Magazyn Wirtualnego Trenera - Pier Davide Romani

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

Magazyn Wirtualnego Trenera - Pier Davide Romani

Post autor: powerhouski » pt października 19, 2007 4:07

Cześć wszystkim,

Powstała nowa strona internetowa a właściwie cały projekt, który jest stworzony przez jednego z najlepszych wrotkarzy świata - Pier Davide Romani.

Magazyn ten jest pod adresem http://hardskater.d-vel.biz/magazine.do

Już wkrótce, drugie, listopadowe wydanie Magazynu będzie dostępne w języku polskim i jeżeli tylko czas pozwoli to będziemy się starali przetłumaczyć wszystkie artykuły z pierwszego wydania. Poniżej przetłumaczony wywiad z Pierem , w którym tłumaczy o czym i dla kogo jest ten projekt i jak się zrodził.
Proszę wybaczyć błędy ortograficzne i od czasu do czasu brak polskiej czcionki. Mam nadzieję że wybaczycie rownież pewną sztuczność języka ponieważ dopiero się docieramy i dołożymy wszelkich starań aby tłumaczenie było jak najwierniejsze a jednocześnie w miarę łatwe do czytania.

WYWIAD Z PIER DAVIDE ROMANI
Cześć Pier, każdy wrotkarz zna ciebie jako profesionalnego wrotkarza ale nikt nie wie że jesteś również redaktorem. Skąd się wziął ten projekt?
Zaczęło się od zakładu i raczej rozrywkowo. Rozpoczęłem tworzenie mojej strony internetowej gdzie ludzie mogliby znaleść informacje o mnie i skontaktować się ze mną, ale kiedy każdego dnia dodawałem coraz to nowe pomysły, zdałem sobie sprawę, że mam wiele do powiedzenia i do podzielenia się z innymi. Więc pytam się… czemu nie stworzyć magazyn!?

Magazyn Wirtualnego Trenera. Dlaczego strona internetowa i dla kogo jest ona przeznaczona?
Czemu strona… dlatego że podłączenie się do internetu to najprostsza rzecz gdziekolwiek na świecie. W dzisiejszych czasach łatwiej jest znależć komputer niż gazetę. Moje rady, testy, informacje, badania i wszystkie artykuły w moim magazynie są dla każdego od fitnessowca do zawodowca.Ciągle się staram aby wyjaśniać wszystko w najbardziej przystępny sposób tak aby nawet ludzie nie mający pojęcia o naszym świecie mogli go zrozumieć. Pragnę również przetłumaczyć tą stronę na różne języki tak aby była ona dostępna dla wiekszości krajów swiata! Byłoby wspaniale gdyby pasja wrotkarska przybliżyła Azjatów, Afrykańczyków, Europejczyków, Amerykanów i Australoazjatów do siebie.

We wrześniu 2006, po wspaniałym sezonie ze złotymi medalami ME i srebrnym z MŚ, czy kiedykolwiek myślaleś że w 2007 będziesz wrotkarzem i redaktorem?
Nie! Zdecydowanie nie. Zawsze się tak kończy że jakiekolwiek większe zmiany w moim życiu dokonują się w zimie!

Kim są twoi współpracownicy?
Dobrzy przyjaciele i wspaniali atleci. To jest projekt z dużymi ambicjami i dlatego starałem się zaangażować przyjaciół z całego świata aby pomogli me rozpocząć tę przygodę. Chciałbym podziękować Angie (Chiny), Coco (Chiny), Kim i Mit (Korea), Martita (Portugalia), Aurelie (Francja), Gavin (Wielka Brytania), i Danilo (Hiszpania) – ci ludzie to wspaniali przyjaciele i wspaniali wrotkarze. Oni kochają się we wrotkarstwie tak samo jak i ja! Oni pomagają mi tłumaczyć zawartość magazynu na inne języki.

We wstępie wspomniałeś Joey Mantia, Gregory Duggento i innych wrotkarzy z czołowej 15-tki świata…czy oni też są zaangażowani?
Tak. Ci najlepsi zawodnicy są w porządku, naprawdę angażują się w aktywnym wspieraniu naszego sportu. Będą oni pisali artykuły podobnie jak ja napisałem do pierwszego wydania, będą udzielali porad i odpowiadali na pytania. Zatroszczą się również o pisanie indywidualnych planów treningowych dla tych, którzy ich potrzebują. Od samego początku, kiedy im wytłumaczyłem mój projekt ci goście byli radzi się przyłączyć i właśnie chciałbym przekazać moje podziękowania dla Diego Rosero, Pascal Briand, Yann Guiader, Kalon Dobbin, Joey Mantia, Gregory Duggento, Luca Saggiorato, Luca Presti, Patrizio Triberio, Max Presti, i dla wszystkich tych których nie wspomniałem.

Czołowi Wrotkarze Swiata pomagają Wrotkarskiemu Światu – nie tak?
Tak, myslę że to właśnie jest najlepszy sposób na ulepszenie tego przedsięwzięcia i najlepszy sposób aby podziękować Światu za to że daje nam możliwość ścigania się jako profesjonaliści.

Na swojej stronie mówisz o bezpośredniej linii do mistrzów, czy mółbyś to wyjaśnić?
Jasne. Wszyscy członkowie mogą wysłać emaile do magazynu, i kiedy mistrz będzie mogł – odpowie na nie. Także każdy może mieć bezpośrednie połączenie z ulubionym mistrzem.!
Również przy individualnych planach treningowych, członkowie i mistrzowie będą się kontaktować jeśli chodzi o wdrażanie treningu. Nie ma chyba bardziej bezpośredniego połączenia…

Jak doszło do współpracy Wirtualnego Trenera z FIRS (International Roller Skating Federation)?
Kiedy opowiedziałem o moim projekcie, Szanownemu Prezydentowi Sabatino Aracu, on od razu zakochał się w tym. Powiedział: "FIRS musi wspomagać ten project ponieważ jest to pierwszy krok w rozwoju naszego sportu na świecie. Ta strona pozwoli ludziom lepiej rozumieć świat wrotkarski, da wszystkim wrotkarzom świata wspólną świadomość po to aby dzielili się informacją i poradą, pomagali sobie w postępach i kochali świat wrotkarski jeszcze bardziej. Osobiście jestem bardzo zadowolony że ten pomysł wyszedł od ciągle czynnego zawodniczo wrotkarza i jest przykład na to że nasz sport ma wspaniałą przyszlość przed sobą i wspaniąlych liderów."

W jaki sposób FIRS będzie pomagał w tym projekcie?
FIRS będzie promował naszą stronę poprzez swoje oficjalne kanały. W ten sposób wszystkie federacje i kluby dowiedzą się o nowym magazynie skoncentrowanym na wrotkarstwie. Wtedy ludzie będą wiedzieli że na tej stronie możesz znaleźć wszystko o czym musisz wiedzieć na temat wrotek i wrotkarstwa.

Masz jeszcze jakiś inny projekt?
hahaha! Nie… Pozwol mi proszę skończyć ten bo inaczej będę musiał przestać się ścigać. A jestem nałogowcem. Co mogę powiedzieć to to, że to wydanie to tylko 60% moich pomysłów. Więcej w następnej edycji. W krótkim czasie ludzie będą mieli możliwość przysłania swojego video z jazdą do mnie albo do innego mistrza i dostaną z powrotem skorygowane video z poradą jak polepszyć swój styl. I to jest tylko 5%!

Wiem że złożyłeś obietnicę, która zależy od tego jakie będziesz miał poparcie, czyż nie tak?
Tak. Jeżeli uda mi się zebrać przynajmniej 1000 członków z całego świata część wpłat członkowskich przeznaczę na pokrycie kosztów wysyłki używanego sprzętu do biednych krajów takich jak Afryka Południowa, Indonezja, Bangladesz i innych. Kiedy byłem w Afryce Południowej, obiecałem sobie że pomogę tym i innym biednym gościom którzy kochają nasz sport. Używane wrotki i inne wrotkarskie akcesoria nie mają dla nas wartości ale dla innych mogą być na wagę złota. Jeżeli jestem w stanie stworzyć im okazję do jazdy na tym sprzęcie to jednocześnie daję im szansę na odcięcie się od ulicy i innych zlych rzeczy, czy poprostu na wypelnienie 2 godzin nudnego życia. Zdecydowanie uważam że jest to jeszcze jeden sposób na polepszenie świata.

Teraz kiedy jesteś również naczelnym tego magazynu jak spędzasz swój czas?
Oh, jestem bardzo zajęty! Wstaję o 7-ej, jem śniadanie i idę na trening o 8-ej, następnie od 10-tej do 1-ej po południu pracuję na computerze. Później obiad, trochę odpoczynku i z powrotem do komputera od 2.30 do 6.30, później druga sesja treningowa i kolacja o 9-tej a potem... komputer do 11-tej. Czasami wyskoczę z kumplami ale w tygodniu prawie zawsze jestem za bardzo zmęczony! Tylko nie pytaj o soboty i niedziele… Muszę podtrzymywać swoją reputację!

Ostatnie pytanie: jakie są twoje oczekiwania związane z tym projektem?
Wszystkie te zamierzenia o których dotychczas pisalem są dla mnie bardziej jak marzenia. Tak na prawdę to nie mam żadnych oczekiwań tylko mam nadzieję że mogę stworzyć coś naprawdę dobrego dla świata w którym żyję i coś o czym ludzie będą pamietać... jeżeli tak się stanie... moje marzenia będą spełnione.
Kto mi dał skrzydła niech mi z łap odmota sidła...

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » sob października 20, 2007 9:59

Super pomysł i wielkie słowa uznania dla Ciebie powerhouski za tłumaczenie!!!Mam nadzieję, że Polacy także włączął się w ten projekt.

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

Post autor: powerhouski » pt listopada 16, 2007 12:02

Cześć,

Drugi numer Wirtualnego Trenera już dostępny na http://hardskater.d-vel.biz/magazine.do

W języku polskim - klickniknij Log In
Email: pol
Password: pol

Przepraszamy za blędy, czcionkę i czasami sztuczność języka, staramy się poprawić wszystkie niedociągnięcia.

Jeżeli masz jakieś pytania albo tekst nie jest zrozumialy - kto Pythia nie błądzi!

Tomek
Kto mi dał skrzydła niech mi z łap odmota sidła...

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pt listopada 16, 2007 11:34

Wielkie dzięi, super artykuły, super tłumaczenia!!!Myślę, że będzie to bardzo przydatne dla wielu osób w Polsce!

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

Re: Magazyn Wirtualnego Trenera - Pier Davide Romani

Post autor: powerhouski » wt grudnia 18, 2007 12:09

Czołem,
Uff, no to wszystkie wsteczne artykuły W-Trenera zostaly już przetłumaczone. Teraz trochę cierpliwości - Pier musi to wrzystko wrzucić na stronę. Całe pierwsze wydanie, niektore brakujące artykuły z drugiego (Lagos 2008, Droga do Hiszpanii itd). miejmy nadzieję wkrótce będą dostępne na hardskater.com. W 3-cim wydaniu, anatomia buta na miarę, trochę na temat kwasu mlekowego i inne artykuły.

Jeżeli macie jakieś pytania do Mistrza Piera, bardzo proszę prześlijcie na priva albo tu na forum a ja podam dalej.

Wesołych Świat

Tomek
Kto mi dał skrzydła niech mi z łap odmota sidła...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Magazyn Wirtualnego Trenera - Pier Davide Romani

Post autor: zico » wt grudnia 18, 2007 12:18

Wielkie dzięki tłumaczu :) Tyle prezentów przed świętami to jeszcze Polskie wrotkarstwo chyba nie miało :)

Jeszcze raz dzięki! :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Magazyn Wirtualnego Trenera - Pier Davide Romani

Post autor: Ariel » wt grudnia 18, 2007 10:05

Wielkie dzięki!
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Magazyn Wirtualnego Trenera - Pier Davide Romani

Post autor: bayya » wt grudnia 18, 2007 1:06

Dzięki :D :D :D
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

Re: Magazyn Wirtualnego Trenera - Pier Davide Romani

Post autor: powerhouski » czw stycznia 03, 2008 2:12

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Niestety Pier jest bardzo zajęty jakoże Coni chce aby Pier zaangażował się w rozpowszechnianiu WIC także wsteczne artykuły w języku polskim pewnie się nie pojawią na hardskater.com. Trzecie wydanie W-Trenera zostało już w całości przetłumaczone na polski i Pier obiecał że je wrzuci na stronę jak najszybciej. Ale nie bez kozery Casanova był Włochem, nie polecałbym wstrzymywać oddechu w oczekiwaniu.

A teraz dobra wiadomość. Dostałem pozwolenie na opublikowanie artykułów z pierwszego i niektórych brakujących z drugiego wydania na tym forum.

Jak to zrobimy? Czy zacząć nowy wątek na każdy artykuł także ludzie później mogą go dyskutować czy może w jakiś inny sposób?

Czekam na podpowiedź

Tomek
Kto mi dał skrzydła niech mi z łap odmota sidła...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Magazyn Wirtualnego Trenera - Pier Davide Romani

Post autor: zico » czw stycznia 03, 2008 2:17

Może zrobić to w ten sposób:

Nowy temat: 1 część
Kolejny temat: 2 część

itd. itp.

tematy można przykleić żeby się nie zgubiły i już :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Magazyn Wirtualnego Trenera - Pier Davide Romani

Post autor: zico » czw stycznia 03, 2008 2:19

Albo faktycznie każdy temat to artykuł i można dyskutować - jak masz czas i chęć to śmiało :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Magazyn Wirtualnego Trenera - Pier Davide Romani

Post autor: Janusz » czw stycznia 03, 2008 2:57

Powerhouski,

Dzięki wielkie!

Pozdrawiam,

Janusz

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Magazyn Wirtualnego Trenera - Pier Davide Romani

Post autor: WFH » czw stycznia 03, 2008 7:34

Super materiał!
Wielkie dzięki!

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

Re: Magazyn Wirtualnego Trenera - Pier Davide Romani

Post autor: powerhouski » pt stycznia 04, 2008 12:07

Cała przyjemność po mojej stronie!
Kto mi dał skrzydła niech mi z łap odmota sidła...

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Magazyn Wirtualnego Trenera - Pier Davide Romani

Post autor: Andrzej » pt stycznia 04, 2008 8:44

Przyłączam się do podziękowań.
Tomek :arrow: jesteś wielki.
Tłumaczenie tekstów to bardzo czasochłonna i żmudna praca. Ty zrobiłeś to doskonale, oddając jeszcze specyficzny klimat wypowiedzi Pierra. Czuje się że oprócz tego że jest zawodowcem jest też tak samo zakręconym na rolki gościem jak my.
Pozdrawiam
Andrzej
P.S. Jak ja Wam zazdroszczę pięknej słonecznej pogody którą teraz macie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”