Które rolki?

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Które rolki?

Post autor: zico » sob kwietnia 11, 2009 3:12

Ona pisze:Miałam już kilka par rolek. Żadne firmowki.
Tak z ciekawości - przez ile lat i ile wydałaś pieniędzy za te KILKA par rolek?
Po prostu lepiej wydać RAZ i mieć porządny sprzęt na dobre KILKA LAT.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Które rolki?

Post autor: Mirek_83 » sob kwietnia 11, 2009 4:22

Ona pisze:Nie wiem gdzie w moim poscie doczytales sie robienia akcji jak z youtube'a zaznaczylam dosc wyraznie ze jezdze dla wlasnej satysfakcji od czasu do czasu... i nie potrzebuje wyrzucac 500zł bo mniej wiecej w takich cenach podajecie rolki bo przejrzalam troche wątków zanim zarejestrowalam sie i poprosilam o rade. Mysle ze do kwoty która podalam spełnią sie dla mnie w 100%

do 200zł jest duze ryzyko dobrania zle rolek, jak juz pisalam mialam kilka par rolek i na zadne nie narzekałam a nie przekroczyly kwoty 150zł.

Jest lepszy sprzet w granicach do 200zł i tak samo jest lepszy sprzet w granicach do 500zł, tak samo jak porównałes to z samochodem. Ja nie napisalam nigdzie ze musze miec najlepsze rolki i wszystko ma byc w nich najlepsze i cacy...
Tylko co w tej cenie jest warte uwagi.. hmm wiec chyba jest róznica ?
Tak samo jak w kwocie do 10 tys sa samochody i 'samochody' tak samo w kwesti do 100tys

Ale nie o to chodziło... mylicie pojęcia i nie walnełam focha tylko zapytałam o cos a dostalam odp która zaznaczyłam nie interesuje mnie
To masz większą wiedzę od nas... Tu wszyscy mają firmówki :) z powodzeniem możesz odpowiadać na posty podobne do Twojego, bo "miałaś kilka par rolek i na żadne nie narzekałaś, a nie przekroczyły kwoty 150zł". Ja osobiście nie spotkałem, żadnej pary w tej cenie, z odpowiednią jakością (bez tego da się żyć, od biedy), ale przede wszystkim komfortem...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Które rolki?

Post autor: jarekt » sob kwietnia 11, 2009 7:38

To w zasadzie prawda, ze sa lepsze i gorsze produkty z najnizszej polki tak samo jak sa lepsze i gorsze z tej wyzszej. Niestety tandety na rynku jest tak duzo, ze ciezko sie w niej zorientowac (firm robiacych dobre rolki jest raptem 5). Inna sprawa, ze nikt kto traktuje rolkarstwo powaznie nie bedzie sie katowal w tanich rolkach. Te 2 powody sprawiaja, ze istnieje uzasadniona obawa, ze tutaj nikt Ci w wyborze nie pomoze. Jak ktos juz zauwazyl Ty sama masz wieksze doswiadczenie z tandetnymi rolkami niz ktokolwiek z nas. Prawda jest taka, ze gros osob tutaj obecnych zacztynala od taniochy jednak wystaczyl jeden kontakt z firmowa rolka zeby juz nigdy do tanich rolek nie wracac. Moje doswiadczenia i wyliczenia gdzies na tym forum sa gdyby Cie to interesowalo - wynika z nich, ze tanie rolki sie NIE OPLACAJA jakkolwiek liczyc. Sama koniecznosc regularnej wymiany kolek sprawia, ze firmowa rolka jest tansza juz po paru miesiacach jezdzenia.
Moim zdaniem sa granice oszczedzania. Jesli opracowuje sie produkt to oczywiscie mozna stworzyc produkt tanszy ale jesli musisz byc najtansza na rynku (a w segmencie rolek najtanszych liczy sie juz wylacznie cena i to ona decyduje o wielkosci sprzedazy) to siegasz po chwyty, ktore sa juz po prostu przegieciem. Jesli producent rolek pasek stabilizujacy piete robi z miekkiego skaju (ten z rzepem) w efekcie czego pelni on role wylacznie dekoracyjna to chyba najlepiej swiadczy o wygrywajacych w wyscigu najnizszych cen na tym rynku. Producent oszczedzil parenascie procent na tym pasku (czyli pare zlotych na calej rolce) a Ty w efekcie dostajesz cos co najprosciej byloby od razu z rolki usunac bo nie dziala wogule.
Nie mam specjalnie czasu zeby sie wglebiac w temat ale wystarczy wspomniec przedziwne wyroby kolkopodobne rozsypujace sie po paru miesiacach sporadycznej jazdy - mialem alternatywe albo kupowac non stop tanie gowniane kolka (ktore notabene ledwo sie toczyly) albo kupic najtansze firmowe i wydac na to 100 zl.I gdzie tu oszczednosc?
PS. Moja zona kupila najprostrze ale naprawde ladne i wygodne (bez wyjmowanego linera niestety) rollerblade'y za 250 zl (po sezonie). Zaczalbym kwestionowac jej poczytalnosc gdyby kupila Enero czy inne Tempishe za 200 zl....

BTW. Z tanich rolek z ktorymi mialem kontakt najlepiej wypadly Nike. Mozna bylo kupic za ponizej 150 zl a przynajmniej kolka sa w nich w miare do przyjecia.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Ona
Posty: 4
Rejestracja: pt kwietnia 10, 2009 4:48

Re: Które rolki?

Post autor: Ona » sob kwietnia 11, 2009 10:23

jarekt pisze:To w zasadzie prawda, ze sa lepsze i gorsze produkty z najnizszej polki tak samo jak sa lepsze i gorsze z tej wyzszej. Niestety tandety na rynku jest tak duzo, ze ciezko sie w niej zorientowac (firm robiacych dobre rolki jest raptem 5). Inna sprawa, ze nikt kto traktuje rolkarstwo powaznie nie bedzie sie katowal w tanich rolkach. Te 2 powody sprawiaja, ze istnieje uzasadniona obawa, ze tutaj nikt Ci w wyborze nie pomoze. Jak ktos juz zauwazyl Ty sama masz wieksze doswiadczenie z tandetnymi rolkami niz ktokolwiek z nas. Prawda jest taka, ze gros osob tutaj obecnych zacztynala od taniochy jednak wystaczyl jeden kontakt z firmowa rolka zeby juz nigdy do tanich rolek nie wracac. Moje doswiadczenia i wyliczenia gdzies na tym forum sa gdyby Cie to interesowalo - wynika z nich, ze tanie rolki sie NIE OPLACAJA jakkolwiek liczyc. Sama koniecznosc regularnej wymiany kolek sprawia, ze firmowa rolka jest tansza juz po paru miesiacach jezdzenia.
Moim zdaniem sa granice oszczedzania. Jesli opracowuje sie produkt to oczywiscie mozna stworzyc produkt tanszy ale jesli musisz byc najtansza na rynku (a w segmencie rolek najtanszych liczy sie juz wylacznie cena i to ona decyduje o wielkosci sprzedazy) to siegasz po chwyty, ktore sa juz po prostu przegieciem. Jesli producent rolek pasek stabilizujacy piete robi z miekkiego skaju (ten z rzepem) w efekcie czego pelni on role wylacznie dekoracyjna to chyba najlepiej swiadczy o wygrywajacych w wyscigu najnizszych cen na tym rynku. Producent oszczedzil parenascie procent na tym pasku (czyli pare zlotych na calej rolce) a Ty w efekcie dostajesz cos co najprosciej byloby od razu z rolki usunac bo nie dziala wogule.
Nie mam specjalnie czasu zeby sie wglebiac w temat ale wystarczy wspomniec przedziwne wyroby kolkopodobne rozsypujace sie po paru miesiacach sporadycznej jazdy - mialem alternatywe albo kupowac non stop tanie gowniane kolka (ktore notabene ledwo sie toczyly) albo kupic najtansze firmowe i wydac na to 100 zl.I gdzie tu oszczednosc?
PS. Moja zona kupila najprostrze ale naprawde ladne i wygodne (bez wyjmowanego linera niestety) rollerblade'y za 250 zl (po sezonie). Zaczalbym kwestionowac jej poczytalnosc gdyby kupila Enero czy inne Tempishe za 200 zl....

BTW. Z tanich rolek z ktorymi mialem kontakt najlepiej wypadly Nike. Mozna bylo kupic za ponizej 150 zl a przynajmniej kolka sa w nich w miare do przyjecia.
Dzięki :) przynajmniej jedna konkretna odpowiedz i ktos zrozumial o co mi chodzilo ;)
A co do tego ze warto dozbierać to co mozecie polecic w wyzszej cenie ? Mniej wiecej w kryteriach ktore wczesniej dałam ;)

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Które rolki?

Post autor: jarekt » pn kwietnia 13, 2009 11:48

Na Twoim miejscu pojezdzilbym po marketach sportowych takich jak decathlon czy sklepy sportowe w centrach handlowych. Moze jeszcze znalazlabys cos z poprzedniego sezonu (takie resztki powinny byc bardzo mocno przecenione). Jesli szukasz czegos naprawde taniego to chyba nie ma co wybrzydzac i szukac konkretnego modelu - jakiekolwiek rollerblade'y uda Ci sie kupic bedziesz (po tych wszystkich doswiadczeniach z tanimi rolkami) wiecej niz zadowolona. Szukaj rolek Rollerblade, Roces, K2 lub Powerslide w ostatecznosci mozna kupic Fila lub nawet Bladerunner przy czym musisz miec swiadomosc, ze to jednak gorsze rolki (choc i tak duzo lepsze od tych tanich). Jesli uda Ci sie znalezc rolke wyprodukowana przez te 4 pierwsze firmy za 200-300 zl to kupuj (oczywiscie po przymierzeniu). Fila czy Bladerunner sa warte 50-100 zl mniej wiec dobra cena przy tych rolkach to mniej niz 200 zl. Fila IMHO sa lepsze od Bladerunnerow ale nie na tyle zeby stawiac je na rowni z np. RB.
PS. Jeszcze miesiac temu mozna bylo cos znalezc - teraz trzeba sie spieszyc bo sezon sie zaczal. Niby od tygodnia dopiero ale to i tak oznacza szturm na sklepy z rolkami.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Które rolki?

Post autor: Agent_L » wt kwietnia 14, 2009 11:49

Jeszcze jest pytanie ile kto jeździ...
Jak na godzinkę co niedziela, to faktycznie nawet hipermarketowe nie zdążą odcisnąć.
Większość z nas tutaj jeździ po parę godzin dziennie, a i weekendowe wypady na cały dzień (czy noc) nie należą do rzadkości. Stąd też nasza (czasem niezrozumiała) obsesja na punkcie wygody i wytrzymałości.

Tak samo z kwestią sposobu/stylu jazdy - pojeździć sobie na wprost tam i z powrotem w popularnym rolkowym miejscu na gładkim asfalcie można i w rolkach o 2 numery za dużych - nawet wygodniej. Niestety, próba podskoczenia, obrotu czy jazdy na 1 nodze już się w takiej luźnej rolce nie uda - a to większość z tu piszących ma na myśli pisząc "jeździć na rolkach".
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

macio03
Posty: 5
Rejestracja: ndz lutego 15, 2009 11:15

Re: Które rolki?

Post autor: macio03 » pt lipca 17, 2009 8:27

to jeszce raz ja czy ktoś z was miał styczność z POWERSLIDE D1 MAN i ROLLERBLADE SPARK 2009 jeśli tak to prosze was o rade które są lepsze

igl74
Posty: 2
Rejestracja: wt lipca 28, 2009 8:46
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Które rolki?

Post autor: igl74 » wt lipca 28, 2009 10:05

Witam.
Jakie rolki kupić hmmmm zastanawiałem się, czytałem ...... szkoda mi było wydawać wiecej niż 200-300 zł. Chciałem "zobaczyć" czy jazda na rokach jest fajna, wiec poszedłem do marketu... kupiłem w maju dwie pary , sobie 130 zł jakies Bat_costamcos 70mm i dla młodej (6l) za 50 zł.
Jeżdząc 2 x w tyg. po okolo 1.5g . Przy mojej wadze 90 kg kółka zdarłem po okolo 1.5 miesiacu, kupiłem w markecie nowe 8 kółek firmy S... 76mm okolo 32 zł.
po 2godz. :) jazdy tylne kólłka zostały zdarte o 1/3 (uczyłem sie wtedy obrotów) . Łożyska niby abec-5 ledwo się toczyły, dziwiłem się dlaczego nikogo nie mogę dogonić :), a jazda tylem - masakra.
Mloda na swoich "potrafiła" sie przewrócić, poniewaz kółka slizgały się na boki ( były chyba z "czystego plastiku" ) - zero przyczepności !!!!!!.

Wiec poszedłem jeszcze raz do sklepu, sobie kupiłem Fila Theris LX 80mm abec-7 320zł a młodej Bladerunner Octane abec-1 175zł.

Śmieje sie teraz, że do tyłu jeżdzę szybciej niż na starych do przodu. :)
Nie sądziłem że przy firmówkach jest AŻ TAKA różnica. :D. Jazda jest łatwiejsza, po jeździe stopy i plecy mnie nie bolą, poprostu jest teraz super.

Ale ..... widziałem młodych ludzi co jeżdzili na rolkach za 200 zł, i mówili że są wygodne.
Może jak ktoś ma wagę 40-60 kg, i jeżdzi głownie przed siebie, to takie tanie wystarczają.

Podsumowując.
Polecam kupować rolki lepszej jakości. Szczególnie jak ktoś waży troche więcej.
Dla dziecka, też lepiej kupić lepszej jakości z miekimi kółkami ( te blade... mają 80A), żeby sobie kszywdy nie zrobiło.

Cześć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”