Chad na lodzie - nagano 2008

Wszystko o łyżwiarstwie / all about skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Chad na lodzie - nagano 2008

Post autor: mrv » sob maja 24, 2008 4:20


kmieto7

Re: Chad na lodzie - nagano 2008

Post autor: kmieto7 » sob maja 24, 2008 7:21

mrv pisze:Pan Chad jako tło dla Kramera:

http://youtube.com/watch?v=_YlXwMcYeuo&feature=related
..tylko myślę że był to sezon łyżwiarski jeden z lepszych Svena Kramera a Chada niestety nie????

Przemo
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 246
Rejestracja: ndz lipca 31, 2005 2:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chad na lodzie - nagano 2008

Post autor: Przemo » sob maja 24, 2008 10:50

Tak, to prawda dla Svena Kramera to był rzeczywiście kolejny udany sezon. A na usprawiedliwienie Chada w tym już zakończonym sezonie można chyba (żeby nie powiedzieć, że trzeba) zaliczyć kontuzję kolana, z którą borykał się w zeszłym sezonie.

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Chad na lodzie - nagano 2008

Post autor: mrv » ndz maja 25, 2008 12:59

Przemo pisze:Tak, to prawda dla Svena Kramera to był rzeczywiście kolejny udany sezon. A na usprawiedliwienie Chada w tym już zakończonym sezonie można chyba (żeby nie powiedzieć, że trzeba) zaliczyć kontuzję kolana, z którą borykał się w zeszłym sezonie.
Hmm najbardziej interesujaca dla mnie jest róznica w technice - Sven buja się praktycznie po calej szerokosci, Chad pewnie z 60% tego co Sven.
Zreszta zauważyłem ze to bujanie się jest wspólne dla wiekszości czołówki łyżwiarzy - pewnie tak jest efektywniej. Pojawia się pytanie dlaczego Chad, dysponujący na pewno potęznym arsenałem technik treningowych nie przerzuci sie na ten widac efektywniejszy sposob poruszania się po lodzie?
Czy nawyki z latami uprawianego wrotkarstwa mogą tego kalibru zawodnikowi uniemożliwic zmiane tej, nie niewielkiej, ale widocznej juz na pierwszy rzut oka cechy?
Moze Pan Witold by się wypowiedzial w temacie ?

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Chad na lodzie - nagano 2008

Post autor: WFH » ndz maja 25, 2008 1:14

Już miałem postarać się napisać coś mądrego, ale skoro Pan Witold został wywołany do odpowiedzi to się powstrzymam :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Chad na lodzie - nagano 2008

Post autor: mrv » ndz maja 25, 2008 2:50

WFH pisze:Już miałem postarać się napisać coś mądrego, ale skoro Pan Witold został wywołany do odpowiedzi to się powstrzymam :twisted: :twisted: :twisted:
ech to nie tak ;-) wspomniłem o Panu Witoldzie bo tylko jego kojarze z tych dwóch dyscyplin.

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: Chad na lodzie - nagano 2008

Post autor: witomazur » ndz maja 25, 2008 7:38

No tak...,to jaką metodą wybierzemy kolejność odpowiadania? :D
Nie zdziwił bym się,gdyby po takim wyścigu jak w nagano Hedrick zakończył karierę.Mentalność tego zawodnika nie akceptuje takich klęsk.W tym momencie jest o klasę gorszy od Kramera,zresztą nie tylko on.Co do techniki,dotychczas w łyżwiarstwie szybkim dominował pogląd ,że jazda po prostej jest mniej ważna niż pokonywanie wirażu.Patrząc na Kramera chyba trzeba to zweryfikować.Obecna przewaga holendra wynika miedzy innymi z faktu,że perfekcyjnie opanował coś co się nazywa "gliding",czyli fazę poślizgu na prostej.Wogóle nie traci prędkości i bije tym rywali na głowę.Ale to tylko cząstka jego sukcesu,trenuje w najlepszym teamie,ma najwyższy kontrakt i chyba najwiecej talentu.Jest "oczkiem w głowie" firmy Viking.Jako pierwszy testuje wszelkie nowości,sprzet na jakim sie porusza a wszczególności płozy jest nieosiągalny dla innych,nawet tych ze ścisłej czołówki światowej.Ale pamiętajmy,że na ostatnich igrzyskach Hedrick poruszając sie tą samą,troche "kulawą" techniką zdobył 3 medale,w tym złoty na 5km pokonując Kramera.A do igrzysk jeszcze 2 sezony.....Jeśli tylko znajdzie motywację na pewno Kramerowi nie odpuści.
Pan Witold :D
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

kmieto7

Re: Chad na lodzie - nagano 2008

Post autor: kmieto7 » ndz maja 25, 2008 8:18

witomazur pisze:No tak...,to jaką metodą wybierzemy kolejność odpowiadania? :D
Nie zdziwił bym się,gdyby po takim wyścigu jak w nagano Hedrick zakończył karierę.Mentalność tego zawodnika nie akceptuje takich klęsk.W tym momencie jest o klasę gorszy od Kramera,zresztą nie tylko on.Co do techniki,dotychczas w łyżwiarstwie szybkim dominował pogląd ,że jazda po prostej jest mniej ważna niż pokonywanie wirażu.Patrząc na Kramera chyba trzeba to zweryfikować.Obecna przewaga holendra wynika miedzy innymi z faktu,że perfekcyjnie opanował coś co się nazywa "gliding",czyli fazę poślizgu na prostej.W ogóle nie traci prędkości i bije tym rywali na głowę.Ale to tylko cząstka jego sukcesu,trenuje w najlepszym teamie,ma najwyższy kontrakt i chyba najwięcej talentu.Jest "oczkiem w głowie" firmy Viking.Jako pierwszy testuje wszelkie nowości,sprzet na jakim sie porusza a w szczególności płozy jest nieosiągalny dla innych,nawet tych ze ścisłej czołówki światowej.Ale pamiętajmy,że na ostatnich igrzyskach Hedrick poruszając sie tą samą,trochę "kulawą" techniką zdobył 3 medale,w tym złoty na 5km pokonując Kramera.A do igrzysk jeszcze 2 sezony.....Jeśli tylko znajdzie motywację na pewno Kramerowi nie odpuści.
Pan Witold :D
...wcześniej Chad już dał znać o sobie. A w łyżwiarstwie jeszcze nie osiągnął wszystkiego w szczególności jeśli chodzi o olimpiadę 8) Rolki to co innego tam już ..... :roll:

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Chad na lodzie - nagano 2008

Post autor: mrv » czw czerwca 12, 2008 3:36

kmieto7 pisze: ...wcześniej Chad już dał znać o sobie. A w łyżwiarstwie jeszcze nie osiągnął wszystkiego w szczególności jeśli chodzi o olimpiadę 8) Rolki to co innego tam już ..... :roll:
Wlasnie sie ohajtał:
http://www.inlineplanet.com/08/06/hedrick-weds.html
coś czuje że już nie będzie czasu na treningi ;-)

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: Chad na lodzie - nagano 2008

Post autor: romanwrotkarz » śr sierpnia 13, 2008 10:15

No problem
Mamy polskich Chadów. Już niedługo będzie o nich głośno w światku łyżwiarskim. Aby tylko ne zabrakło im pasji :farao: :study:
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

kmieto7

Re: Chad na lodzie - nagano 2008

Post autor: kmieto7 » czw sierpnia 14, 2008 9:34

romanwrotkarz pisze:No problem
Mamy polskich Chadów. Już niedługo będzie o nich głośno w światku łyżwiarskim. Aby tylko ne zabrakło im pasji :farao: :study:
...czyli :roll: :roll: :roll:

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: Chad na lodzie - nagano 2008

Post autor: romanwrotkarz » czw sierpnia 14, 2008 11:21

kmieto7 pisze:
romanwrotkarz pisze:No problem
Mamy polskich Chadów. Już niedługo będzie o nich głośno w światku łyżwiarskim. Aby tylko ne zabrakło im pasji :farao: :study:
...czyli :roll: :roll: :roll:
JS, DG, AN, ŁG
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

Awatar użytkownika
arminonly
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 06, 2008 4:33

Re: Chad na lodzie - nagano 2008

Post autor: arminonly » ndz sierpnia 17, 2008 11:36

hahahaha
jeb** pzłs

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: Chad na lodzie - nagano 2008

Post autor: romanwrotkarz » ndz sierpnia 17, 2008 11:42

No i oczywiscie Armin :shaking2: :bball: :browar:
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chad na lodzie - nagano 2008

Post autor: Janusz » wt października 28, 2008 11:48

ożeniony, stary :alien: , ale potrafi dać Chadu....
http://ap.google.com/article/ALeqM5gdjT ... wD942GGBO0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Łyżwiarstwo / skating”