Problem z pozycją do sprintu

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Problem z pozycją do sprintu

Post autor: wełek » czw lipca 29, 2004 9:23

Jak zauważyłem na zdjęciach z zawodów i treningów to mam złą pozycje na sprintach. Trzymam troche wysoko tułów i nie wiem jak sie od tego odzwyczaić. Próbowałem juz na treningach zniżać pozycje i dalej tak robie ale nie wiem jak będzie na zawodach bo na sprincie nie ma za bardzo czasu na myślenie. Może ktoś będzie mógł mi cos doradzić byłbym bardzo wdzięczny!!!!

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

postawa wrotkarska

Post autor: powerhouski » pt lipca 30, 2004 5:55

Na ktorych zdjeciach jestes?

Tomek

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » pt lipca 30, 2004 9:04

na tych zdjęciach wszystkich z obozu przedostatnie zdjęcie, ja jestem ostatni na tym zdjęciu!! a dalej jak już wiesz któren to ja to mozesz więcej zdjęc zobaczyć

Dzęki

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

zdjecie

Post autor: powerhouski » pt lipca 30, 2004 10:45

Moze bys zamiescil linka do tego zdjecia...

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » pt lipca 30, 2004 10:57

http://www.icpnet.pl/%7Ezico/index.htm tutaj przedostatnie zdjęcie,a ja jestem na ostatni na tym zdjeciu w czerwonym stroju to sa fotki z przyśpieszeń nie mam fotek z zawodów jak sam jade ale tam też mam złą pozycje i też dalej są inne, nie da sie od razu tego zdjęcia dać. jak zechcesz to możesz pooglądać wszystkie zdjęcia i może coś mi doradzisz :!:

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

niska postawa

Post autor: powerhouski » wt sierpnia 24, 2004 3:00

Czesc Welek,

Przepraszam ze sie nie odzywalem ale jestesmy bardzo zajeci przygotowaniami do MS.

Masz racje, twoja postawa jest dosc wysoka, ale poza tym bardzo dobra. Na jednym ze zdjec, za toba jest zawodnik w takim samym stroju jak ty, to on powinien sie bardziej martwic...

Nie chce sie rozwodzic za bardzo, bo na pewno trener Bialkowski dal ci wskazowki jak trenowac, ale niska pozycja zalezy od sily przede wszystkim czworoglowych uda jak rowniez posladkowych wielkich i miesni grzbietu. Dobre cwiczenia to chod w pozycji niskiej i wypady a oprocz tego imitacje jak w lyzwiarstwie: kociaki, zmudy i holenderskie

W czasie jazdy zwlaszcza na rozgrzewce staraj sie stawiac wroke bardziej w przod, wydluzajac krok. Wydluzony krok, obnizy twoj srodek ciezkosci.

A przede wszystkim sluchaj sie trenera

Czolgiem

Tomek

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » wt sierpnia 24, 2004 8:53

Cześć Powerhouski

Dzięki za wszkazówki postaram sie coś z tego wykorzystać,a co do trenera ja nie trenuje na codzień z Panem Białkowskim ja trenuje w innym klubie i to bardzo daleko od Elbląga.Tylko na obozie trenowaliśmy z Panem Białskowskim. A co do tych imitacji to możesz mi wytłumaczyć tak mniej wiecej jak one wyglądają może masz jakieś fotki? U nas w klubie robimy imitacje można powiedzieć że duzo praktycznie przed każdym treningiem mamy dogrzanie imitacjami a czasem mamy oddzielne treningi na imitacje, ale jeśli coś nowego sie dowiem to na pewno wykorzystam:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”