Speed Slalom Record Yohann Fort 4.796

Freestyle slalom - zawody, imprezy, pokazy / Inline freestyle slalom - competition, events, shows

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
QUBAS
Posty: 42
Rejestracja: pn lutego 02, 2009 8:47
Moje rolki: Seba High deluxe
Jeżdżę od: 0- 0-2006
Lokalizacja: Poznań

Re: Speed Slalom Record Yohann Fort 4.796

Post autor: QUBAS » śr grudnia 09, 2009 8:53

jar-as pisze:Szyna 243 do rozmiaru 42 włacznie , 41" powinien miec juz 231
masz racje jar-as, zapomniałem o tym na śmierć, może dlatego że sam mam 243.

pozdrawiam
"oOOo Seba High Deluxe oOOo"

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: Speed Slalom Record Yohann Fort 4.796

Post autor: Luzak19:57 » śr grudnia 09, 2009 9:02

jar-as pisze:Szyna 243 do rozmiaru 42 włacznie , 41" powinien miec juz 231 przynajmniej tak bylo do tej pory montowane w Seba .Jest jeszcze 219 ale tam juz banan nie wejdzie chyba ze zetrzesz 72" .Po za tym stabilnosc ... . No wlasnie banan jest uzywany ..no przez wiekszosc , a dlaczego sprzedaja to w "plaskim secie" ? ale to inna bajka . Z ta twardoscia faktycznie jest roznie i nawet kolka tej samej firmy oznaczone w ten sam sposob potrafia sie roznie zachowywac szczegolnie jak pod soba maja 90 kg zywej wagi probojace pojechac na jednym z nich :lol: .
OK. , Dzięki ! Pytam dalej. (dopóki nie Powiecie "spieprzaj dziadu :!: :wink: "
- Czy można kupić rolki Seba Carbon w takim skompletowaniu:
rozmiar 42; szyna 243; koła Hyper 80/85A (ew.84A; niech będzie ten "płaski set") :?:
gdzie :?: (czy u zico :?: ); za ile :?: (a dlaczego tak drogo :?: :alien: :wink: :wink: )
- Znam jedną "granicę czasową" w zawodach slalomu, dolną (4.796, może redbul... :wink: ).
Ile wynosi górna ? Czy są limity czasowe, aby dopuścić zawodnika do startów ?
Jeżeli się nie mylę to za "strącenie kubka" doliczane są 0.2s. Ile można "skasować", aby być sklasyfikowanym ?
Ile wynosi najgorszy czas, który znacie z zawodów (pełna niedyspozycja + środki uspokajające... :wink: ) ?
A teraz najważniejsza sprawa.
Czy slalom na zawodach TRZEBA wykonywać ONE FOOT ? Czy DOPUSZCZA się wykonanie FISH ?
Na "dzień dzisiejszy", przy sprzęcie, którym dysponuję i umiejętnościach, które mam, robię to zdecydowanie
szybciej "fisz-em".
(Wg mnie: one foot :arrow: trudniej, szybciej :!: fish :arrow: łatwiej, wolniej :!: )
Pozdro.
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Speed Slalom Record Yohann Fort 4.796

Post autor: jar-as » śr grudnia 09, 2009 9:52

Rozbieg 12m do pierwszego kubka , czas liczy sie od startu .O ile dobrze pamietam nie mozna stracic wiecej jak 7czy 9 glowy nie dam sobie uciac choc powinienem to wiedziec ale speed jakos nigdy mnie nie "podniecal" :wink: .Co do stylu to TRZEBA one foot wjechac juz przed pierwszym kubkiem czyli mijajac pierwszy kubek musisz byc na jednej nodze , ponoc mozna i tylem ale po za zabawa nikt tego na zawodach nie probowal ( wzeszlym roku Xuan z Igorem wyglupiali sie w ten sposob ) .Koncowa fotokomorka jest 80 cm po za ostatnim kubkiem . Dolne czasy odpadaja juz w trakcie eliminacji , zglaszasz sie do zawodow i jedziesz .Jedziesz jakby slalom rownolegly czyli w parach 2 razy , w razie remisu trzeci raz .i tak do finalu .Nikt chyba nie zastanawial sie nad dolnymi czasami bo w zasadzie same sie eliminuja . W Gdansku wygral Piotrek z czasem 5,6 najgorszy czas to ok 10 s.
Obrazek
Co do Seba to nie dostaniesz Seba z kolami Hyper tylko z Seba i nie sadze by byla koniecznosc wymiany ich na Hyper-y .
Co do jakosci jazdy konkluzja słuszna

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: Speed Slalom Record Yohann Fort 4.796

Post autor: Luzak19:57 » czw grudnia 10, 2009 11:12

Dzięki ! Zawody w Gdańsku oglądałem (pierwszy raz na "żywo", z rozdziawioną "gębą" :wink: )
W speed slalomie nie chodzi o "podniety". Wg mnie jest to jedyny, w miarę obiektywny, sposób
oceny zawodnika. Jazda "wolna" slalomu może (ale nie musi) być "nieobiektywna".
(Oczywiście nie rozwijamy tego tematu. Ile osób, tyle zdań.)
Pozdro.
PS. Wstępnie rozpoczynam poszukiwania nowego sprzętu.
Jaka jest alternatywa dla seb-y ? Czy inne ("dobre") rolki dla rozmiaru 42 mają krótszą szynę?
(Zico, jeżeli Czytasz, to Mógłbyś coś zaproponować ?)(Ja od połowy tego roku czytam wszystko na tym forum :oops: :oops: :arrow:
Oczywiście "tam, gdzie mogę wejść" :wink:
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: Speed Slalom Record Yohann Fort 4.796

Post autor: Luzak19:57 » czw grudnia 10, 2009 11:24

QUBAS pisze:
jar-as pisze:Szyna 243 do rozmiaru 42 włacznie , 41" powinien miec juz 231
masz racje jar-as, zapomniałem o tym na śmierć, może dlatego że sam mam 243.

pozdrawiam
Jeszcze raz ja :wink: Mój "nominał" dla rozmiaru rolek (I TYLKO ROLEK :!: :!: :wink: ) to rozmiar 42.
Czy w seba-ch są "połówki" :?: Rozmiar 41.5 powinien mieć 231 :?:
Pozdro.
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Speed Slalom Record Yohann Fort 4.796

Post autor: jar-as » czw grudnia 10, 2009 1:14

W Seba nie ma czegos takiego jak polowki rozmiaru ,zalatwiane to jest lekko inaczej bardziej doswiadczalnie na samym sobie ale do rzeczy.Wazne jest ile Twoja stopa ma cm i na tej podstawie niemal na slepo mozna przyporzadkowac Tobie rolke .( Seba jest firma gdzie zakup przez internet na podstawie rozmiarowki nie powinien przysporzyc klopotu ) Jest jeszcze tzw podbicie ktore moze nastreczyc problemow ale o tem potem.
Rolka slalomowa powinna tworzyc jedno ze stopa co na poczatku uzytkowania Seba moze przyspozyc troche bolu i nie powinna byc wieksza jak kilka mm od stopy najlepiej w miare na styk.W trakcie cwiczen but wew rozbije sie i powstana za duze luzy,latajaca pieta itp .Wielu z nas nie sluchalo sie niejakiego grrubego i dzisiaj mamy klopot.To samo dotyczy Seba igor z tym ze tutaj nie ma buta wew a rolka i tak lekko rozbija sie wewnatrz .Oczywiscie nie zrozum tego "rozbija sie" zbyt doslownie .Majac stope 285mm kupilem rozmiar 46 bo i RB i Roces byly zbyt jakby na styk no i dzisiaj noga ma troche za duzo luzu, 45 bylby idealny i dzisiaj juz jest :wink: .Jesli Twoja stopa miesci sie gdzies w polowie numeracji zmierz stope i sprawdz to tutaj: http://www.janarolki.pl/index.asp?inc=a ... ticleId=26
Byc moze wlasnie zmiescisz sie w 41 to i szyna powinna trafic sie "231"
Wracajac do podbicia czyli gory stopy jesli masz tzw model wloski czyli niskie podbicie to moze ale nie musi byc troche luzniej i tu juz na pewno trzeba kupic na styk bez zadnego luzu .Sytuacje moga jeszcze ratowac tzw dumpery ktore to Seba dostarcza w trzech wariantach twardosci wraz z rolkami. Wiadomosci te powstaly na skutek doswiadczen w/w gRrubego jak i przerobione na wlasnych stopach na roznych modelach Seba na dziewczeciach chlopcach i facetach
Czy cos jeszcze ? :lol:

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: Speed Slalom Record Yohann Fort 4.796

Post autor: Luzak19:57 » czw grudnia 10, 2009 7:23

jar-as pisze:..... to tutaj: http://www.janarolki.pl/index.asp?inc=a ... ticleId=26.....


Czy cos jeszcze ? :lol:
NIE MOGĘ "PRZEGINAĆ" :!: ANIELSKA CIERPLIWOŚĆ :!: DO ZOBACZENIA NA TRASACH W 2010 :!:
(może w slalomie :?: :wink: )
Pozdro.
PS. Ładna pogoda :arrow: "kominiarka" na twarz :arrow: i jadę podglądać na Szczęsliwice.
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Awatar użytkownika
QUBAS
Posty: 42
Rejestracja: pn lutego 02, 2009 8:47
Moje rolki: Seba High deluxe
Jeżdżę od: 0- 0-2006
Lokalizacja: Poznań

Re: Speed Slalom Record Yohann Fort 4.796

Post autor: QUBAS » sob grudnia 12, 2009 7:01

jar-as pisze:Wazne jest ile Twoja stopa ma cm i na tej podstawie niemal na slepo mozna przyporzadkowac Tobie rolke .( Seba jest firma gdzie zakup przez internet na podstawie rozmiarowki nie powinien przysporzyc klopotu )
jar-as pisze:Wielu z nas nie sluchalo sie niejakiego grrubego i dzisiaj mamy klopot.
jar-as pisze:Jesli Twoja stopa miesci sie gdzies w polowie numeracji zmierz stope i sprawdz to tutaj: http://www.janarolki.pl/index.asp?inc=a ... ticleId=26
jar-as jest gość, wie co mówi, sam się bałem i czekałem w nerwach czy wejde w rolkę na styk, po kilkunastu godzinach rozmowy z grrubym, przekonał mnie, ja posłuchałem grrubasa i teraz jest ok!!!

słuchaj rad doświadczonych kolegów!
"oOOo Seba High Deluxe oOOo"

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: Speed Slalom Record Yohann Fort 4.796

Post autor: Luzak19:57 » ndz grudnia 20, 2009 1:15

Luzak19:57 pisze:Dzięki ! Zawody w Gdańsku oglądałem (pierwszy raz na "żywo", z rozdziawioną "gębą" :wink: )

:
Przygotowania do Świąt zakończone, więc "coś se skrobnę". (została choinka, ale to w dn. Wigilii).
Swoje "pisactwo" na tym forum w 2009 rozpocząłem od zdjęcia i tak zakończę.

Obrazek

Nie kłamałem. Facet oglądający zawody MS2009, z rozdziawioną gębą ja.(podtrzymuję ją prawą ręką).
To zdjęcie chciałem wrzucić na avatara :!: :wink:, ale nie potrafię :wink: i "tego się trzymam :wink: "
Pozdro.
PS. I jeszcze taka refleksja:
Jazda speed - to WOLNOŚĆ,
Speed slalom- to SZTUKA :!: :!:
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

crazypete1986
Czterokółkowiec
Posty: 72
Rejestracja: wt września 23, 2008 11:16
Moje rolki: Powerslidehardcore 2010m,Venom
Jeżdżę od: 01 sty 2006

Re: Speed Slalom Record Yohann Fort 4.796

Post autor: crazypete1986 » wt grudnia 22, 2009 11:11

W tym roku na pierwszych zawodach w Katowicach , chce zejść poniżej 5 sekund;p
Jest do zrobienie i to trzeba uczynić , a tak trzeba szlifować technikę na 2010 rok pozdrawiam i zapraszam do jazdy
Piotr Martynek :D
Crazypete:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - zawody / Inline freestyle slalom - events”