Ucisk na palcu od rolki

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Arey
Posty: 4
Rejestracja: wt sierpnia 28, 2012 5:39
Moje rolki: Brak
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Ucisk na palcu od rolki

Post autor: Arey » czw września 06, 2012 2:03

Witam
Zakupiłem rolki Seba FRX 84, przejezdziłem w nich wczoraj ok. 4 godziny jednak czuję nieco ucisk w lewej stopie od rolki, niby liner o ile dobrze to nazwałem, mam namyśli tą wkładkę po czasie się wyrabia, wkładka ma 305mm (47) rozmiar, dość duża stopa. Co dziwne dobierałem pod ten sam rozmiar jak łyżwy rolke i powinno pasować jak ulał a tu psikus... Wkładka jest faktycznie na 305mm jednak miękkie wykączenia w niej są przez co jakoś stopa idzie do przodu i nie ma luźnego miejsca na stopę. Warto jest poczekać aż się to wyrobi, czy ciąć nieco elementów? Ucisk czuję jedynie na dużym palcu bo reszta jest ok.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ucisk na palcu od rolki

Post autor: zico » czw września 06, 2012 6:51

But wewnętrzny rozbije się, szczególnie z tyłu i noga się cofnie. Seby mają to do siebie, że bardzo dobrze otulają stopy z każdej strony, jednak jak każdy but wewnętrzny wykonany z miękkiego materiału ubija się. Trzeba jeździć. Dużo.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ucisk na palcu od rolki

Post autor: Toudi » czw września 06, 2012 9:45

No i może dobrze zawiązać i dopiąć pasek w kostce, żeby noga nie przesuwała się w bucie.
Pozdrawiam
Piotr

Arey
Posty: 4
Rejestracja: wt sierpnia 28, 2012 5:39
Moje rolki: Brak
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Ucisk na palcu od rolki

Post autor: Arey » czw września 06, 2012 11:29

W sumie racja, po pierwszej jezdzie się to sprawdziło, dobrze dopięte rolki i jest lepiej. Z czasem się zapewne wyrobi, dzieki za pomoc:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”