łyżwy hokejowe a rolki agresywne

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Loco
Posty: 1
Rejestracja: pt czerwca 27, 2008 3:55

łyżwy hokejowe a rolki agresywne

Post autor: Loco » pt czerwca 27, 2008 4:56

Cześć, jako że to mój pierwszy post na tym forum, jestem Loco. :mrgreen:
mam do Was taką sprawę, mam nadzieję, że pomożecie:
przez parę lat grałem semi-pro w hokeja na lodzie, ale przez kontuzję kręgosłupa musiałem zrezygnować z uprawiania jakiegokolwiek sportu na dość długi czas. Na szczęście teraz już wszystko w porządku i stwierdziłem, że warto spróbować jazdy na rolkach. zdecydowałem się na zakup rolek agresywnych (prawdopodobnie roces majestic z ufs), ponieważ ich budowa, a przede wszystkim konstrukcja podwozia przypomina tą z łyżwy hokejowej. Znam dobrze wszystkie techniki jazdy używane w hokeju na lodzie, ale zastanawiam się, czy wybór rolki jest odpowiedni. Czy możecie mi powiedzieć, jeżeli wiecie, jak bardzo różni się jazda na rolkach agresywnych od jazdy na łyżwach hokejowych pod względem techniki? nie chodzi mi o wykonywanie tricków, ale o rzeczy podstawowe takie jak jazda tyłem, obroty o 180 stopni, hamowanie i ostre skęcanie. jeżeli macie jakieś inne propozycje co do samego modelu rolek, też byłbym wdzięczny.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: łyżwy hokejowe a rolki agresywne

Post autor: zico » pt czerwca 27, 2008 5:22

Celuj w Cell II, Roces ASP, Twister, Vintage itp. itd.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

a.s.
Posty: 6
Rejestracja: wt stycznia 22, 2008 5:14

Re: łyżwy hokejowe a rolki agresywne

Post autor: a.s. » ndz czerwca 29, 2008 9:11

Cześć
Ja też wiele lat spędziłem w łyżwach hokejowych i trochę pogrywałem w hokeja (amatorsko). Też postanowiłem kupić rolki i kupiłem sprzęt do hokeja Nike Bauer XVR z twardszymi kółkami na asfalt (mimo to są miękkie ale fajnie trzymają w ostrych zwrotach). Myślałem, że pogram na nich w hokeja bo byli chętni,ale ..... sprzętu nie kupili i zostałem sam. Na początku myślałem, że lipa i mogłem kupić coś do slalomu albo agresywnej jazdy, bo czy da się w tym jeździć rekreacyjnie? Okazało się, że jest ok. Po pierwsze większość rekreacyjnych rolek i tych agresywnych jest znacznie cięższa. Łyżwy miałem z płozą kołyskową i rolki też taki układ zachowują bo mają zróżnicowaną średnicę kółek więc są też zwrotne. Dodatkowo wygląd bez zmian w stosunku do łyżew. Ogólnie jestem zadowolony. Jedno odpada - skakanie po murkach itp bo jest aluminiowa płoza i but by się poniszczył.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”