NOWE KÓŁKA ROLLERBLADE TWISTER

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

jion
Posty: 1
Rejestracja: śr września 01, 2010 12:53
Moje rolki: TWISTER
Jeżdżę od: 01 sie 2010

NOWE KÓŁKA ROLLERBLADE TWISTER

Post autor: jion » śr września 01, 2010 12:23

Witam,
miesiąc temu kupiłem Twisterki i jak się okazało oryginalne kółeczka bardzo szybko ścierają się (w moim przypadku szczególnie tylne) i jak tak dalej pójdzie to za miesiąc nie będę miał na czym jeździć. Jeżdżę głównie po asfalcie i w dodatku bardzo często na bardzo chropowatym. Właśnie rozpocząłem moją zabawę z kubeczkami i postanowiłem założyć oOOo.
Jakie kółeczka będą najmniej ścierać się na chropowatym asfalcie a przy tym dadzą mi się cieszyć dobrą zabawą?
Które z tych będą lepsze Hyper Concrete+G 84A czy Hyper - Create G+? Może wiecie gdzie jeszcze można kupić zestaw białych kółeczek? A może inne propozycje…?
Dzięki za wszelkie odpowiedzi

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: NOWE KÓŁKA ROLLERBLADE TWISTER

Post autor: zico » śr września 01, 2010 12:26

Concrete lepsze, Create szybsze i bardziej zwrotne -> speed slalom.
Białe jadą do mnie, będzie ich niewiele. Można rezerwować.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: NOWE KÓŁKA ROLLERBLADE TWISTER

Post autor: Herb » śr września 01, 2010 3:12

Z dobrych białych kół wartych polecenia są jeszcze Matter Juice FSK:

http://www.<-------->/kolka-c-11/mat ... -6018.html

oraz Gyro Siren:

http://sklep.janarolki.pl/products/55-g ... -4szt.aspx

Hyper Create, Matter Juice FSK i Gyro Siren mają profil eliptyczny = lepsza prędkość i zwrotność. Na Concrete masz profil zaokrąglony = lepsza przyczepność i dłuższe "życie". Concrete to najmiększe z wymienionych kół, więc jeżeli zaliczasz się do osób o znacznej masie ciała, slalom będzie trochę niewygodny. A tak poza tym, to świetne koła, śmigam na nich i sprawują się super, w dodatku ścierają bardzo wolno. Z tego względu do slalomu, jeżeli je weźmiesz, radzę od razu kupić zestaw do banana bo docieranie go z 4x80 mm może okazać się żmudnym wysiłkiem. Wiem że moimi następnymi kołami też będą Concrete (jedyna wada to że trzymają się podłoża jak głupie i ciężko mi wejść w slide, ale to kwestia praktyki), jak założyłem je do swoich Metro po przejściach z oryginalnymi, dosłownie poczułem się jakbym miał inne rolki na nogach i założę się że poczujesz to samo w przypadku Twisterów.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: NOWE KÓŁKA ROLLERBLADE TWISTER

Post autor: jarekt » czw grudnia 30, 2010 1:10

Wybaczcie ze sie podczepiam do tematu ale ktos wie jaka twardosc maja mattery juice FSK? Oznaczenie F1 albo F2 kompletnie nic mi nie mowi. Chcialbym kupic zolte F1 i podobno maja twardosc 85 - szukam najtwardszych kol do slalomu i slide'ow jakie sa :)
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

pnw22
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 238
Rejestracja: śr lutego 08, 2006 6:51

Re: NOWE KÓŁKA ROLLERBLADE TWISTER

Post autor: pnw22 » czw grudnia 30, 2010 4:49

jarekt pisze:Wybaczcie ze sie podczepiam do tematu ale ktos wie jaka twardosc maja mattery juice FSK? Oznaczenie F1 albo F2 kompletnie nic mi nie mowi. Chcialbym kupic zolte F1 i podobno maja twardosc 85 - szukam najtwardszych kol do slalomu i slide'ow jakie sa :)
F1---odpowiada 86a twardosci
F2--sa mieksze(83--84a)
F0 sa dosc twarde 88a.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: NOWE KÓŁKA ROLLERBLADE TWISTER

Post autor: Herb » wt stycznia 04, 2011 10:15

Do slide nie bierz raczej Matter. Wiele osób pisze że trzymają się nawierzchni aż za bardzo - co nie dziwi, biorąc pod uwagę że tworzywo takie samo jak w Matter do jazdy szybkiej. Za to są doskonałe w slalomie, właśnie ze względu na przyczepność, oraz eliptyczny profil. Słyszałem opinie że Gyro F2R to bardzo dobre koła do slide (są nawet głosy, że najlepsze), z tym że zdarzają się przypadki że uretan odchodzi od core, niefajnie trafić na takie wadliwe kółko.

No i są jeszcze Hyper Create, powinny ze względu na profil koła lepiej sprawdzić się w speed slalomie i slide (mniejsza powierzchnia tarcia) niż Concrete. Mało popularne koła, imo idealne dla osób w opinii których Matter trzymają się nawierzchni zbyt mocno.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

hoody
Posty: 20
Rejestracja: sob lipca 17, 2010 12:38
Moje rolki: PS metro
Jeżdżę od: 02 paź 2009

Re: NOWE KÓŁKA ROLLERBLADE TWISTER

Post autor: hoody » pn maja 09, 2011 12:02

Pozwolę sobie 'odgrzebac' :)

Ostatnio poza kubkami zaczalem bawic sie (poczaatki) troche we freeride, pierwsze skoki przez kartony i jako tako powerslide opanowany i bardzo mi sie spodobalo, w metro na chwile obecna wrzucone mam gyro F2R w bananie (i czarne i czerwone), nie mialem zbyt wiele porownania z innymi kolkami podobnego przedzialu cenowego, wiec nie wiem, czy do slide'ow sie nadaja, czy nie, jednak dosc szybko sie scieraja, po kilkudziesieciu powerslide'ach krawedz jest juz dosc konkretnie zaostrzona ;/

Mysle, ze jeszcze w tym sezonie czeka mnie przesiadka na cos nowego (z banana nie zrezygnuje), po przeczytaniu kilku porownan rozwazam concrete, create i matter juice fsk f1, zastosowanie: kubki, skoki, slide'y malo jazdy 'po prostej, byle przed siebie', milo byloby, gdyby wytrzymaly ten 1 sezon, celuje raczej w cos twardego (85?) Matter jak ktos pisal niby sa najtwardsze a jakos strasznie sie kleja.
Jakies propozycje?:P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”