Jakie łyżwy lepsze??

Wszystko o łyżwiarstwie / all about skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

kwisc
Posty: 29
Rejestracja: czw czerwca 14, 2007 11:53

Jakie łyżwy lepsze??

Post autor: kwisc » pn grudnia 17, 2007 2:30

Chce kupić łyżwy i myślę o tych dwóch modelach :
http://sklephokejowy.com/projector.php? ... qgq21ajj45

i

http://sklephokejowy.com/projector.php? ... qgq21ajj45

Który z nich radzicie? Mission są droższe, ale z tego co czytałem to nie mają ostrza z nierdzewnej stali. Czy to dużo zmienia?
Dzieki za wszelkie informacje :)

Drzastwa
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn października 16, 2006 3:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie łyżwy lepsze??

Post autor: Drzastwa » pn grudnia 17, 2007 10:53

nike bauer nie moze sie rownac z innymi łyżwami hokejowymi proponuje nike
http://www.polturbo.pl Turbosprężarki sprzedaż regeneracja.

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Re: Jakie łyżwy lepsze??

Post autor: Slawek » pn grudnia 17, 2007 10:42

A ja bym proponowal cos z CCM ( jezdze w CCM Externo 10 i sa rewelacyjne) Moze jakis model CCM Tacks ?

A w sumie to i tak to nie jest istotne jakiej firmy, bo zwykle kupuje sie te ktore do nogi pasuja i sa najwygodniejsze..... :)

Slawek
> http://www.janarolki.pl <

elka
Posty: 3
Rejestracja: czw sierpnia 09, 2007 6:25
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie łyżwy lepsze??

Post autor: elka » pt grudnia 21, 2007 11:56

witam,
rowniez zastanawiam sie jakie lyzwy kupic wiec pozwole sobie podlaczyc pod ten watek :)
kiedys dawno dawno temu jezdzilam na figurowych, w miedzy czasie zaczelam na rolkach i w tym roku po powrocie do lyzew doszlam do wniosku ze jednak figurowki to nie dla mnie i chce je zmienic na hokejowe :)

i tu potrzebuje waszej pomocy :)
sa sadzicie o lyzwach firmy nils? (takie np <-------->/item284239030_now ... oz_41.html)

zastanawiam sie rowniez na czyms takim <nie podajemy linków>/item282034347_lyzwy_s ... oz_42.html

nie bede jezdzic zbyt czesto, mysle ze raz na 1-2 tyg (ehh ten brak czasu), ale zalezy mi zeby sprzet wytrzymal dobrych kilka sezonow...

a.s.
Posty: 6
Rejestracja: wt stycznia 22, 2008 5:14

Re: Jakie łyżwy lepsze??

Post autor: a.s. » wt stycznia 22, 2008 6:01

Cześć
Jestem tu nowy, może coś pomogę choć pewnie nic nowego nie powiem. W ubiegłym sezonie kupowałem sobie łyżwy i to był trudny wybór, kupiłem Bauery Vapor Custom+. Jeżdżę już długo bo pierwszy raz ubrałem łyżwy 20 lat temu i wtedy nie było wyboru tylko METEOR 100, później na początku lat 90-tych były łyżwy BOTAS w których odpadły mi płozy (trochę pomógł krążek:)), kolejne były SALVO. Wszystkie modele miały to do siebie, że noga musiała się do nich dopasować a nie na odwrót i teraz mam ładne stopy ;). Jedno wiem po SALVO stwierdziłem nigdy więcej plastikowych butów z jakimiś skarpetami w środku, choć może aktualnie produkowane łyżwy rekreacyjne wypadają lepiej pod kątem ergonomii. Ogólnie wszystkie trzy modele odgniatały mi kostki, musiałem sobie podkładać chusteczki itp żeby nie ranić nóg.
Kupując nowy sprzęt stawiałem na wygodę (wygodna gruba na kostkach wyściółka i profil buta pasujący do stopy), materiał ostrza (aktualnie mam stal nierdzewną, która się nie tępi zbyt szybko i jak sama nazwa mówi nie rdzewieje) no i żeby oko cieszyły :), no i jakość wykonania (żeby tworzywo płozy nie było marne a cała płoza równo zanitowana do buta.
Warto też pomyśleć ile czasu się będzie spędzać w łyżwach i co w nich uprawiać ja mam zamiar jeszcze czasem pograć w hokeja. Nie ostro ale tak amatorsko.
Polecam mierzyć, pytać użytkowników na lodowisku, testować sprzęt od znajomych. Jedno jest pewne za 100 zł nie będziemy mieli sprzętu ligowego a z kolei nie warto mieć łyżew z najwyższej półki na jedną ślizgawkę w miesiącu.
W łyżwach, które są trochę droższe oprócz rozmiarów co do wielkości buta są też rozmiary szerokości buta, bo ja mam nogę szeroką :). Osobiście też wolę sznurówki od zapięcia na klamry bo dają więcej możliwości.

a.s.
Posty: 6
Rejestracja: wt stycznia 22, 2008 5:14

Re: Jakie łyżwy lepsze??

Post autor: a.s. » wt stycznia 22, 2008 6:32

Łyżwy Flexlite 5 chyba oglądałem w jakimś sklepie i nie były porywające, wszystko też zależy od zasobności portfela.

tomi8
Posty: 5
Rejestracja: wt marca 31, 2009 9:43

Re: Jakie łyżwy lepsze??

Post autor: tomi8 » wt marca 31, 2009 10:28

Witam moze troszke ja podpowiem jakie lyzwy kupic Wyberajac lyzwy zmierz dlugosc stopy w 2 grubych skarpetach zawsze to zwiekszy rozmiar buta i zmniejszy obcieranie nogi podczas jazdy Kupujac lyzwy zobacz jake jest wykonczenie w srodku Nie polecam lyzew CCM zerknijcie na wykoncenie szwow na piecie Takie wykonanie powoduje ze mmy obtarcia i wtedy jazda nie jest mila Lyzwy do 100zl to lepiej nie kupowac Polecam wydac troche wiecej ale na pewno nam sie to oplaci gdyz dobre wykonanie kosztuje Polecam lyzwy :Nike-Bauer , RBK te firmy produkuja dobre lyzwy Koszt to okolo 250zl zaleznosci tez od modelu Ja jezdze 7 lat na lyzwach NUMARI 780 tych juz sie nie produkuje ale mozna kupic na allegro Jezdze w sezonie srednio w tygodniu 15-20h Do lyzew warto kupic 2-4 grubych i dlugich skarpet Ja dodatkowo zakladam opaske na kostke Dla poczatkujacych jak i szalejacych juz ladnie polecam zakup ochraniaczy koszt niewielki a stluczenia beda mniejsze i mniej bolaly Jakby co pytajcie podpowiem jak bede mogl Pozdrawiam

Aromea
Posty: 22
Rejestracja: ndz lipca 12, 2009 2:51
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Jakie łyżwy lepsze??

Post autor: Aromea » pn sierpnia 10, 2009 9:31

tomi8 pisze: Dla poczatkujacych jak i szalejacych juz ladnie polecam zakup ochraniaczy koszt niewielki a stluczenia beda mniejsze i mniej bolaly Jakby co pytajcie podpowiem jak bede mogl Pozdrawiam
Są jakieś specjalne ochraniacze na łyżwy? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Łyżwiarstwo / skating”