieś w miare porządne i wytrzymałe rolki do jazdy po mieście. Niestety z kasą krucho więc raczej nie będe w stanie zaopatrzeć się w Rollerblade'y Fusion x5 w których zakochałem się od pierwszego wejrzenia, ale własnie trafiłem na ciekawą ofertę :

POWERSLIDE CELL II FS, lekko używane, w cenie ok 350 zł.

Moje pytania brzmią, czy to opłacalne, czy to dobre rolki (czytałem troszkę i większość pozytywnych opinii), jak trzymają stopę (tu odrazu powiem, że w życiu nie jeździłem na rolkach z miekkim butem i jakoś mnie to nie zachęca...).
Z góry dziękuję za porady :)

Ah właśnie, a jeśli nie te to jakie rolki byście polecili w granicach 350-400 zł?
Ostatnio zmieniony czw czerwca 10, 2010 10:58 przez Ryba513, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Powrót do korzeni :D

Post autor: jar-as » czw czerwca 10, 2010 10:57

Bardzo rozsadna oferta za te pieniadze oczywiscie jesli rolki nie sa dobite.Cell nie jest wcale taki miekki ,wielu freeriderów jezdziło na tych rolkach a i slalomowcy dawali rade .Pamietaj ze jest to rolka bez linera czyli bez buta wew ale to taki urok .po mału freestyle idzie w kierunku rolek bezlinerowych one zdecydowanie lepiej trzymaja noge .Moze nie akurat Cell bo trudno go porównac do obecnych czy hardcore Evo czy Seba Igor ktore takze sa bezlinerowe ale jak wspomnialem za te pieniadze moze byc calkiem pozytywnie

Awatar użytkownika
Ryba513
Posty: 5
Rejestracja: czw czerwca 10, 2010 10:26
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Wawa

Re: Powrót do korzeni :D

Post autor: Ryba513 » czw czerwca 10, 2010 11:37

To jeszcze jedno pytanie, jak to jest z numerem buta? Jeśli mam rozmiar buta 42,5 to mam mierzyć w rozmiar rolek 44? 45?

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Powrót do korzeni :D

Post autor: jar-as » czw czerwca 10, 2010 9:08

Nie patrz na numerację buta tylko na długość stopy najlepiej w mm. Dobrze jest gdy rolka freestylowa kupowana jest na styk lub max do 5mm luzu zaznaczam max!!! .But rozbije sie od wew i gdy bedzie kupiony za lużny stanie sie bezuzyteczny w slalomie ,no moze przesadzam ale słabo rolka bedzie reagować i jazda utrudniona

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Powrót do korzeni :D

Post autor: Herb » czw czerwca 10, 2010 9:49

IMO:

Kupisz Cell - po dwóch sezonach kupujesz nowe rolki

Kupisz X5 - masz rolki na lata, shell się nie posypie tak łatwo jak softboot.

Piszesz że kiedyś jeździłeś agresywnie. Stara miłośc nie rdzewieje - może przyjść znowu ochota by śmigać po poręczach. Wybierając Cell, musisz kupić nowe rolki. Wybierając X5, kupujesz szynę, soulplate, koła - masz pełnoprawne i przy tym dobre rolki do jazdy agresywnej.

Generalnie Celle były fajnymi rolkami dla początkujacych, ale czas im już powiedzieć pa pa. W tej chwili zapaleńcy jazdy miejskiej mają duży wybór i nawet tanie rolki jak X3 czy Metro świetnie dają radę w tym wypadku i przewyższają wszystko czym kiedykolwiek Cell były - co prawda poczatkujacemu fanowi slalomu poleciłbym Cell a nie X3, ale freeride to inna para kaloszy. Szczerzę mówiąc, prędzej zaufam skorupie spinanej rzepami, niż kapciowi spinanemu klamrami.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
bujak
Prześcigant 4x100mm
Posty: 328
Rejestracja: śr kwietnia 07, 2010 8:54
Moje rolki: Fusion x3
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Pobiedziska / Poznań

Re: Powrót do korzeni :D

Post autor: bujak » czw czerwca 10, 2010 10:07

Mogę potwierdzić, że X3 rewelacyjnie się na mieście sprawdzają. Może inaczej je odbieram niż Ty byś to zrobił, bo nie jeździłem wcześniej dużo (jako dzieciak w okolicach podstawówki, a teraz studia...), ale postępy robię szybko i zadowolony jestem. Na trzymanie stopy nie widzę powodów by narzekać, za to stabilność i zwrotność zachwalać mogę. Również skoczyć można niejedno... Jeśli kochasz X5, to tu but masz ten sam, a możesz stopniowo rolkę upgrade'ować w miarę funduszy. Najpierw idą kółka, potem co tylko zechcesz. Szyna, klamry, soulplate'y... Nawet sznurowadła można zmienić.
Może wyszło jednoznacznie, ale nie mam porównania:P
Nie jeździłem ani na sebach kolegi ani na twisterach siostry.
rock'n'rollki

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Powrót do korzeni :D

Post autor: Herb » czw czerwca 10, 2010 10:11

bujak pisze:Nawet sznurowadła można zmienić.
Człowieku nawet nie zdajesz sobie sprawy jaki dobry humor wywołałeś u mnie tym jednym zdaniem. Pokłon :lol:
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
bujak
Prześcigant 4x100mm
Posty: 328
Rejestracja: śr kwietnia 07, 2010 8:54
Moje rolki: Fusion x3
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Pobiedziska / Poznań

Re: Powrót do korzeni :D

Post autor: bujak » czw czerwca 10, 2010 10:16

Żebyś wiedział, szybko mi się jedno przetarło przy okazji pierwszej gleby mocniejszej, choć jeszcze nie zmieniłem:P
rock'n'rollki

Awatar użytkownika
Ryba513
Posty: 5
Rejestracja: czw czerwca 10, 2010 10:26
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Wawa

Re: Powrót do korzeni :D

Post autor: Ryba513 » czw czerwca 10, 2010 11:33

Dzięki za rady ale obawiam się, że dla mnie jazda agresywna się skończyła :) (a mówią że sport to zdrowie ^^) tak więc potrzebuję rolek do jazdy które wytrzymają jazdę po mieście, może raz na jakiś czas jakies schodki ale to tyle jeśli chodzi o agresywną jazde :)

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Powrót do korzeni :D

Post autor: Herb » czw czerwca 10, 2010 11:38

To i tak lepiej brać X3 X5 lub Metro od Cell. To zupełnie inna liga.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Ryba513
Posty: 5
Rejestracja: czw czerwca 10, 2010 10:26
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Wawa

Re: Powrót do korzeni :D

Post autor: Ryba513 » czw czerwca 10, 2010 11:46

Te jako jedyne przypadły mi w miarę do gustu i niestety nie stać mnie na x3, mój limit to 350-400 zł niestety :(

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Powrót do korzeni :D

Post autor: Herb » pt czerwca 11, 2010 12:38

A to było tak od razu. Jak chęć jest, Celle dadzą radę skokom, schodom etc. Ale to jednak nadal "kapeć" i po jakims czasie się zniszczy. Nie za szybko, jednak to nie to samo co porządna skorupa. Do tego jak mniemam zapewne nie dojdzie bo się zajawisz jazdą na nowo i będziesz kombinował kase na lepszy sprzęt - niemal zawsze tak jest, potem stare rolki sa opychane na allegro lub po znajomych. :D
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Ryba513
Posty: 5
Rejestracja: czw czerwca 10, 2010 10:26
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Wawa

Re: Powrót do korzeni :D

Post autor: Ryba513 » pt czerwca 11, 2010 12:51

Wiem, też się niemogę jakoś przekonać do miękkiego buta ale cóż... trzeba spróbować wszystkiego, nie? :D
Przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie, można gdzieś kupić samego twardego buta? Znalazłem płozy, kółka a nawet but wew. ale nigdzie nie widziałem porządnego kawału plastiku, urbany czy z czego tam jeszcze to robią ;p

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Powrót do korzeni :D

Post autor: Herb » pt czerwca 11, 2010 10:38

Samą skorupę - tylko na grindhouse.eu widziałem shelle od USD Throne Classic, ale nie wiem czy nadal sprzedają.

Sam but (skorupa+liner) - np. na hedonskate.com lub cubeskate.com czy ww grindhouse

Oczywiście mowa o butach do jazdy agresywnej, z mocowaniem UFS, szynę też trzeba mieć do nich w UFS (Cell, Fusion, Syndikate). Taki mix jest dość dobry na miasto. X3 i X5 to tak naprawdę taki custom, tyle że montowany fabrycznie. W tej chwili nie opłaca się jednak składać rolki freeride od podstaw - wychodzi drożej niż gotowe analogi. Chyba że ktoś koniecznie chce mieć np. Xsjado bo wygodne (butów wozić w plecaku nie trzeba) albo ultralekkie USD Carbon. Na składanie takich rolek najlepszy czas jest jesienią kiedy sklepy robią duże obniżki i niektóre rolki boot only sa w naprawdę atrakcyjnej cenie.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”