Rozmiar rolek...

Jazda agresywna - sprzęt / Inline aggressive skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Kropka
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 25, 2007 6:17

Rozmiar rolek...

Post autor: Kropka » pt maja 25, 2007 7:48

Witam :) Mam pytanko :) Dzisiaj odebrałam zamówioną paczkę z rolkami USD Realm UFS [rozmiar: 40] i jeśli chodzi o długość buta jest tak: lewa jest 'na styk' (czuję koniec buta palcami) a prawa mnie troszkę ciśnie - tak z milimetr, może dwa... (wiadomo, zawsze jedna stopa jest troszkę większa). A to moje pierwsze rolki, więc się nie znam :P Czy to jakoś się jeszcze "rozciągnie", czy lepiej oddać i zamówić numer większe? Rolki powinny być bardziej na styk, czy powinno być trochę więcej luzu (a jeśli tak to ile milimetrów około)?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :*


Edit: Aha, zapomniałam dopisać - ciśnie tylko w duży palec, a reszta jest ok. Ten palec tak jakby trochę u góry i z boku nie ma luzu, coś jak 'na ukos' (tzn. w prawej rolce - trochę z góry i trochę z lewej strony, w lewej - trochę z góry i trochę z prawej strony) [lol, ale opisowo ;) ale staram się po prostu wytłumaczyć o co mi dokładnie chodzi :)]
Ostatnio zmieniony pt maja 25, 2007 7:59 przez Kropka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sylviku
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: 90% Piaseczno - 10% Gliwice

Re: Rozmiar rolek...

Post autor: sylviku » pt maja 25, 2007 7:56

Kropka pisze:Witam :) Mam pytanko :) Dzisiaj odebrałam zamówioną paczkę z rolkami USD Realm UFS [rozmiar: 40] i jeśli chodzi o długość buta jest tak: lewa jest 'na styk' (czuję koniec buta palcami) a prawa mnie troszkę ciśnie - tak z milimetr, może dwa... (wiadomo, zawsze jedna stopa jest troszkę większa). A to moje pierwsze rolki, więc się nie znam :P Czy to jakoś się jeszcze "rozciągnie", czy lepiej oddać i zamówić numer większe? Rolki powinny być bardziej na styk, czy powinno być trochę więcej luzu (a jeśli tak to ile milimetrów około)?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :*
Poczytaj sobie

http://www.zico-skating.com/rolki.htm. Tam na dole dokładnie jest opisane jaki powinien być rozmiar

Kropka
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 25, 2007 6:17

Post autor: Kropka » pt maja 25, 2007 8:04

Wiem, wiem, to czytałam... ale chodzi właśnie o to, że na całej długości są dobre, z tyłu nie są za ciasne [jak podnoszę nogę, to nawet tak jakby 'obcierają', ale w sensie, że nie boli, tylko je czuję, więc jest ok] i tylko z 'górą' coś jest nie tak. Więc sądzę, że większe byłyby jednak za duże. Ale właśnie o tą górę samą chodzi - czy to się rozciągnie jak trochę pojeżdżę?
W każdym razie ewentualnie włożę coś do nich, do góry, na noc (może pomoże i będą trochę lepsze ;))
Ostatnio zmieniony pt maja 25, 2007 8:15 przez Kropka, łącznie zmieniany 1 raz.

alex
Posty: 15
Rejestracja: pt maja 25, 2007 1:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Łódź

Post autor: alex » pt maja 25, 2007 8:08

Ja niestety specem nie jestem, więc Ci nie odpowiem, mogę tylko polecić lekturę http://www.zico-skating.com/rolki...ale na pewno ktoś bardziej kompetentny Ci odpowie...
ale mam zamiar kupić dokładnie te same rolki-kupiłaś na hedonskate(zico wybacz kryptoreklame..) czy gdzies indziej? i chętnie zapytam Cię jaki zazwyczaj masz rozmiar stopy(dlugość w centymetrach...)bo ja waham się między nr 40 a 41, a mam tak jedną stope 24,5, a drugą 25,2(w skarpetkach) więc w ten sposób oszczędziłabyć mi wymiany rolek... no i czy poza rozmiarem jesteś zadowolona? głównie z wyglądu :P bo pewnie jeszcze na nich nie pojeździłaś...:)

Kropka
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 25, 2007 6:17

Post autor: Kropka » pt maja 25, 2007 8:23

Tjaaa, hedon :) Numeracja jest zawyżona, nawet jak dzwoniłam do nich, to mi tak powiedzieli. Więc zamiast 39 wzięłam 40 [a mój rozmiar stopy to 24.2] i są idealne jeśli chodzi o długość, tylko właśnie ta góra troszkę ciśnie, ale jakoś sobie z tym poradzę... No w każdym razie jeśli chodzi o numerację - mówili mi, że rolki chyba są o jakieś pół numeru mniejsze, więc sądzę, że powinieneś wziąć te troszkę większe.
A wygląd... Przyznam, że bardzo mi się podobają :) Takie ładne, czarne (przynajmniej tak szybko się nie wybrudzą jak np. białe ;)), ogólnie cud miód :)
No i jeszcze ledna zaleta - całkiem lekkie :) jeszcze nie skakałam oczywiście, ale czuję, że nie ważą chyba zbyt dużo :)
Ogólnie - polecam :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pt maja 25, 2007 8:25

alex pisze:Ja niestety specem nie jestem, więc Ci nie odpowiem, mogę tylko polecić lekturę http://www.zico-skating.com/rolki...ale na pewno ktoś bardziej kompetentny Ci odpowie...
ale mam zamiar kupić dokładnie te same rolki-kupiłaś na hedonskate(zico wybacz kryptoreklame..) czy gdzies indziej? i chętnie zapytam Cię jaki zazwyczaj masz rozmiar stopy(dlugość w centymetrach...)bo ja waham się między nr 40 a 41, a mam tak jedną stope 24,5, a drugą 25,2(w skarpetkach) więc w ten sposób oszczędziłabyć mi wymiany rolek... no i czy poza rozmiarem jesteś zadowolona? głównie z wyglądu :P bo pewnie jeszcze na nich nie pojeździłaś...:)
Bierz 25,5 lub 26,0 i będzie ok dla Ciebie.

Poprzedniczka - zawiąż mocniej sznurowadło w tym miejscu, gdzie idzie w stronę kostki po skosie. Pięta będzie stabilniejsza, noga cofnie się do tyłu i uzyskasz miejsce w palcach. Jeśli nadal będzie uciskać - zmień na rozmiar większe, muszą być.
I podaj najlepiej jakie masz rozmiary stóp.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pt maja 25, 2007 8:33

Kropka pisze:Więc zamiast 39 wzięłam 40 [a mój rozmiar stopy to 24.2] i są idealne jeśli chodzi o długość, tylko właśnie ta góra troszkę ciśnie, ale jakoś sobie z tym poradzę...

Nie zauważyłem. A jaki jest rozmiar stopy?
Dla Ciebie byłyby na ten moment dobre rolki w rozmiarze 24,5 - 25,0.
W jeździe agresywnej nie bójcie się luzu w palcach. Gorszym jest kupowanie rolek na styk.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Kropka
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 25, 2007 6:17

Post autor: Kropka » pt maja 25, 2007 8:36

Zico - ok, zapamiętam :) Może to też coś da :) Dzięki za pomoc :)

Rozmiar stóp... prawa: 24,2, lewa: nie mierzyłam, ale chyba minimalnie mniejsza, może z milimetr, góra dwa.
A rozmiarówka w tym sklepie: 39: 24 (czyli ok 23,5, bo zawyżona), 40: 25 (czyli ok. 24,5) [wzięłam 40, więc i tak większe].
Ale jak już wcześniej pisałam - długość jako tako dobra, w większych by mi chyba pięta 'latała', sama ta góra jest ciasna. Włożę coś do nich na noc, może się rozciągną i zawiążę mocniej jak je później założę :) Powinno być lepiej :)
Ostatnio zmieniony pt maja 25, 2007 8:53 przez Kropka, łącznie zmieniany 2 razy.

alex
Posty: 15
Rejestracja: pt maja 25, 2007 1:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Łódź

Post autor: alex » pt maja 25, 2007 8:39

no właśnie rzecz w tym, że jest albo 25 albo 26... i rozumiem, że obowiązkowo mierzymy nogę w skarpetce tak? bo bez to tak akurat przed 25 się mieszczę...przepraszam jeśli moje pytania są trochę upierdliwe, ale jak każda kobieta ja zawsze muszę wszystko wiedzieć dokladnie :)
ale w takim razie chyba wezmę 41, skoro kropka pisze,że rozmiary są zaniżone...

Kropka-co do koloru to kierowałam się dokładnie tym samym! ;)
Dzięki za porady. Chyba można powiedzieć, że jestem już w 100% zdecydowana :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pt maja 25, 2007 8:42

alex pisze:no właśnie rzecz w tym, że jest albo 25 albo 26... i rozumiem, że obowiązkowo mierzymy nogę w skarpetce tak? bo bez to tak akurat przed 25 się mieszczę...przepraszam jeśli moje pytania są trochę upierdliwe, ale jak każda kobieta ja zawsze muszę wszystko wiedzieć dokladnie :)
ale w takim razie chyba wezmę 41, skoro kropka pisze,że rozmiary są zaniżone...

Kropka-co do koloru to kierowałam się dokładnie tym samym! ;)
Dzięki za porady. Chyba można powiedzieć, że jestem już w 100% zdecydowana :)
Mierz stopę w skarpetce, w której będziesz jeździć lub weź najgrubsze, w których będziesz śmigać ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Kropka
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 25, 2007 6:17

Post autor: Kropka » pt maja 25, 2007 8:50

No nawet w dziale z opiniami o Realmach na tamtej stronie ludzie piszą, że numeracja zawyżona :) Więc raczej te 41 weź.
Mam nadzieję, że będą idealne, pozdrawiam serdecznie :)

Btw, to będą Twoje pierwsze aggressive'y? Bo jeśli tak, to moje też :) [właściwie to moje w ogóle pierwsze rolki, nawet tzw. fitnessówek nie miałam ;)]

alex
Posty: 15
Rejestracja: pt maja 25, 2007 1:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Łódź

Post autor: alex » pt maja 25, 2007 9:38

to moje pierwsze aggressive'y. Kiedyś jeździłam naprawdę sporo, a teraz wracam po czteroletniej przerwie do zaniedbanego hobby :)
A do tej pory mialam takie cale plastikowe(podejrzewam, ze nawet łożyska mogły mieć z plastiku :P) na komunię dostałam i się zaczęło...następne już bardziej normalne-rekreacyjne firmy Roxa, kupione wieki temu w jakimś malutkim sklepiku na urodziny.... Wymęczyłam je do końca...już raczej są nie do użytku....zresztą teraz chce spróbować czegoś nowego :)

A co do realmów to czytałam, że nawet dla początkujących nie tylko w jezdzie agresywnej, ale i w ogóle-są odpowiednie :)

Kropka
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 25, 2007 6:17

Post autor: Kropka » sob maja 26, 2007 12:41

:) Ja nigdy nie chciałam jeździć na rolkach, uważałam to za nudne ;) ale jak dowiedziałam się więcej o rolkach typu aggressive, co można na nich robić - jakie tricki itp, to nagle zaczęło mnie to interesować :)
Ale sądzę, że raczej szybko się nauczę, nawet łatwo mi utrzymać równowagę, hehe :)


A, jeszcze jedno, tak swoją drogą - jak będziesz zamawiać rolki w tamtym sklepie co ja (hedon), to szybko je dostaniesz ;) ja zamówiłam w poniedziałek, a w czwartek już doszły (mimo, że mieszkam w Gdańsku, a ten sklep jest chyba gdzieś na południu Polski :))

alex
Posty: 15
Rejestracja: pt maja 25, 2007 1:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Łódź

Post autor: alex » sob maja 26, 2007 9:39

Normalnie czytasz mi w myślach, bo właśnie o to jeszcze chciałam Cię zapytac :)))
a jak płaciłaś?bo wysłałam im zapytanie czy "za pobraniem" jest drożej, ale jeszcze nie odpisali...a tak się składa, że mam gotówkę i nie chce mi się jechać do banku...i najchętniej zamówiłabym już od razu...

ale to bardzo fajnie, że je szybko dostanę, bo należę raczej do niecierpliwych ;)

A jeżdżenie na rolkach tak po prostu, nie jest nudne..no przynajmniej nie było dla mnie 4 lata temu. Nawet do szkoły w nich jeździłam :)

Kropka
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 25, 2007 6:17

Post autor: Kropka » sob maja 26, 2007 3:13

W ogóle to był mój pierwszy zakup w sklepie internetowym ;) Zamawiałam przekazem pocztowym - przesyłka kosztuje 15 zł :) no i jestem całkiem zadowolona, bo za samo jeżdżenie do wszystkich sklepów w mieście w poszukiwaniu odpowiednich rolek i w dobrym rozmiarze zapłaciłabym więcej ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda agresywna - sprzęt / Inline aggressive skating equipment”