Powrot na rolki po 11 latach - co wybrac?

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

qraul
Posty: 1
Rejestracja: wt kwietnia 15, 2008 6:20

Powrot na rolki po 11 latach - co wybrac?

Post autor: qraul » wt kwietnia 15, 2008 6:55

Witam wszystkich forownikow.

Mam 27 lat i ostatni raz bylem na rolka jak mialem lat 16. W tamtym czasie rolki u nas jeszcze nie byly zbyt popularne i szczerze nawet nie pamietam co to bylo :) jednak mimo niezbyt duzej wiedzy odnosnie rolek radzilem sobie dosc dobrze. Wtedy jezdzilem przodem, tylem, przekladanka tak i tak, slalom pomiedzy butelkami lub kamienimami no i nawet skakalem nad smietnikami takimi malymi zielonymi (jak na boiskach szkolnych kiedys byly). Kiedys radzilem sobie dobrze.

Ostatnio pogoda sie poprawila i stwierdzilem ze czas wrocic na kolka, poczytalem na interencie, zobaczylem co jest dostepne no i udalem sie do sklepu w celu sprawdzenia. Mowilem sobie no tak kiedys jezdziles super wez sobie kolka 100 w koncu kiedys byles w te klocki dosc dobry. No i w sklepie zalozylem sobie na nogi crossfire 8 i teraz pisze o wasza rade na forum. To bylo straszne i nie wiem czy to wina kolek, czy lata zrobily swoje, czy moze but byl nieusztywniony bardzo - ale ledwo sie trzymalem na nogach i prawie sie wylozylem jeszcze w sklepie. Zdjalem ten cudowny sprzet z moich nog i znowu przed komputer.

Dzis wiem ze 100 nie sa dla mnie (nie wiem czy to byly za duze kolka czy but jes skonstruowany na racing i jest mniej stailny - co myslicie?) teraz zastanawiam sie czy 90 czy jeszcze mniejsze tj. 84 lub 82 a moze nawet ponizej 80 aby sie na nowo nauczyc. Myslalem o crossfire 6, ale nie wierze w te linke na zapieciu i oprocz tego jezdze na nartach i wiem jak usztywnienie nogi czasami jest wazne, a linka budzi lek zerwania i brak "mocy stabilizacyjnej". Obawiam sie ze jest to troche jak pompowane poduszki w adidasach :) cos co ma pomagac, a dzieki przebajerowaniu psuje.

W sportach jestem dosc dobry wiec nie powiniem miec wiekszego problemu z powrotem do formy, jednak totalnie nie wiem jaka marke teraz wybrac i jaka wielkosc kolek jest dla mnie odpowiednia. Chcialbym racing ale moze fitness tez styka.

Myslalem o crossfire 6 ale linka je skreslila z mojej listy, pozostalo sparki 4.0 no i myslalem moze o Roces R200 albo jakies fajne K2? Co byscie poradzili staremu rolkowemu weteranowi?? Prosze o pomoc.

Drzastwa
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn października 16, 2006 3:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Powrot na rolki po 11 latach - co wybrac?

Post autor: Drzastwa » wt kwietnia 15, 2008 7:23

qraul pisze: Ostatnio pogoda sie poprawila i
Gdy czytałem ten post za moim oknem lał deszcze i była burza ale to tak na marginesie :| :| :bom:
http://www.polturbo.pl Turbosprężarki sprzedaż regeneracja.

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Powrot na rolki po 11 latach - co wybrac?

Post autor: MirekCz » wt kwietnia 15, 2008 10:06

http://www.zico-skating.com/forum/viewt ... 864#p34864 <- tutaj masz praktycznie odpowiedź.

Ponieważ kiedyś już jeździłeś, to jeżeli chcesz szybko jeździć to bardziej w kierunku 4x90 bym sugerował się rozejrzeć (może na początek z małymi kółkami 80mm).
Jeżeli nie planujesz bić rekordów prędkości to spark 4.0 powinien wystarczyć na spokojną jazdę dla poprawy kondycji.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”