Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Promocja wrotkarstwa w Polsce / Let's promote inline skating in Poland

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: Piotr B » wt listopada 18, 2008 11:17

sorry dubel!

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: mrv » czw listopada 20, 2008 1:14

WFH pisze:Patrząc z perspektywy czasu przy poprzedniej próbie nie mieliśmy najmniejszych szans. Teraz zaczęły się naprawdę konkretne działania, m.in. wrotkarstwo zostanie objęte systemem kontroli WADA, na MŚ byli wreszcie obserwatorzy z MKOL-u, liczba startujących państw w MŚ znacznie się zwiększał, powstały materiały reklamowe.
Sznasa jest i trzeba zrobić wszystko, aby jej nie zmarnować.
W Kopenhadze odbędzie się też wybór miasta "olimpijskiego" spośród:
Chicago, Madryt, Rio de Janeiro,Tokio.
ta decyzja może także rzutować na wybór sportu. Softball, Baseball, Karate będą sportami na których wybór bedzie mialo wplyw miasto+kraj.
Niedobrze dla wrotkarstwa wyglądają artykuły prasowe. Wymieniane zazwyczaj na końcu. Rzuca się też w oczy widentny brak "twarzy"-celebrities znanych szerokiemu gronu, jak np Tiger Woods w przypadku golfa.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: zico » czw listopada 20, 2008 8:52

Ale softball przecież wyleciał z igrzysk olimpijskich! Ostatni raz będzie w 2012 r. i dlatego też pojawiło się miejsce dla innych dyscyplin.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
admiral
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 182
Rejestracja: pn maja 08, 2006 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: admiral » czw listopada 20, 2008 12:14

Niestety podstawowym kryterium w "rodzinie olimpijskiej" jest... kasa Misiu, kasa !!!

Na tym polu z golfem, czy beseballem mamy niewielkie szanse.

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: mrv » czw listopada 20, 2008 12:31

zico pisze:Ale softball przecież wyleciał z igrzysk olimpijskich! Ostatni raz będzie w 2012 r. i dlatego też pojawiło się miejsce dla innych dyscyplin.
Zdaje sie ze jakims sposobem walczą nadal:
http://www.startribune.com/sports/olymp ... c:_Yyc:aUU

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: zico » czw listopada 20, 2008 1:57

Szczerze - niezły burdel tam mają. Cytuję "London, United Kingdom will hold the 2012 Summer Olympics, making London the first city to host the Games three times. The International Olympic Committee has removed baseball and softball from the 2012 program".

Było tak: baseball i softball wyleciały z programu IO, a na to miejsce miały wejść 2 nowe dyscypliny z 5: karate, squash, rugby, golf i wrotkarstwo. Patrząc na liczby: ilość osób jeżdżących na rolkach będzie lekko z 50 milionów? Ilu gra w golfa czy uprawia karate? Finanse - golf to drogi sport, ale czy golfiści tak naprawdę chcą wejść na IO? Dużo jest pytań. Wiadomo było, że wrotkarstwu brakowało państw, w których nie było związków wrotkarskich. To był jeden z wymogów. Teraz go spokojnie spełniamy. Czy tak naprawdę kasa ma wpływ na decyzje jeśli chodzi o IO? Bo jeśli tak, to jakim cudem jest tam rzut młotem czy oszczepem? Moim zdaniem wrotkarstwo jest silniejsze finansowo od wielu dyscyplin, które są aktualnie na IO.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: mrv » czw listopada 20, 2008 2:44

zico pisze:Szczerze - niezły burdel tam mają. Cytuję "London, United Kingdom will hold the 2012 Summer Olympics, making London the first city to host the Games three times. The International Olympic Committee has removed baseball and softball from the 2012 program".
Na pewno brali udział w prezentacjach, więc są jednak rozpatrywani.
http://sports.espn.go.com/espn/wire?id= ... ection=oly

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: WFH » czw listopada 20, 2008 9:30

Wylecieli z programu IO na 2012, ale ubiegają się o powrót w 2016. Cały czas uważają się za dyscyplinę olimpijską tylko czasowo "zawiezoną". Rozmawiałem dzisiaj na ten temat z Prezesem Związku Baseballu i Softballu w Polsce.

Awatar użytkownika
admiral
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 182
Rejestracja: pn maja 08, 2006 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: admiral » pt listopada 21, 2008 12:20

zico pisze: Było tak: baseball i softball wyleciały z programu IO, a na to miejsce miały wejść 2 nowe dyscypliny z 5: karate, squash, rugby, golf i wrotkarstwo. Patrząc na liczby: ilość osób jeżdżących na rolkach będzie lekko z 50 milionów? Ilu gra w golfa czy uprawia karate? Finanse - golf to drogi sport, ale czy golfiści tak naprawdę chcą wejść na IO? Dużo jest pytań. Wiadomo było, że wrotkarstwu brakowało państw, w których nie było związków wrotkarskich. To był jeden z wymogów. Teraz go spokojnie spełniamy. Czy tak naprawdę kasa ma wpływ na decyzje jeśli chodzi o IO? Bo jeśli tak, to jakim cudem jest tam rzut młotem czy oszczepem? Moim zdaniem wrotkarstwo jest silniejsze finansowo od wielu dyscyplin, które są aktualnie na IO.
Kuba,
Nie można patrzeć na te dwie dyscypliny osobno – to po prostu Lekka Atletyka i IAAF, a co się z tym wiąże gigantyczne pieniądze.
Zgadzam się z Tobą, że wrotkarstwo jest silniejsze finansowo od niektórych dyscyplin obecnie reprezentowanych na igrzyskach, ale one już tam są, a my dopiero chcemy tam wejść. Przedmiotem naszego zainteresowania są, zatem jedynie te dyscypliny, które z nami konkurują.
Oczywiście wrotkarstwo jest sportem globalnym uprawianym przez miliony, ale czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla decydentów MKOL-u. Patrząc na ich wyczyny z lat poprzednich jestem przekonany, że podstawowym i jedynym kryterium jest… ile z tego będą mieli.
MKOL to nic innego jak gigantyczny, globalny koncern, a taki ma po prostu przynosić zyski.
W moim odczuciu jakiekolwiek kryteria socjologiczne, społeczne nie mają dla nich wielkiego znaczenia.
Istotne jest jedynie ile dolarów jesteśmy wstanie ze sobą wnieść do tej „wielkiej sportowej rodziny”. Ilu wielkich sponsorów pozyskamy, ile będzie chętnych do praw telewizyjnych, jak silne będzie lobby firm produkujących sprzęt. A to wszystko można zamknąć jednym krótkim stwierdzeniem… KASA
Niestety olimpizm przestał mieć już cokolwiek wspólnego z jego pierwotnymi ideami.
Oczywiście mam nadzieję, że to tylko moje totalne malkontenctwo i kiedyś na tą olimpiadę pojedziemy :D

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: zico » pt listopada 21, 2008 12:48

Tak a propo to wrotkarstwo do programu IO chciało już wejść jak nas jeszcze na świecie nie było... Jaki z tego wniosek? Za bardzo się komuś nie chciało zrobić spraw, które były wymagane prze komitet. Chociażby wymagana ilość państw, a właściwie związków sportów wrotkarskich w nich. I nie można tutaj wmówić, że wrotkarzy jest mało, że jest to mało popularny sport. Liczby mówią same za siebie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: Andrzej » pn listopada 24, 2008 9:35

zico pisze:Tak a propo to wrotkarstwo do programu IO chciało już wejść jak nas jeszcze na świecie nie było....
Marek, Kaziu, Alan już na pewno byli...

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: Agent_L » pn listopada 24, 2008 11:25

zico pisze:Czy tak naprawdę kasa ma wpływ na decyzje jeśli chodzi o IO? Bo jeśli tak, to jakim cudem jest tam rzut młotem czy oszczepem?
Te dyscypliny są na igrzyskach od kilku tysięcy lat i wywalenie ich byłoby zbyt grubymi nićmi szyte.
Dając IO Chinom MKOL odsłonił przyłbicę i ja osobiście jestem dumny że wrotkarstwa tam nie było.

"Nie jeździmy na olimpiadzie bo nie jeździmy dla kasy."
Wg mnie znacznie lepsze hasło.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: WFH » pn listopada 24, 2008 8:59

Agent_L pisze:
zico pisze:Czy tak naprawdę kasa ma wpływ na decyzje jeśli chodzi o IO? Bo jeśli tak, to jakim cudem jest tam rzut młotem czy oszczepem?
Te dyscypliny są na igrzyskach od kilku tysięcy lat i wywalenie ich byłoby zbyt grubymi nićmi szyte.
Dając IO Chinom MKOL odsłonił przyłbicę i ja osobiście jestem dumny że wrotkarstwa tam nie było.

"Nie jeździmy na olimpiadzie bo nie jeździmy dla kasy."
Wg mnie znacznie lepsze hasło.
Mimo tego o czym napisałeś powyżej jestem pewny, że zawodowcy oddaliby wiele za medal olimpijski. I nie chodzi tu o samą kasę. A poza tym jeśli dyscyplina jest olimpijska to otwiera się przed nią wiele mozliwości...

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: Andrzej » wt listopada 25, 2008 10:11

WFH pisze: ... A poza tym jeśli dyscyplina jest olimpijska to otwiera się przed nią wiele mozliwości...
Właśnie tego nam trzeba. Teraz jesteśmy postrzegani jako ekipa w ciasnych gaciach. Jak zaczynasz z kimkolwiek rozmawiać to najpierw długo i żmudnie wyjaśniasz co Ty wogóle uprawiasz a potem to i tak maja juz Cię dosyć. Wejście do sportów olimpijskich otwiera wiele możliwosci i rozmów...

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kopenhagen 2009 -> Olympics 2016

Post autor: Toudi » wt listopada 25, 2008 10:38

No, z tym trudno się nie zgodzić.
Wstęp jest już tak długi, że tylko wyjątkowo uprzejmym słuchaczom wystarcza cierpliwości na rozwinięcie.
Zakończenie to już taniec na linie rozciągniętej pomiędzy pomiędzy zniecierpliwieniem a nieuprzejmością.

W tym roku trochę próbowałem wokół tych spaw pochodzić, głównie wśród ludzi, którzy mogliby, gdyby otrzymali jakieś sensowne uzasadnienie dla poniesionych (nawet niewielkich) wydatków.

Nie sądzę, żeby np. łucznictwo było bardzo obleganym przez sponsorów sportem ale przynajmniej nie muszą wyjaśniać, o co chodzi, zanim ich wyrzucą za drzwi.

Z drugiej strony, jakieś -za przeproszeniem- strzelanie do rzutków czy do sylwetki w 3 pozycjach (jeśli dobrze te nazwy pamiętam) są sportami olimpijskimi a nie ma tam chyba ani szczególnych pieniędzy ani publiczności.
Strasznie mnie taka nierówność drażni, szczególnie w odniesieniu do sportu naprawdę masowego.
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja wrotkarstwa w Polsce / Inline skating promotion in Poland”