Dostałem w prezencie Rollerblade DT4

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

MarcinWitek
Posty: 2
Rejestracja: czw marca 05, 2009 10:25

Dostałem w prezencie Rollerblade DT4

Post autor: MarcinWitek » czw marca 05, 2009 11:08

Witam
Dostałem w prezencie Rollerblade DT4. Bardzo chciałem zacząć jeździć na rolkach. W tym roku zacząłem wreszcie jeździć na łyżwach i to dosyć intensywnie więc trochę się nauczyłem. Robiłem to sam więc wydajność nie była za dobra. Tak się zastanawiam ... nie mam zamiaru jeździć agresywnie, no może poza jakimiś niewielkimi skokami, ale czy ma sens uczyć się na tych rolkach. Chcę po prostu jeździć. Głównie po mieście. Ścieżki rowerowe chodniki. To był prezent i to dany z wielkim sercem więc nie mam sumienia ich odsprzedawać. Wkurzają mnie takie sentymenty ale to była wyjątkowa sytuacja. Teraz jestem w pracy w długim korytarzu kilkanaście metrów i jeżdżę. W sumie jest rewelacyjnie. Czuję że są strasznie ciężkie, jest to trochę męczące ale w sumie dla mnie to zaleta :D Jeżdżę na gresie i matowej szorstkiej terrakocie. Idzie szybko bez problemów. Ciekaw mnie czy w miarę podobnie będzie na asfalcie i bruku. I czy ma sens uczyć się jeździć w DT4 nie chcąc jeździć agresywnie? To że jazda nimi w ten sposób jest bardziej męczące i są wolne nie jest dla mnie takim problemem. Nie wiem jak będzie gdy przejdę na normalne, typu fitnes. Te dostałem w prezencie i raczej na razie nie kupię innych. Czy nie wyrządzę sobie "krzywdy" ucząc się na nich jazdy jako na pierwszych rolkach? Mówiąc o krzywdzie nie chodzi mi rzecz jasna o krzywdzie dosłownie ale o problemach przy przejściu na zwykłe rolki ?
Na razie nie mogę ich wypróbować na asfalcie bo po zimie w moim mieście są całe tony piachu z solą na ścieżkach rowerowych i chodnikach :D Zrobię to po jakimś deszczu.
Przed Magnolia Parkiem we Wrocławiu widywałem jakiś czas temu całe masy rolkarzy. Jedni jeździli inni się uczyli. Czy jest tu na forum ktoś kto tam przychodził. Potrzebował bym popodpatrywać jak jeździcie bo widzę że na rolkach jeździ się inaczej niż na łyżwach ... wbrew pozorom. Może ktoś mógł by mi dać lekcję. Nie za darmo rzecz jasna.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dostałem w prezencie Rollerblade DT4

Post autor: zico » pt marca 06, 2009 6:53

Krzywdy sobie nie zrobisz, nauka będzie łatwa - łatwo jest zapanować nad takimi rolkami. Jedynie może nastąpić dyskomfort wynikający z małych prędkości oraz dużej twardości kółek.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

MarcinWitek
Posty: 2
Rejestracja: czw marca 05, 2009 10:25

Re: Dostałem w prezencie Rollerblade DT4

Post autor: MarcinWitek » pt marca 06, 2009 7:39

Fakt ... są stabilne ... w pewnym momencie nie zdążyłem złapać się za rurę (jeździłem sobie w korytarzu dzisiaj całą noc :lol: ) i zeskoczyłem z dwóch małych schodków obecnych przy końcu korytarza. Co ciekawe nie straciłem nawet równowagi pojechałem dalej :lol: Zaznaczam to czysty przypadek. Teoretycznie powinienem się wywalić :mrgreen: Dzięki za odpowiedź.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”