CZY WARTO KUPIC ??!

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

skateon
Posty: 4
Rejestracja: pt czerwca 10, 2011 10:48
Jeżdżę od: 02 sty 2010

CZY WARTO KUPIC ??!

Post autor: skateon » czw czerwca 23, 2011 12:16

Witam szanowne grono profesjonalistow :)

Poszukuje rolek na miasto, do poruszania sie na naszych "cudownych" drogach, chodnikach, kostkach itp. Mialem rolki powerslide metro 2011, ktore przy pierwszej wywrotce ulegly destrukcji (pekl but na czubie, ze z kolek bylem niezadowolony to chyba nie musze mowic). Tak przy okazji, to mialem rolki 2 dni, dzwonilem do przedstawiciela powerslida i reklamacja miala potrwac 2-3 dni, bo sprawa byla jak mowil "oczywista" - cokolwiek to w jego mniemaniu znaczylo. Czas sie wydluzal, czlowiek sciemnial, a pozniej nawet sie juz nie odzywal. Po 3 tyg dostalem nowa pare, ktora odrazu zwrocilem do sklepu.

Zastanawialem sie wiec co teraz moge kupic. Bede jezdzil glownie po miescie, nie omijajac schodow, wszelakich przeszkod do przeskoczenia etc. Moze sprobuje nawet pobawic sie z kubeczkami (chociaz narazie to dla mnie mistrzostwo swiata co niektorzy robia ;) ).
Interesowalem sie rollerblade fusion (ale problem z dobraniem rozmiaru. 42,5 wydaje mi sie za luzny a 42 konkretnie uwiera w palce. Stopy mam dlugosci 27,2 oraz 27,5) myslalem tez o filach, sebach (niestety wszystko z tych najtanszych wersji, chcialem sie zmiescic w 700zl)

pytanie: czy sie oplaca kupic cos takiego i dolozyc szyne i kolka?
<nie podajemy linków>/k2-fatty-pro-okazja-i1681364203.html



pozdrawiam i bede wdzieczny o rade

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: CZY WARTO KUPIC ??!

Post autor: Herb » czw czerwca 23, 2011 12:55

Nie opłaca się brać K2 Fatty i przerabiać na rolki FSK. Skoro chcesz się zmieścić w budżecie 700zł, szukaj Roces ASP, lub dołóż nieco i kup NRK. W ostateczności, jeżeli nie znajdziesz rozmiaru, NRK BX.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

skateon
Posty: 4
Rejestracja: pt czerwca 10, 2011 10:48
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: CZY WARTO KUPIC ??!

Post autor: skateon » czw czerwca 23, 2011 1:25

ASP sa na bananie, wiec do ceny 699 (bo w takiej znalazlem najtaniej) trzeba dolozyc komplet 4 kolek hyper, albo gdzies czytalem ze mozna zamienic kolka na takie ustawienie OOoo i poczekac az sie dotra. Pozatym mierzylem ASP i maja faktycznie liner wysoki. A jak z wytrzymaloscia tych rolek?

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: CZY WARTO KUPIC ??!

Post autor: Herb » czw czerwca 23, 2011 2:52

Są w PL ludzie którzy od lat jeżdżą w ASP i nic złego się im z tymi rolkami nie dzieje. Są naprawdę solidne, tego skorupowym rolkom Roces odmówić nie można. Wysoki liner nie przeszkadza w urban skating, absolutnie, to mankament jedynie dla zapalonych kubeczkowców. Koła w banana to taka niewiadoma - bo jak spróbujesz, może się okazać że tak Ci wygodnie, a koła można przestawić w OOoo lub OooO i dotrzeć, nie trzeba od razu pakować się w koszta wymiany.

W internecie można znaleźć opinie że ASP są kiepskie, czy nawet że mają szynę z aluminium po puszkach z piwa, ale to bzdury pisane przez ignorantów i marketingowców jednej takiej konkurencyjnej firmy. Jak nie chcesz wydać więcej niż 700zł, lepszych rolek do freeride w sklepach w tej cenie nie znajdziesz. Możesz poszukać na serwisach aukcyjnych, czasami trafiają się tanio nowe lub niemal nowe Twister, Fusion, Seba FR.

ASP to moim zdaniem rolki warte swojej ceny.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

skateon
Posty: 4
Rejestracja: pt czerwca 10, 2011 10:48
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: CZY WARTO KUPIC ??!

Post autor: skateon » czw czerwca 23, 2011 4:50

no ok, wielkie dzieki za pomoc.
Pytanie teraz jeszcze brzmi jak dobrac rozmiar rolek? nie chodzi mi tu nawet o kupno przez internet, bo np fusion mierzylem i tez do konca nie wiem jak z rozmiarem (pisalem zreszta wyzej). Jak powinno sie ten temat ogarnac? ile sie uloza te linery?

skateon
Posty: 4
Rejestracja: pt czerwca 10, 2011 10:48
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: CZY WARTO KUPIC ??!

Post autor: skateon » pt czerwca 24, 2011 12:10

nikt mi nie pomoze z doborem rozmiaru???

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: CZY WARTO KUPIC ??!

Post autor: Herb » pt czerwca 24, 2011 12:37

Rozmiar rolek dobieramy na styk. Masz stopę 27,5 to dobierasz na nią. Jeżeli model ma rozmiary połówkowe (np. Fusion) to bierz 27,5 bo liner się rozbije. Jak nie ma (np. Metro) to bierzesz najbliższy rozmiar, czyli 28cm.

No i nikt Ci nie odpowiedział, bo temat doboru rozmiaru rolek jest wałkowany w tylu miejscach, że już nudzi ciągłe powtarzanie się.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: CZY WARTO KUPIC ??!

Post autor: Casc » pt czerwca 24, 2011 10:55

27.5cm to chyba jest bardziej rozmiar 43 / 9.5 US niż 42.5
Zapas od 0.0 do 0.5cm nie powinien w niczym przeszkadzać, tę odrobinę luzu z przodu daje się zrównoważyć zapięciami. Niestety rolki a właściwie linery szyte na miarę to raczej droga sprawa, trzeba się przystosować do tego co jest dostępne na rynku.
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: CZY WARTO KUPIC ??!

Post autor: Herb » pt czerwca 24, 2011 11:50

Casc pisze:27.5cm to chyba jest bardziej rozmiar 43 / 9.5 US niż 42.5
Zależy od producenta, jedni mają tak, inni inaczej. W Fusion 27,5 to 42,5 a 28cm to 43. W Metro połówek nie ma i masz 27cm jako 42, a potem od razu 28cm jako 43.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”