Znalezienie sponsorów - pytania, wskazówki

Promocja wrotkarstwa w Polsce / Let's promote inline skating in Poland

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » sob października 20, 2007 10:27

Napiszę tutaj, bo temat związany z organizacją zawodów, jako taką, nie tylko tych.
Chodzi o szukanie sponsorów.
Wielu z nas, w ten czy inny sposób próbuje albo może próbować szukać sponsorów. Dzięki temu, że zaczynam od znajomych albo znajomych znajomych, nie wyrzucają za drzwi od razu, tylko uprzejmie poświcą kilka minut.
-Zawody rolkowe
- A co to takiego :scratch:
- noooo.... jadą na rolkach, ścigają się, przewracają - widowisko, jak się patrzy!
- A aaa! Mój Zdzisio też jeździ na rolkach! (Myślisz- jest nieźle)
- I do tego są potrzebne pieniądze????, - na co???
...

Zmierzam do tego, że nasi potencjalni sponsorzy, nie bardzo wiedzą, o czym mowa! Pomijam fakt efektywności promocji tych firm przy okazji rolek - to osobna sprawa i kwestia dyskusji. Ale do tej dyskusji rzadko dochodzi, bo oni nigdy takich wyścigów nie widzieli. A dlaczego mają zasponsorować rolki, jeśli przychodzą też do nich kolarze, biegacze czy PCK.
Właśnie wybieram się w przyszłym tygodniu na rozmowę i wziąłem wczoraj od Zica 3 płyty: Poznań, Berlin i zdjęcia.
No i - o ile sam obejrzałem to z przyjemnością - to mam wątpliwości, czy gość, który jeszcze nie wie, że może go to zainteresować, poświęci na te płyty choćby z 10 minut? Pewnie nie.

I po tym przydługim wstępie apel:

CZY KTOś Z WAS POTRAFI TAKĄ KOMPILACJĘ NAJLEPSZYCH KAWAłKÓW RÓŻNYCH FILMÓW I ZDJĘĆ ZŁOŻYĆ DO KUPY I ZROBIĆ Z TEGO TAKĄ 5 - 10 MIN KOMPILACJĘ?

Krótki film miałby szansę być obejrzany a nie zanudziłby kogoś, kto wcale nie musi się fascynować rolkami. Poza tym, jedna płytka CD z filmem w VCD czy AVI to sporo taniej niż 2 dvd a żeby parę zł ustrzelić, trzeba sporo płyt rozdać bez żadnego sukcesu. Taki film, raz zrobiony może być używany przez wielu z nas i przez kilka lat, więc jest to robota chyba warta poświęcenia kilku wieczorów?
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » ndz października 21, 2007 10:22

Jak najbardziej popieram prośbę i przyłączam się do niej! Bardzo przydałaby się płytka dzięki której w miarę szybko możnaby zaprezentować wrotkarstwo.

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Agent_L » ndz października 21, 2007 4:41

Płyta płytą, ale one działają o ile uda się kogoś zainteresować na tyle by poświęcił swój czas na tak niebagatelny wysiłek jak odpalenie tego.
Myślę że na pierwszą linię musi iść coś na papierze, parę fotek jak choćby z kalendarza Zica.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » ndz października 21, 2007 10:26

Agent_L pisze:Płyta płytą, ale one działają o ile uda się kogoś zainteresować na tyle by poświęcił swój czas na tak niebagatelny wysiłek jak odpalenie tego.
Myślę że na pierwszą linię musi iść coś na papierze, parę fotek jak choćby z kalendarza Zica.
A ja się nie zgadzam, bo fotki nie przekażą tyle co film...Poza tym Toudi napisał konkretnie, że wybiera się na rozmowy...Moim zdaniem film zrobi większe wrażenie. Ale oczywiście nie mam nic przeciw fotkom!

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » pn października 22, 2007 8:02

Optymalnie byłoby zrobić jakiś folder np 2xA4 z kilkoma zdaniami tekstu, hasłami i oczywiście fotkami a w środku dołączona płyta - kto się zainteresuje ten wrzuci do komputera i obejrzy.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pn października 22, 2007 8:44

Oczywiście wszystkie cele i w tym szukanie są słuszne, ale musicie wziąć pod uwagę, że macie małe szanse będąc osobą fizyczną. Jeśli jest to klub, stowarzyszenie, cokolwiek, co ma "prestiż" - szanse się wielokrotnie powiększają. Takie są niestety realia.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » pn października 22, 2007 1:00

MirekCz pisze:Optymalnie byłoby zrobić jakiś folder np 2xA4 z kilkoma zdaniami tekstu, hasłami i oczywiście fotkami a w środku dołączona płyta - kto się zainteresuje ten wrzuci do komputera i obejrzy.
Moim zdaniem różnica pomiędzy fotkami a filmem jest taka, jak pomiędzy mną a innymi poznańskimi rolkarzami ze zdjęć z treningów, które ze 2 tygodnie temu się na forum pojawiły. Też mogę stanąć do fotki i wyglądać, jakbym jechał. Jednak wystarczy spojrzeć na wyniki i od razu widać, że oni jeżdżą a ja stoję. :lol:
zico pisze:Oczywiście wszystkie cele i w tym szukanie są słuszne, ale musicie wziąć pod uwagę, że macie małe szanse będąc osobą fizyczną. Jeśli jest to klub, stowarzyszenie, cokolwiek, co ma "prestiż" - szanse się wielokrotnie powiększają. Takie są niestety realia.
I to prawda, jednak ja, a podejrzewam, że i wielu innych, nie ma w sobie dość determinacji, żeby szukać sponsorów w jakiś przemyślany sposób. Mówiąc o poszukiwaniu sponsorów w moim wydaniu mam na myśli odwiedzenie kilku osób i firm, które znam i wiem, że mnie nie przepędzą. W tym przypadku klub, stowarzyszenie są potrzebne do ew. sfinalizowania sprawy a na etapie poświęcenia 10 min lub nie, nie ma to znaczenia. W moim przypadku. A o film prosiłem, bo sam nie potrafię montować video.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » pn października 22, 2007 2:54

Porozmawiamy o tym w piątek na sali
Przyniosę materiały. jeśli ktos moze to proszę o przyniesienie laptoka

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marek » wt października 23, 2007 9:10

A moze byc pralka :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » wt października 23, 2007 9:32

Marek pisze:A moze byc pralka :twisted: :twisted: :twisted:
Eeeee. Nie trzeba. Wystarczy, że przyjdziesz ty i jeszcze parę osób, to się samo jakoś rozkręci. Ew. możemy puszczać bączki na środku sali.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof » wt października 23, 2007 2:12

Marek pisze:A moze byc pralka :twisted: :twisted: :twisted:
Może być, byle z wyświetlaczem LCD, blutooth, fire-wire, wi-fi, no i koniecznie z czytnikiem CF,SD,xD,MS,MSpro. BlueRay można sobie darować :shock:
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja wrotkarstwa w Polsce / Inline skating promotion in Poland”