duza roznica w sile nog

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

silverplacebo
Posty: 12
Rejestracja: śr sierpnia 08, 2007 12:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bogatynia/Wrocław

duza roznica w sile nog

Post autor: silverplacebo » czw sierpnia 09, 2007 8:31

Czesc;]
Mam pewien problem - jako, ze o wiele wiecej jezdzilem na lyzwach niz na rolkach [teraz to wyrownalem], mam bardzo nierownomiernie zbudowane uda - po prostu od jazdy przeplatanka caly czas w lewo [no bo tak sie z reguly jezdzi na lodowiskach, a jezdzilem bardzo duzo, minimum godzina-dwie dziennie przez dwa sezony] mam mocne lewe udo i slabe prawe. Troche gralem w hokeja, gdzie mozna cwiczyc obustronne przeplatanki, ale to nie wystarczylo - przeplatanke w prawo umiem, ale nie jest ona az tak intuicyjna jak w lewo. Czy sa jakies cwiczenia wzmacniajace pojedyncza, w tym przypadku prawa, noge? Tzn jakies stacjonarne, bo nie usmiecha mi sie nadrobienie stu godzin jazdy przeplatanka w lewa strone jezdzac w prawo:P

Dzieki wielkie i pozdrawiam;]

PS. Troche jezdze tez na rowerze, 1000-1500km na sezon, ale nie pomaga.
Salomon Motion 7.5ti - moje malenstwa;]

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » czw sierpnia 09, 2007 8:50

Według mnie to nie jest różnica z sile lewej nogi i prawej, tylko różnica w technice przekładanki w lewo i prawo oraz przyzwyczajenia mięśni do pracy na wirażu. Jak pisałeś jeździłeś przeważnie w lewo bo tak zazwyczaj są wiraże i przekładanka w lewo jest dla ciebie intuicyjna i dużo lepiej wyćwiczona. Tak jest u wielu zawodników szczególnie łyżwiarze mają problemy z przekładanka w prawo bo jeżdżą wszystkie wiraże w lewo . Oczywista jest też sprawa że noga jest troche bardziej wytrenowana na przekładance w lewo i jak zaczniesz dużo jeździć wiraży w prawo to noga prawa zacznie cię boleć(mięśnie), ale to normalne mięśnie nie są przyzwyczajone do takiej pracy, z czasem to minie.To jest chyba jedyny sposób żeby wytrenować prawą noge na przekładance. Jak jeździsz na rolkach po trasie i wiraże są w lewo to zacznij jeździć pod prąd jeśli jest to możliwe. [/code]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”