K2 na start ?

Jazda agresywna - sprzęt / Inline aggressive skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

kip3rek
Posty: 9
Rejestracja: sob listopada 13, 2010 12:44
Moje rolki: DEcathlonowe ale chce nowe :d
Jeżdżę od: 18 kwie 2010

K2 na start ?

Post autor: kip3rek » sob listopada 13, 2010 12:52

Witam mam pewien problem ponieważ,
1. Mam 15 lat i w maju(raczej) bierzmowanie czyli wpadnie sianko
2. Oszczednosci mam 200 zł i rodzice by z 50 dolozyli wiec 250 zł
3 Znalazlem pewna oferte rolek mianowicie <nie podajemy linków>/k2-style-points-bob-r ... 62354.html
4. ja mam rozmiar ogolnie mniejszy bo okolo 39,5/40
5 nie chce wydawac 400 zl na rolki poniewaz noga rosnie mi szybko
6. moje stare rolki sa w oplakanym stanie
7. Licze na to ze na nowy sezon mialbym okolo no dobre 500 zł

Teraz mam kilka opcji do wyboru

- kupic teraz te rolki K2
- zaczekac na lepsze oferty chociaz nie wiem czy znajde
- kupic dopiero na nowy sezon z prawie idealnie dopasowana noga .

pozdrawiam kip3rek

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: K2 na start ?

Post autor: Herb » sob listopada 13, 2010 10:06

Nie ma sensu brać tych k2, skoro na nowy sezon chcesz kupić inny sprzęt. Po prostu, są o wiele za duże. Utrudni to jazdę, naukę trików, zwiększy ryzyko kontuzji.

Jakiś czas temu zastanawiałem się jak rozwiązać problem rosnącej stopy u młodych wrotkarzy agressive, których nie stać na zmianę sprzętu dwa razy w roku,bo wiele podobnych pytań ostałem na skrzynkę mailową. Proponuję takie rozwiązania:

1) Kupić rolki rozmiar większe. Stopa będzie miała miejsce "by rosnąć". Rolki oczywiście trzeba będzie zmienić po ok. pół roku, ale przez pół roku początkujący nie da rady "zajechać" rolek. W związku z tym sprzęt nadal będzie w dobrym stanie, wystarczy je sprzedać (na porządne rolki w dobrym stanie kupiec zawsze się znajdzie), dołożyć 100-200 zł i kupić nowe. Przez 6-8 miesięcy bez problemu idzie zaoszczędzić różnicę w cenie.

2) Kupić Xsjado w wersji skeleton only. To rolki przypominające zapięcia do snowboardu, mają dwa rozmiary szkieletu (mniejszy dla rozmiarów poniżej 42 większy dla rozmiarów powyżej,z tego co pamiętam), w pełni regulowane zapięcia. Kupujesz takie rolki, jakieś niskie (pod kostkę), tanie buty. W miarę rośnięcia stopy nie musisz zmieniać rolek, jedynie buty. Sam szkielet Xsjado możesz kupić już za 320zł (reklamy sklepowi robić nie będę, podpowiem że największy sklep internetowy z rolkami agressive), do tego szyny, tanie łożyska i tanie koła, zamykasz się w 500zł ze wszystkim. Przy tym Xsjado to naprawdę solidny kawał sprzętu, sporo bardzo dobrych zawodników na nich śmiga.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda agresywna - sprzęt / Inline aggressive skating equipment”