kółka do rolek raz jeszcze

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

anwoy
Posty: 2
Rejestracja: pn sierpnia 18, 2008 2:38

kółka do rolek raz jeszcze

Post autor: anwoy » pn sierpnia 18, 2008 3:40

bardzo proszę o podanie mi co oznaczają oznaczenia na kółkach tj. PVC PUC, PU - kupiłam kółka 64x24 mm dla dziecka na opakowaniu pisze PVC, sprzedawca mówi że to kauczuk o twardości 85A, a mi to na kauczuk nie wygląda proszę o pomoc....

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: kółka do rolek raz jeszcze

Post autor: zico » pn sierpnia 18, 2008 4:36

Jeśli tak są opisane kółka PVC - to sobie po prostu odpuść. Firmowe kółka rzadko kiedy są opisane poprzez PU - poliuretan.

Wybieraj pomiędzy takimi firmami (chodzi o kółka rekreacyjne):

Kryptonics
Hyper

i kółka z napisami Rollerblade, Powerslide.

Wiem, że są droższe, ale masz wtedy 100% pewność, że to dobre kółka.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

anwoy
Posty: 2
Rejestracja: pn sierpnia 18, 2008 2:38

Re: kółka do rolek raz jeszcze

Post autor: anwoy » pn sierpnia 18, 2008 11:36

dzięki:)))

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: kółka do rolek raz jeszcze

Post autor: romanwrotkarz » wt sierpnia 19, 2008 12:20

anwoy pisze:bardzo proszę o podanie mi co oznaczają oznaczenia na kółkach tj. PVC PUC, PU - kupiłam kółka 64x24 mm dla dziecka na opakowaniu pisze PVC, sprzedawca mówi że to kauczuk o twardości 85A, a mi to na kauczuk nie wygląda proszę o pomoc....
PVC to polichlorek winylu. Więcej na ten temat w wikipedii
http://pl.wikipedia.org/wiki/Poli(chlorek_winylu)
Małym dzieciom jest bez różnicy z czegos są kółka, bo mają kiękkie chrząstki stawowe i są lekkie, wiec nierówności terenu po którym jadą zamortyzują w sposó naturalny.
Kauczuk to na pewno nie jest. Ten sprzedawca albo się nie zna na tym co sprzedaje albo usiłuje wprowadzić ludzi w błąd byle tylko pozbyć się trefnego towaru. Można gościa poprosić by wymontował jedno takie kółko i pozwolił je poodbijać jak piłeczkę tenisową. Wtedy okaże się co to za kółka.
:bounce: :bounce: :bounce: :bball:
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: kółka do rolek raz jeszcze

Post autor: jarekt » śr października 01, 2008 8:46

Z koniecznosci jezdzilem na tanich kolkach firmowanych przez SIGME (18 zl za 4 sztuki w Realu) poniewaz chcialem zmienic rolki i ladowanie kasy w stare nie wydawalo mi sie zbyt sensowne. W sumie kupno nowych rolek troche trwalo wiec z 2 miesiace na nich pojezdzilem. Wniosek w zasadzie oczywisty - trwalosc takich kolek jest adekwatna do ceny. Z drugiej jednak strony jezdzi sie calkiem zwyczajnie, przyczepnosc podobna, amortyzacja rowniez. Znacznie gorzej z toczeniem i predkoscia oraz halasem jaki robia takie kolka na asfalcie (skrzypienie). Jednak w przypadku dzieci ich mala predkosc to w zasadzie zaleta a przy wadze i stylu jazdy dzieciakow (malo hamowania i przeciazen) komplet wystarczy pewnie na niejeden sezon. Reasumujac doroslym szczerze odradzam (chyba ze awaryjnie) jednak dla dzieci moga byc.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
Zyznia
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: kółka do rolek raz jeszcze

Post autor: Zyznia » śr października 01, 2008 9:24

Szybko sie zorientowales Jarekt ;)

'Rollerblade Twister III



Pozdrawiam, Marta ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”