Rolki + ćwiczenia siłowe

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

seb.roll
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: czw marca 27, 2014 11:23
Moje rolki: bont semi-race
Jeżdżę od: 15 paź 2013

Re: Odp: Rolki + ćwiczenia siłowe

Post autor: seb.roll » ndz czerwca 15, 2014 12:31

szpilasty pisze:
Problem w tym, że większość kojarzy ćwiczenia na masę ze wiekszeniem masy ciała a nie masy mięśniowej.

Załóżmy - robię 4x20 pompek, nie jest to ćwiczenie na masę to co w domowych warunkach zrobić? Nogi na krzesło? Dzieciaka na plecy? Nie robić pompek?
Nic się nie przejmować i cieszyć, że w ogóle jestem w stanie tyle zrobić?
Problem w tym, że masa mięśniowa powinna być konsekwencją treningu siłowego. To jest chore kiedy słyszę, że ktoś "zrobił" np 8 kg w miesiąc. Pytam się czego i po co zrobił? Gdyby faktycznie zyskał 8 kg mięśni to ćwicząc całe ciało powinien zyskać na testach typu przysiad, ławka po 20kg.
Jeśli mam coś radzić to absolutnie nie ćwicz na masę! Do czego Ci to potrzebne? Jesteś wrotkarzem realizuj cele które maja sens. Poprawa siły kończyn dolnych, wytrzymałości mięśniowej, ćwiczenia stabilności, trening obwodowy jako baza przed sezonem itd.. Jeśli już koniecznie będziesz chciał większą masę to niezależnie co zrobisz na siłowni przy dobrej diecie z nadwyżką kaloryczną zawsze ja zrobisz. Tu znowu pojawia się dieta;)

Awatar użytkownika
cactus
Czterokółkowiec
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 4:19
Moje rolki: Tempest
Jeżdżę od: 01 kwie 2007

Re: Rolki + ćwiczenia siłowe

Post autor: cactus » ndz czerwca 15, 2014 3:40

Toudi pisze:panowie, co to jest mm?
mm masa mięśniowa, tt tkanka tłuszczowa

Seba ja nie rozumiem rozróżniania treningów ze wzgl. na cele tzn. mase i redukcje. Trening może wyglądać tak samo - to żarciem trzeba manipulować, ew. dokładać/ujmować aero/cardio ale trening siłowy czy to masa czy redukcja dla mnie nie ma różnic - i tu i tu ogień.

seb.roll
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: czw marca 27, 2014 11:23
Moje rolki: bont semi-race
Jeżdżę od: 15 paź 2013

Re: Rolki + ćwiczenia siłowe

Post autor: seb.roll » ndz czerwca 15, 2014 7:22

Masz dużo racji i o tym pisałem powyżej. Cele kulturystyczne są nieporozumieniem w sportach opartych na motoryce czyli praktycznie wszystkich prócz kulturystyki. Nie zmienia to jednak faktu, że trening siłowy musi mieć cel i być odpowiednio umiejscowiony w planie bo bez tego jest bezsensowny.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki + ćwiczenia siłowe

Post autor: zico » ndz czerwca 15, 2014 11:18

Wg mojej opinii najlepszym startem treningu siłowego pod wrotkarstwo jest tzw. core stability, trening obwodowy (funkcjonalny) i dla już ogarniętych ukierunowanie np. plyometryczny. Później można myśleć o większych obciążeniach, wszystko robić wg kolejności, nie zarzynać się od razu. Fundament na początku.

Oczywiście technika odepchnięcia i jazdy też jest ważna.

Osobiście budowałem wydolność, czyli wzmocniłem serce, a dopiero później to, co napisałem powyżej. Zadziałało wyśmienicie. Mogłem też to wszystko przeplatać, zaoszczędził bym dużo czasu i byłbym wzmocniony szybciej, no ale nie wszystko można wiedzieć od razu...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

czyku
Posty: 33
Rejestracja: wt maja 20, 2014 9:53
Moje rolki: Powerslide Imperial
Jeżdżę od: 0- 4-2014

Re: Rolki + ćwiczenia siłowe

Post autor: czyku » pn czerwca 16, 2014 12:29

http://www.bieganie.pl/?cat=2&id=1457&show=1
Czy te ćwiczenia są ok na początek? bo widzę przeróżne formy tych ćwiczeń :)

seb.roll
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: czw marca 27, 2014 11:23
Moje rolki: bont semi-race
Jeżdżę od: 15 paź 2013

Re: Rolki + ćwiczenia siłowe

Post autor: seb.roll » pn czerwca 16, 2014 12:53

Zestaw i zasady tam podane ok. Po kilku tygodniach sam będziesz to rozwijał, bo możliwości są nieograniczone w tym treningu.

czyku
Posty: 33
Rejestracja: wt maja 20, 2014 9:53
Moje rolki: Powerslide Imperial
Jeżdżę od: 0- 4-2014

Re: Rolki + ćwiczenia siłowe

Post autor: czyku » pn czerwca 16, 2014 1:16

W innym wątku _blues_ zaproponował również Pilates. Po obejrzeniu paru filmików też mnie to zainteresowało nie ukrywam. Czym różni się Pilates od Core stability? bo właściwie efekt jest w sumie podobny ( tak mi się zdaję bynajmniej :P)

szpilasty
Posty: 22
Rejestracja: śr kwietnia 23, 2014 12:36
Moje rolki: Salomon DR85
Jeżdżę od: 02 sty 2003
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki + ćwiczenia siłowe

Post autor: szpilasty » pn czerwca 16, 2014 11:46

'A miało być tak pięknie....' ;)

Teraz wpada tylko dołożyć: Aerobiczną 6 Weidera oraz program 100 pompek i będzie komplecik!

Pozdrawiam wytrwałych!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”