Które rolki?

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

BatonMars
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwietnia 27, 2008 4:32
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: kutno

Re: Które rolki?

Post autor: BatonMars » ndz kwietnia 27, 2008 4:48

Witam. Jestem nowy na forum i dopiero zaczynam interesowac sie konkretniej tym sportem. Jestem zielony w jeździe na rolkach czy mogli byście mi polecić jakieś rolki typu fitness z zdejmowanym hamulcem i wyjmowanymi butami?? A co do ceny to tak żeby była w miare rozsądna:D bo na razie o za duzko kasy to nie mam :/ Z góry dzieki za odpowiedz. szczegulnie czekam na odpowiedz od zico bo on jest chyba najbardziej obeznany choćczekam też na odpowiedzi innych bo każda pomoc mi sie przyda :)

Co do ceny to moze moga byc troche drozsze bo moze lepiej wziąść rolki z aluminiowa szyna by chyba beda lepsze??
Ostatnio zmieniony ndz kwietnia 27, 2008 8:26 przez BatonMars, łącznie zmieniany 1 raz.

SeKLeŚ
Posty: 6
Rejestracja: śr marca 19, 2008 3:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Które rolki?

Post autor: SeKLeŚ » ndz kwietnia 27, 2008 6:25

Co by Ci tu Panie odpisać...

Zdejmowany hamul to chyba jest wszędzie. Co do wyjmowanego buta? Z tego co wiem to Rollerblade stosuje to rozwiązanie, chyba we wszystkich modelach do jazdy fitnes itp. Co do kasy to hmmm za małą kasę ciężko qpić cuś dobrego :| Mi się udało i uderzyłem po promocji.
Sobie qpiłem new Astro 6 z 2006r za 399pln (sklep Olympia - Bydgoszcz) http://www.<-------->/2006/_p_menswellness.htm
Pannie zaś new Astro 45 za 350pln (GO SPORT - Płock) http://cgi.ebay.pl/Rollerblade-Astro-45 ... dZViewItem - na stronie rollerblade ich o dziwo nie znalazłem :?:
Dlatego zaprawdę powiadam Ci syynuuuuuuuuuuu!!! Szukaj PROMOCJI!!! :P
LeSZczY w ByDgoSZczY... :)

BatonMars
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwietnia 27, 2008 4:32
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: kutno

Re: Które rolki?

Post autor: BatonMars » ndz kwietnia 27, 2008 11:33


Awatar użytkownika
h0rnet
Posty: 3
Rejestracja: wt kwietnia 29, 2008 12:22
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: BoYaNoWo
Kontakt:

Re: Które rolki?

Post autor: h0rnet » wt kwietnia 29, 2008 12:36

Ja również chcę wrócić do rolek po 5 latach przerwy (obecnie mam 20). Wcześniej jeździłem na jakiś tandetnych firmy JET 5 (kółka 70mm, 90A). Potrafiłem dosyć dobrze na tym jeździć. Teraz zupełnie nie wiem co wybrać. Zastanawiam się pomiędzy rolkami do jazdy szybkiej albo typu fitness (jazda agresywna odpada). Problem w tym, że nie chcę wydawać dużo kasy na rolki. Rozgladałem się za używanymi tak do 150zł. Mam na oku jedne na łożyskach ABEC-7, kółka 85A (80x24mm) kauczukowe, aluminiowa płoza, miękki but. Czy to dobry wybór? Możecie polecić mi coś dobrego w miare niskiej cenie ?

meszuge
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 07, 2008 5:03

Re: Które rolki?

Post autor: meszuge » czw maja 08, 2008 6:41

Witam!

Dopiero zaczynam przygodę z rolkami i chciałabym uzyskać profesjonalnej porady jakiem mam rolki kupić, ponieważ zupełnie nie wiem które.
Nigdy nie uprawiałam żadnych sportów, w szczególności łyżwy czy narty. Zupełny nowicjusz ze mnie.
Pierwsze rolki kupiłam sobie dokładnie 4 kwietnia 2008 r. Niestety popełniłam błąd, polegający na tym, że poszłam do sklepu Intresport i kupiłam rolki, które polecił mi sprzedawca są to K2 Athena Speed. sprzedawca powiedział, że te będą wystarczające dla mnie, nie ma sensu wydawać więcej pieniędzy (kosztowały około 420 zł).
I może by nie było tak źle, ale kazał mi kupić rozmiar większe (bo mi noga spuchnie), a że takich nie było to kupiłam 1,5 rozmiar większe.
Efekt jest taki, że jazda na rolkach spodobała mi się bardzo i dopóki robiłam ok 6-10 km jednorazowo to było OK w tych rolkach.
W sytuacji, gdy zaczęłam więcej jeździć buty stały się strasznie nie wygodne - bo za duże, mam luźną piętę, w ogóle nie mam usztywnionej stopy, mimo, że wiązanie mam dociągnięte maksymalnie. Buty poobcierały mnie w kostce.
Zaznaczam, że właściwie uczę się sama jeździec i jeżdżę już jakieś dobre dwa tygodnie, ponieważ miałam przerwę 10 dni na początku, ponieważ nabawiłam się kontuzji na rolkach. Teraz już mi jakoś idzie, nadal nie potrafię hamować, zjeżdżać z małych nawet górek (jeżeli ktoś jeździ na Malcie w Poznaniu to wiem o czym mówię), ale spokojnie robię już 6-7 kółek na Malcie (jeżdżę na razie codziennie) i zakochałam się w tym sporcie.

Teraz już w celu kupienia nowych rolek udałam się do sklepu specjalistycznego z rolkami i sprzedawca polecił mi (poinformowałam go o moim krótkim romansie z wrotkami, tak jak tutaj Was) i polecił mi Rollerblade SPEEDMACHINE 8.0 W.
Co myślicie o tym? zwłaszcza, że kółka mają 104 mm, a teraz jeżdżę na 80 mm.
But jest super wygodny, śliczny design, ale boję się, że przy braku umiejętności o których wyżej wspomniałam mogę sobie z nimi nie poradzić?

Proszę o rzetelną poradę osób, które jeżdżą dużo i coś wiedzą na ten temat? Czy warto, żebym wydawała tyle pieniędzy?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Które rolki?

Post autor: zico » czw maja 08, 2008 6:47

Ku ścisłości - Speedmachine 8.0 W mają koła 100mm, a nie 104mm. Musiałbym zobaczyć jak jeździć na rolkach. Jest jeszcze Activa 6.0 na kołach 90mm.
Jeśli chodzi o trzymanie stopy, to w Speedmachine 8.0 W jest jak najbardziej ok, a w Activa 6.0 musisz sama ocenić.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

meszuge
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 07, 2008 5:03

Re: Które rolki?

Post autor: meszuge » czw maja 08, 2008 10:06

Witam!

Dzięki za wykazane zainteresowanie. Może rzeczywiście coś mi się pomyliło z tym rozmiarem kółka.
generalnie jednak nie dałeś mi jednoznacznej odpowiedzi, czy mogę je kupić czy mam sobie odpuścić?
Co do mojej jazdy, to jeżeli jeździsz na Malcie to moglibyśmy się jakoś umówić, żebyś ocenił moje umiejętności jazdy na rolkach. Bardzo mi zależy, żeby zmienić te rolki, bo jest mi w nich niewygodnie i strasznie bolą mnie kostki. Co do tych speedmachine 6.0 W to chętnie właśnie bym je kupiła, ale w tym sklepie, w którym oglądałam rolki nie mieli ich. W ogóle sprzedawca mi powiedział, że nie ma w tym sezonie 90 mm.

pozdrawiam.

Amaru
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 13, 2008 10:20

Re: Które rolki?

Post autor: Amaru » wt maja 13, 2008 10:38

Witam.
Chciałbym zakupić swoje pierwsze rolki w związku z tym mam kilka pytań do bardziej zorientowanych w tym temacie :)
Zastanawiam się nad rolkami Rollerblade Spark 4 za 389zł i K2 Exo Speed za 399zł.
Nie wiem które z nich wybrać. Możecie coś podpowiedzieć? Czy może w tej cenie lepsze dla początkującego byłyby jakieś inne modele?
Rolki mają służyć przede wszystkim do jazdy rekreacyjnej po ścieżkach rowerowych i niekoniecznie musi być to 'jazda szybka' :)
Obie są na płozach kompozytowych. Czy jest ona lepsza do takiej jazdy? Czy może lepiej kupić ALU?

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Które rolki?

Post autor: Mirek_83 » czw maja 22, 2008 10:41

Cześć, a możesz podać który Intersport? (chodzi mi o centrum handlowe). Pzdr

agatucha
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 23, 2008 8:01

Re: Które rolki?

Post autor: agatucha » pt maja 23, 2008 8:23

cześć !
Chciałbym kupić swoje pierwsze rolki i mam dylemat na rynku jest dostępne wiele rodzajów rolek.
Tak wiec chciałbym was prosić abyście poradzili mi jakie mogła bym kupić dodam że mam 15lat.

szorstki
Posty: 1
Rejestracja: ndz czerwca 15, 2008 3:13

Re: Które rolki?

Post autor: szorstki » ndz czerwca 15, 2008 3:17

szukam rolek dla żony czy jest damski odpowiednik Rolki Rollerblade SPARK 4.0 ? chcemy oboje zacząć się bawić w ten sport, pozdrawiam

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Które rolki?

Post autor: zico » ndz czerwca 15, 2008 10:01

Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

shoshone
Posty: 10
Rejestracja: śr sierpnia 20, 2008 1:23

Re: Które rolki?

Post autor: shoshone » śr sierpnia 20, 2008 1:26

Witam

Mam pytanie , jeżdżę na rolkach jakieś 8 lat ale od zawsze na małych (84mm) teraz chciałbym sie przerzucić na większe
pozwalajace na szybsza i ciekawsza jazde , co myślicie o tych rolkach ??? Rollerblade CROSSFIRE 8.0
I o ile trudniej jeździ się na 100mm ???

Z góry dzięki za pomoc :)

shoshone
Posty: 10
Rejestracja: śr sierpnia 20, 2008 1:23

Re: Które rolki?

Post autor: shoshone » śr sierpnia 20, 2008 1:47

Zapomniałem nadmienić że jestem chłopakiem ;p ;p
19 lat jakby co...

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Które rolki?

Post autor: koziar2 » czw sierpnia 21, 2008 7:24

shoshone pisze:chciałbym sie przerzucić na większe
pozwalajace na szybsza i ciekawsza jazde ,
szybszą na pewno ale czy aż tak ciekawszą :)

Jeśli chodzi o trudność to ja na przykład jeżdżę na rolkach już ok 3 lat , głównie na rolkach freeride, czyli z bardzo krótką płozą i jak 'wsiadłem' w sklepie na 100mm to sprzedawcy mieli strach w oczach a ja myślałem, że półki porozwalam. Pewnie kwestia pojeżdżenia trochę ale śmiało mogę stwierdzić że na początku łatwo nie będzie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”