Sprzęt dla początkującego.

Jazda agresywna - sprzęt / Inline aggressive skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Effv
Posty: 3
Rejestracja: ndz listopada 18, 2012 8:50
Moje rolki: brak

Sprzęt dla początkującego.

Post autor: Effv » ndz listopada 18, 2012 8:54

Witam.
Jestem początkującym "rolkarzem" i nie wiem jaki sprzęt wybrać. Poszukałem, poczytałem i wybrałem parę ofert które wydają mi się okej.
Proszę was o doradzenie która najbardziej się opłaca lub wskazanie innej, lepszej oferty. Mogę dać max. 500zł, ale wolałbym by limit zmieścił się w ok. 400zł.
Z góry dziękuję. ;) (linki na do rolek niżej)

<nie podajemy linków>/markowe-rolki-roces-m ... 21717.html

<nie podajemy linków>/rolki-agresywne-nils- ... 84568.html

<nie podajemy linków>/usd-vii-carlos-pianow ... 96315.html

<nie podajemy linków>/usd-vii-carlos-pianow ... 75938.html

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Sprzęt dla początkującego.

Post autor: GiS » ndz listopada 18, 2012 10:26

cześć!
linki się nie linkują, ale napisałbyś coś na temat tego jaki styl jazdy będziesz preferował jak już ogarniesz podstawy, ile ważysz, jaki wzrost i rozmiar płetwy też mile widziany. Wbrew pozorom to istotne info.
po nazwach z linków wnioskuje, że celujesz w buty do agressiv, ale podaj powyższe info to będzie łatwiej Ci doradzać:)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Sprzęt dla początkującego.

Post autor: Doody » pn listopada 19, 2012 1:59

Przede wszystkim jest pytanie czy aby na pewno chcesz jeździć agresywnie? Jeśli tak to najlepiej wklej po prostu nazwy modeli, a nie koniecznie linki. Poza tym: wzrost, waga i na jakim poziomie jesteś teraz - takie informacje by się przydały.

A z linków które wstawiłeś lepsze 3 i 4. M12 Rocesa to już troszkę stara konstrukcja.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Effv
Posty: 3
Rejestracja: ndz listopada 18, 2012 8:50
Moje rolki: brak

Re: Sprzęt dla początkującego.

Post autor: Effv » pn listopada 19, 2012 8:09

Mam ok. 180cm wzrostu, stopa 42, wagaok. 55kg. Dość dobrze jeżdżę na zwykłych rolkach, a na agresywnych, jeszcze nie próbowałem, ale bardzo chcę! ;)

linki:
3. USD VII Carlos Pianowski
4. USD VII Carlos Pianowski (nowszy model)

Pozdrawiam. ;)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Sprzęt dla początkującego.

Post autor: Doody » wt listopada 20, 2012 10:28

Pisząc że linki 3 i 4 miałem na myśli, że z wymienionych przez Ciebie celuj właśnie w te.
Co do mojego pytania o jazdę agresywną, to pytanie: czy chcesz jeździć typowo agresywnie po skateparku lub np katować jedną miejscówkę, a może chcesz jeździć szybko po mieście ze skokami, zjazdami po schodach itp, a może jeszcze coś po środku czyli szybko po mieście ze skokami i ślizganiem się po murkach/rurkach.
Sorry że tak drążę ale to ma duże znaczenie. A sporo osób przechodzących z fitness do jazdy, ... że tak to ujmę "bardziej urozmaiconej": traktuje freeride, powerblading i agreassiv jako jedno.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Effv
Posty: 3
Rejestracja: ndz listopada 18, 2012 8:50
Moje rolki: brak

Re: Sprzęt dla początkującego.

Post autor: Effv » śr listopada 21, 2012 6:03

Z powodu nadchodzącej zimy, to raczej będę jeździł po skatepark-u. ;)

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzęt dla początkującego.

Post autor: Herb » czw listopada 22, 2012 2:37

Z tych czterech, zdecydowanie ostatnie. Tylko uwaga - to NIE jest model USD VII Carlos Pianowski 2012 a pierwsza wersja USD VII Team. Model Pianowski wygląda tak:

Obrazek

I posiada lepszy but wewnętrzny, koła, oraz sztywniejszą cholewkę.

Mimo że rolki są praktycznie nowe, cena za nie jest dość wygórowana. Popatrz na inne oferty na allegro, masz USD Throne Classic Richie Eisler, Remz OS, czy Rollerblade New Jack w podobnych cenach, w rozmiarze 43. Eislery i Remz OS to rolki lepszej klasy niż USD VII, co do New Jack to jest to ta sama półka, ale na start będą imo lepszym wyborem, ze względu na ustawienie kół we flat - nauka jazdy od zera na ustawieniu freestyle/anitrocker to żadna przyjemność, a gdy przyjdzie czas na naukę trików royalowych, zawsze możesz szynę zmienić lub po prostu wykręcić dwa środkowe koła czy zastąpić je grindwheelsami.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda agresywna - sprzęt / Inline aggressive skating equipment”