Twister czy coś innego?

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

bombelziombel
Posty: 7
Rejestracja: pt kwietnia 20, 2012 2:42
Moje rolki: Twisterki XD
Jeżdżę od: 13 kwie 2009

Re: Twister czy coś innego?

Post autor: bombelziombel » czw kwietnia 26, 2012 3:42

niestety odpadłem, bo musze do domu zjeżdżać dzisiaj koniecznie ;(
Więc w domu będę moje twisterki ździerał,
Mocno szkoda, bo jak dzisiaj zobaczyłem pogode za oknem ... ghghghghg :evil:

Dantierre
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: ndz lipca 03, 2011 8:12
Moje rolki: rollerblade spark alu /twister
Jeżdżę od: 01 paź 2010

Re: Twister czy coś innego?

Post autor: Dantierre » czw kwietnia 26, 2012 3:55

No masz czego żałować :p. Ale jak mus to mus.

shannyn
Posty: 7
Rejestracja: sob lipca 07, 2012 1:14
Jeżdżę od: 02 sty 1998

Re: Twister czy coś innego?

Post autor: shannyn » pn lipca 09, 2012 10:37

Zico, napisałeś:

Kod: Zaznacz cały

Do FR2 na pewno można założyć soul platy, do Twistera jeszcze nie sprawdzałem czy pasują. FR2 to już ma.
To jak, da się te plate'y założyć do twistera?:) I ta jego ażurowa skorupa daje im radę?:)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Twister czy coś innego?

Post autor: zico » pn lipca 09, 2012 11:19

Da się, choć trzeba się bardziej namęczyć niż w Sebach.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

honey
Posty: 15
Rejestracja: sob kwietnia 07, 2012 1:11
Moje rolki: Twister80
Jeżdżę od: 02 sie 2011
Lokalizacja: Den Bosch

Re: Twister czy coś innego?

Post autor: honey » śr lipca 03, 2013 10:12

Witam

Podczepię się do tematu bo równiez stoję przed wyborem rolek, jednakże mierzę w Twistery80 lub Fusion84. Dotychczas jeździłem na Spark84 typowo rekreacyjnie, ale zaczynam czuć niedosyt. Mam zamiar otrzeć się o slalom (chociarz nie wiem czy mi się spodoba) na pewno urban (bez większych szaleństw przynajmniej na początku), a zarazem nie chcę rezygnować z przejażdżek rekreacyjnych. Wybór 2 powyższych padł po przeczytaniu postów na różnych forach internetowych. Proszę doświadczonych rolkarzy o podpowiedż, które ewentulnie spełnią moje oczekiwania. Naczytałem się równierz o rozmiarach. Moje Sparki są w rozm 44,5 -295mm ale mają jakieś 3-5 mm luzu między palcem a butem (wiem,że freestylowe rolki dobiera się na styk), a co z wielkością skorupy, jakieś róznice przy rozmiarze 44 a 44,5? Ostatnie pytanie dotyczy dł szyny w Twisterach podobno przy rozmiarze 44,5 (szyna 243) kółka chowają się pod czubek buta, czy to utrudnia znacząco jazde?
Dziękuję za wszelkie sugestie

P.S
Po długich tygodniach walki z żoną wkońcu przełknęła wydatek na nowe rolki, a jak wiadomo zdanie kobiety zmienia się szybciej niz zadłużenie narodowe więc muszę kuć żelazo póki gorące. Proszę o w miarę szybkie sugestie

Pozdrawiam
Piotr

Malix7
Czterokółkowiec
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwietnia 16, 2006 2:54
Moje rolki: Fila NRK
Jeżdżę od: 06 kwie 2012
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Twister czy coś innego?

Post autor: Malix7 » śr lipca 03, 2013 11:02

Jeśli chcesz jeździć slalom to twistery będą lepsze niż fusion 84, krótsza szyna i mniejsze kółka lepsza w slalomie.

P.S.
Ach te żony na swoje duperele im nie szkoda funduszy ale jak człowiek chce sobie coś kupić porządnego (rolki) to odrazu gadanie a po co ci takie drogie i tak nie umiesz jeździć ja mam tańsze i są ok itd :)
Najlepsze u mnie jest to że w zeszłym roku jak nie miałem rolek to żone ciągle ciągnąłem na rower a nie bardzo jej się chciało jeździć na rowerze, mówiła kup sobie rolki to będziemy razem jeździć, jak kupiłem rolki to od tamtej pory woli jeździć na rowerze :) i weź tu zrozum kobiete :)
Pozdro dla wszystkich żonatych.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Twister czy coś innego?

Post autor: Doody » czw lipca 04, 2013 8:05

honey pisze:Witam

Podczepię się do tematu bo równiez stoję przed wyborem rolek, jednakże mierzę w Twistery80 lub Fusion84. Dotychczas jeździłem na Spark84 typowo rekreacyjnie, ale zaczynam czuć niedosyt. Mam zamiar otrzeć się o slalom (chociarz nie wiem czy mi się spodoba) na pewno urban (bez większych szaleństw przynajmniej na początku), a zarazem nie chcę rezygnować z przejażdżek rekreacyjnych. Wybór 2 powyższych padł po przeczytaniu postów na różnych forach internetowych. Proszę doświadczonych rolkarzy o podpowiedż, które ewentulnie spełnią moje oczekiwania. Naczytałem się równierz o rozmiarach. Moje Sparki są w rozm 44,5 -295mm ale mają jakieś 3-5 mm luzu między palcem a butem (wiem,że freestylowe rolki dobiera się na styk), a co z wielkością skorupy, jakieś róznice przy rozmiarze 44 a 44,5? Ostatnie pytanie dotyczy dł szyny w Twisterach podobno przy rozmiarze 44,5 (szyna 243) kółka chowają się pod czubek buta, czy to utrudnia znacząco jazde?
Dziękuję za wszelkie sugestie

P.S
Po długich tygodniach walki z żoną wkońcu przełknęła wydatek na nowe rolki, a jak wiadomo zdanie kobiety zmienia się szybciej niz zadłużenie narodowe więc muszę kuć żelazo póki gorące. Proszę o w miarę szybkie sugestie

Pozdrawiam
Piotr
Twoim preferencjom odpowiadają: Twistery, SEBY z serii FR, FILE NRK, Powerslide Imperial. Bierz te które będą leżały najlepiej na nodze - nie sugeruj się rozmiarem. Nie dość że każdy producent, a czasem każdy model ma inną rozmiarówkę, to jeszcze każda stopa jest inna. Rolki trzeba przymierzyć jeśli nie chcesz niemiłych niespodzianek.
Co do szyny twistera, to na pewno nie będzie ona problemem jeśli chodzi o jazdę miejską aczkolwiek po przesiadce ze Sparków na pewno będziesz miał uczucie niestabilności przez pierwszych kilka godz/dni
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

honey
Posty: 15
Rejestracja: sob kwietnia 07, 2012 1:11
Moje rolki: Twister80
Jeżdżę od: 02 sie 2011
Lokalizacja: Den Bosch

Re: Twister czy coś innego?

Post autor: honey » pt lipca 05, 2013 8:07

Dzieki za podpowiedź. A np Twistery do Seba FR1? Moze wogóle w Seby mierzyć?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Twister czy coś innego?

Post autor: Doody » sob lipca 06, 2013 12:35

Też jakieś 1,5roku temu stanąłem przed takim wyborem i mimo że podobały mi się Twistery, wybrałem SEBY. Powód banalny - Twistery nie leżały mi na nodze tak jak trzeba, natomiast SEBY leżały idealnie i tyle w tym wszystkim filozofii.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

honey
Posty: 15
Rejestracja: sob kwietnia 07, 2012 1:11
Moje rolki: Twister80
Jeżdżę od: 02 sie 2011
Lokalizacja: Den Bosch

Re: Twister czy coś innego?

Post autor: honey » ndz lipca 07, 2013 10:53

Dzięki Doody za info. Wkońcu i ja zakupiłem parę wczoraj zrobiłem prawie 300km,żeby rozmiar dostać :D . Z racji tego,że wróciłem późno nie bylo czasu potestować. Jedno jest pewne po założeniu Twisterów na nogi stwierdzam, że pomiędzy nimi,a wcześniejszymi Sparkami 84, które ujeżdżałem jest oooooooooogromna przepaść. Wrażeniami z jazdy podzielę się wieczorem. Dzięki i pozdrawiam serdecznie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”