Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
rAv
Posty: 29
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 2:11
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 10 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: rAv » śr maja 14, 2014 3:21

Chyba ostatnie pytanie jeszcze bo mam zamiar jeszcze raz się kontaktować w sprawie ew. reklamacji.

Jeśli sprzedawca zaproponuje naprawę, nie wiem poprzez zeszlifowanie tego mocowania by było równe/gładkie/dobrze spasowane to zgadzać się na takie coś? Wymagać nowych rolek/części?

Jeśli zaproponuje "tylko" taką naprawę to nie lepiej samemu dać tą podkładkę i nie czekać na rolki i nie ryzykować ze szlifowaniem?

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: Pinnhead » śr maja 14, 2014 4:15

Ja bym się nie zgadzał, tylko żądał albo wymiany towaru na nowy albo odesłanie do producenta. Z tego co się orientuję, klient nie ma prawa wyboru w tej kwestii czy wymiana czy naprawa u producenta. Jednakże jeśli sprzedawca ma choć trochę oleju w głowie, to nie będzie wykonywał napraw na własną rękę bo stracisz gwarancję producenta a wtedy jeśli będzie konieczna wymiana to i ty i on będziecie w czarnej d... No bardziej on niż ty, bo przecież gwarancja sprzedawcy nadal obowiązuje i będzie musiał ci zapewnić serwis gwarancyjny.
Jeśli natomiast zgodzisz się na jakiekolwiek naprawy w sklepie, to przed dokonaniem napraw, zażycz sobie że ma być sporządzony protokół z podpisami i pieczątkami, co i jak było zrobione. Dzięki takiemu trickowi, sprzedawca raczej nie będzie chciał w to wsadzać swoich paluchów tylko wyśle do jakiegoś serwisu jeśli nie do producenta.

Co do własnoręcznych napraw: ja wychodzę z założenia, że jak płacę to ma działać. Co innego jest wymienić jedną tulejkę spomiędzy łożysk na inną, zapasową, załączoną w zestawie, co innego jest dopasować rolkę pod swoją nogę albo nawet termoformować but a co innego otrzymać produkt z ewidentną wadą fabryczną. Do końca nie wiesz co dokładnie stuka, a może to gniazdo, do którego dokręcasz szynę, jest minimalnie luźne i kiedyś wypadnie razem z szyną?

Zrobisz jak uważasz
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

Awatar użytkownika
rAv
Posty: 29
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 2:11
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 10 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: rAv » śr maja 14, 2014 5:25

Dzięki przychylam się jednak do gwarancji bo to tak jak mówisz nie jest pierdoła za 100 i wada fabryczna która może i nie przeszkadza jako tako teraz przy jeździe ale nie wiadomo co może się z tego wykluć... : /

benza
Posty: 2
Rejestracja: ndz czerwca 22, 2014 10:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: benza » śr lipca 02, 2014 9:13

rAv, no i co dalej z stukaniem? Napisz, co zrobiłeś ostatecznie! Od ostatniego postu trochę już minęło, więc co nowego w sprawie?

Awatar użytkownika
rAv
Posty: 29
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 2:11
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 10 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: rAv » śr lipca 02, 2014 12:26

Powiem tak: powiedziano mi żebym się tym nie przejmował i jeździł dalej. Powinno to ustąpić. Jeśli faktycznie coś będzie się działo to oczywiście przysługuje mi gwarancja i wyslemy rolki.
Dodam że prawy but bardziej stukał i ostatnio nie stuka juz w ogóle, za to lewy but jak mało stukał tak zaczął stukać trochę bardziej i ostatnio też już mniej. Zakładam że to minie tak jak w prawym i będzie wszystko ok. Ogólnie roleczki super fajnie się jeździ, szkoda ze ostatnio pogoda nie rozpieszcza.

benza
Posty: 2
Rejestracja: ndz czerwca 22, 2014 10:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: benza » czw lipca 03, 2014 1:39

Ja miałem podobny problem. Rolki fr1 zakupione ok. 3 tyg. temu. Ciesząc się po nadejściu przesyłki z tym cudem za 1000zł użytkowałem rolki intensywnie przez tydzień po 3-4h dziennie, aż któregoś dnia pojawiły się identyczne symptomy, które opisał kolega rAv. Zaczęło się w lewej rolce najpierw delikatnie, z czasem głośniejsze stukanie. Sprzedawca polecił wyczyścić brud pomiędzy szyną a butem. Po tym zabiegu lewa rolka przestała stukać, natomiast w prawej obudziła się pod tym względem prawdziwa bestia - zgrzyt niesamowity. Dodatkowo po wykonaniu slalomu na prawej nodze odczuwałem jak szyna przeskakiwała na boki w zależności od położenia stopy, mimo że śruby były przykręcone do oporu. Postanowiłem sprawdzić, czy źródłem problemu nie jest jakiś luz w shellu, a tu po wyciągnięciu linera kolejna niespodzianka w sprzęcie za tysiaka! Liner w wszystkich miejscach, w których ma styczność z śrubami wewnątrz po prostu zaczął się pruć - podejrzewam, że po kolejnym tygodniu ostrej jazdy byłyby w nim już dziury. Stukanie na łączeniach szyn i te powiększające się dziurki w linerze w sprzęcie rzekomo wysokiej klasy w tak wysokiej cenie - NIE! Seba 2014 to po prostu jakiś bubel. Bazują już tylko na marce renomie, którą wypuszczając na rynek taką tandetę sobie szybko podważą. rAv, rolki masz ewidentnie uszkodzone lub wadliwe. Ja dzięki profesjonalnemu i bezproblemowemu podejściu sprzedawcy do sprawy wadliwy sprzęt zwróciłem i odzyskałem pieniądze, których te lipne rolki nie są z pewnością wart. Do Sebów się jakoś zraziłem i z nich przy okazji wyleczyłem, a to niestety wielka szkoda, ponieważ komfort jazdy w nich to poezja i nic poza tym :(

kamilspider
Czterokółkowiec
Posty: 97
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:34
Moje rolki: FR1, High.

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: kamilspider » czw lipca 03, 2014 2:43

rAv, benza u mnie po zakupie FR1 '14 też po kilku jazdach zaczęło coś skrzypieć i też wydawało mi się, że to na łączeniu szyny z butem, nawet dałem lepsze 2x szersze podkładki bo te ori są wg mnie za wąskie i to też nic nie pomogło, jednak z czasem (mejbi 10h jazdy) skrzypienie ustało i już od dłuższego czasu jest cisza.
Przecieranie się linera od śrub w Sebach to normalka, ale wiedziałem o tym bo nie tylko w Sebach tak się dzieje. Miałem pod ręką sławną z pogromców mitów ;) , porządną szarą taśmę i wszędzie gdzie są śruby porobiłem takie łatki w shelu od środka i nic się nie przeciera, a nalatałem już z 80h.
Przez pierwsze 10h jazdy też uważałem, że FR1 to tylko wygodne rolki, a nawet przereklamowane, zdecydowanie za drogie na to co oferują i nic więcej, jednak na chwilę obecną wiem, że zostanę przy tej marce i już teraz myślę o FR Deluxe, High Light, a może nawet Trix czy Igor jakby była super zacna cena.

Awatar użytkownika
rAv
Posty: 29
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 2:11
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 10 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: rAv » czw lipca 03, 2014 3:23

Zobaczę bo teraz nie bardzo miał czas na rolki i pogodę. Tak to jeździłem przez pierwsze 4?tygodnie codziennie :) Mam zamiar dalej tak intensywnie jeździć i Przyjrzę się dokładnie wszystkiemu.
Chyba też zrobię takie łaty jak będę widział ze się przeciera.. Choć to trochę słabe skoro to nie rolki z marketu za 200 zł. Jeździ mnie się na prawdę super i skoro u konkurencji jest podobnie to chyba trzeba to z cierpieć :/

Kamil spider w sensie te sprzedaż i kupisz inne? :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: zico » czw lipca 03, 2014 5:09

Jeżdżę na Sebach FR1 od dwóch lat i nie narzekam. Nie zwracam uwagi na skrzypienie, rolki trzymają nogę jak powinny, robię na nich co chcę. Nie mam zamiaru zmieniać na żadne inne, ze względu na kontrolę. W rolkach wymieniłem tylko i wyłącznie kółka na Hyper Concrete oraz aktualnie jeżdżę bez jednej klamry 45 stopni, która uszkodziła się podczas gry w hokeja (uderzenie krążkiem lub rolką - nie zwróciłem uwagi).

Dla mnie Seba FR1 są najlepsze do tego, czego potrzebuję, czyli szybka jazda po mieście, dużo skoków, trochę slalomu i hokeja. Są styrane, ale nadal trzymają. Jako użytkownik - dla mnie rolki mają jeździć i zapewniać 100% kontrolę, a nie wyglądać czy tam trzeszczeć (jak prawie każde skorupowe, jak np. również Twister za 1000pln) i to w Sebach jest spełnione w 100%.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

kamilspider
Czterokółkowiec
Posty: 97
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:34
Moje rolki: FR1, High.

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: kamilspider » czw lipca 03, 2014 5:21

rAv pisze:Kamil spider w sensie te sprzedaż i kupisz inne? :)
Jak będzie kasa to zostawię sobie, a jak nie będzie kasy to albo kupię nowy liner Balance, albo sprzedam i kupię High :)
A co do kółek to w moim przypadku szybko schodzą :/ Średnio co 3-5h schodzi mi bez problemu 1mm kółka :/ Miałem przelotnie Hyper Concrete i może minimalnie wolniej się ścierały niż Seba Street Invaders. Fajne były Powerslide FSK, ale popękał hub i nawet już trochę poliuretan, więc zdjąłem przy 73mm z 80. Ogólnie nie jestem zwolennikiem jazdy na kołach do końca ich żywotności. 70mm z 80 i myślę o nowych.

Awatar użytkownika
rAv
Posty: 29
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 2:11
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 10 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: rAv » czw lipca 03, 2014 6:34

Podobno matter juice są fajne i stosunkowo wytrzymałe
http://www.zicoracing.com/mobile/pl/p/K ... ztuki/1445

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: zico » czw lipca 03, 2014 6:42

Mattery dadzą radę, tak jak Undercover. Hyper Concrete / Create też nie są złe, choć jeśli nie zajeżdżasz do końca, to moim zdaniem Matter będzie najlepszym wyjściem.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

kamilspider
Czterokółkowiec
Posty: 97
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:34
Moje rolki: FR1, High.

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: kamilspider » czw lipca 03, 2014 6:47

Drogie te Mattery. Warto aż tyle płacić za koła, które i tak pewnie zjadę przez 2 miesiące do 70mm? Nie lepiej kupować tańsze np Undercover Powerblading lub PS Spinner? Bo chyba PS FSK już nie sprzedają? Przynajmniej nie widać nigdzie.
Trochę OT się zrobił, jakby co to się zrobi nowy temat o kółkach i to przeniesie.
Ostatnio zmieniony czw lipca 03, 2014 7:17 przez kamilspider, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rAv
Posty: 29
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 2:11
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 10 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: rAv » czw lipca 03, 2014 6:53

Chętnie się dowiem :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowe rolki - stukanie na łączeniu płozy z butem?

Post autor: zico » czw lipca 03, 2014 9:00

kamilspider pisze:Drogie te Mattery. Warto aż tyle płacić za koła, które i tak pewnie zjadę przez 2 miesiące do 70mm?
Nie sądzę, że zjedziesz je tak szybko. Hyper Concrete ile Tobie wytrzymały?
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”