początek zabawy: które rolki wybrać dla córki?

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

magdapk
Posty: 4
Rejestracja: ndz marca 22, 2009 11:14

początek zabawy: które rolki wybrać dla córki?

Post autor: magdapk » ndz marca 22, 2009 12:03

Wtam wszystkich,

Jestem tu nowa i wiem , że temat rolek wyboru rolek jest "rolkowany" w co drugim poście, ale nie znalazłam w archiwum odpowiedzi na moje pytanie- oprócz ogólnych informacji dotyczących doboru rolek.
Wiosną moja córka=5,5lat i ja oraz koleżanka z córką zamierzamy rozpocząć naszą przygodę z rolkami.
Na początek poszukuję rolek dla córki. Przejrzałam ofertę na Allegro i wybrałam kilka wariantów, no i teraz pytanie, który z nich polecacie do nauki jazdy. Chciałabym , żeby córka pojeżdziła w nich ten sezon i następny.

tak więc:
1. <-------->/item589125396_bla ... owane.html

2. <-------->/item580378696_rol ... abec7.html

3. <-------->/item588853049_rol ... 29_zl.html

koleżanka kupiła dla córki w Decathlonie takie:

http://www.decathlon.com.pl/PL/rolki-pl ... -49001659/



Co o nich myślicie? A może polecicie jeszcze coś innego? Cena max. to 250zł choć wolałabym nieco tanszy wariant :)

Dziękuję za wszystkie konkretne odpowiedzi :))) i pozdrawiam,

Magda

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: początek zabawy: które rolki wybrać dla córki?

Post autor: zico » ndz marca 22, 2009 12:45

Jeśli cena 250 maks, to o wiele lepszym wyborem będzie Roces Compy Jr z 2008 roku.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: początek zabawy: które rolki wybrać dla córki?

Post autor: jarekt » ndz marca 22, 2009 1:13

Rocesow o ktorych pisze Zico nie widzialem ale z linkow, ktore podawalas sensowne są jedynie to bladerunnery. O ile bija te Enero na glowe o tyle porownywanie ich do rolek firmowych jest trudne. Moje dziecko jezdzi w nich raptem drugi sezon a same rolki sa juz w stanie czesciowo agonalnym. Z rolek dzieciecych, ktore mam w podpisie polecam Powerslidy (jest dziewczeca wersja hotwheelsow) rolki moze nie sa znacznie radykalnie wytrzymalsze ale sa bardzo wygodne i leciutkie dzieki czemu dzieciaki lubia je znacznie bardziej od np. RB micro. Dodatkowo w komplecie masz caly zestaw ochraniaczy i kask co sprawia, ze same rolki kosztuja naprawde niewiele. Reasumujac - odpusc sobie enero i inne wynalazki (bladerunnery tez) i jesli Cie stac kup Rocesy, ktore poleca Zico. Z tanszych rolek najfajniejsze sa te HotWheelscy (ja kupowalem cos takiego <nie podajemy linków>/item586507282_zestaw_ ... 30_33.html) - 2 a byc moze 3 sezony przetrzymaja :)
PS. Poza rolkami w podpisie w sumie przerobilismy w rodzinie (mamy z siostrami 6 dzieci :>) jakies 10 par rolek marketowych i taniochy z allegro. Nie dosyc, ze dzieciaki sie w nich katowaly to rolki takie nie wytrzymywaly nawet jednego sezonu. Predzej czy pozniej i tak przyszlo wymienic je na firmowki...
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: początek zabawy: które rolki wybrać dla córki?

Post autor: zico » ndz marca 22, 2009 1:17

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

magdapk
Posty: 4
Rejestracja: ndz marca 22, 2009 11:14

Re: początek zabawy: które rolki wybrać dla córki?

Post autor: magdapk » ndz marca 22, 2009 1:38

Dzięki za pomoc :)

Przejrzałam na All te Rocesy ale nie znalazłam rozmiaru 28-32. Pytanie więc: czy w takim rozmiarze ten model występuje? A jeśli nie to co zamiast?

I jeszcze jedno pytanie jak ma się Rollerblade do Bladerunner? trochę poczytałam w necie i te drugie najlepiej nie wypadają... czy to jest tańsza podmarka Rollerblade czy te marki nie mają ze sobą nic wspólnego? Wielu sprzedawców pisze : bladerunner marki rollerblade ;)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: początek zabawy: które rolki wybrać dla córki?

Post autor: zico » ndz marca 22, 2009 2:22

magdapk pisze:Dzięki za pomoc :)

Przejrzałam na All te Rocesy ale nie znalazłam rozmiaru 28-32. Pytanie więc: czy w takim rozmiarze ten model występuje? A jeśli nie to co zamiast?

I jeszcze jedno pytanie jak ma się Rollerblade do Bladerunner? trochę poczytałam w necie i te drugie najlepiej nie wypadają... czy to jest tańsza podmarka Rollerblade czy te marki nie mają ze sobą nic wspólnego? Wielu sprzedawców pisze : bladerunner marki rollerblade ;)
Bladerunner w ogóle nie powinno się nazywać Rollerblade. To psuje markę Rollerblade. Zupełnie inna jakość. Jak widzę opisy sprzedawców, ze Bladerunner to wypas Rollerblade, to mnie nosi. Jest to po prostu okłamywanie klientów. Zupełnie inne materiały i jakość.

Rocesy są 30-33 - mam chyba ostatnią parę.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: początek zabawy: które rolki wybrać dla córki?

Post autor: jarekt » ndz marca 22, 2009 3:01

Bladerunnery to na pewno lepszy wybor niz enero i inne noname'y z allegro czy marketow. Ale z dzieciecymi rolkami RB nie maja nic wspolnego (moze poza kolkami choc tez mi sie nie wydaje). Inne materialy inne wykonanie i zupelnie inny efekt koncowy. Moj najstarszy przesiadal sie z jakiejs taniochy i byl zachwycony ale kiedy pozniej zaczelismy kupowac RollerBlade'y czy Powerslidy okazalo sie, ze te Bladerunnery to cos dokladnie posredniego miedzy rolakami najtanszymi a firmowymi.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

magdapk
Posty: 4
Rejestracja: ndz marca 22, 2009 11:14

Re: początek zabawy: które rolki wybrać dla córki?

Post autor: magdapk » ndz marca 22, 2009 6:04

Magluę dalej temat wyboru rolek :D , Przeglądnęłam jeszcze raz Allegro i znalazłam jeszcze coś takiego:

<-------->/item585964978_roc ... 30_33.html

Są one marki Roces, którą polecacie, ale jakiś inny model - nie dostałam jeszcze od sprzedawcy odpowiedzi na moje pytanie dotyczące jakichkolwiek danych technicznych.... ale może skoro siedzicie w temacie może znacie tem model i możecie mi napisać czy jest oki..? Są na licytacji więc pewnie sprzedadzą sie sporo taniej od ceny kup teraz...


Dzięki za pomoc :) Za kilka tygdoni będę wybierać rolki dla siebie, już nie mogę się doczekać ....i tu dopiero będę miała pytań! :D

Pozdrawiam,

Magda

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: początek zabawy: które rolki wybrać dla córki?

Post autor: jarekt » ndz marca 22, 2009 9:17

magdapk pisze:Magluę dalej temat wyboru rolek :D , Przeglądnęłam jeszcze raz Allegro i znalazłam jeszcze coś takiego:

<-------->/item585964978_roc ... 30_33.html

Są one marki Roces, którą polecacie, ale jakiś inny model - nie dostałam jeszcze od sprzedawcy odpowiedzi na moje pytanie dotyczące jakichkolwiek danych technicznych.... ale może skoro siedzicie w temacie może znacie tem model i możecie mi napisać czy jest oki..? Są na licytacji więc pewnie sprzedadzą sie sporo taniej od ceny kup teraz...


Dzięki za pomoc :) Za kilka tygdoni będę wybierać rolki dla siebie, już nie mogę się doczekać ....i tu dopiero będę miała pytań! :D

Pozdrawiam,

Magda
Jak sa Rocesy to kupuj i nie patrz bron bobrze na parametry. Ani łozyska abec 5000 ani "kolka kalczukowe" nie maja znaczenia - jesli to jest produkt dobrej firmy to na pewno jest to dobra rolka. Jesli chodzi o rolki dla dzieci to jedyne co mozna wybrac to firme - z zasady kazdy z duzych producentow ma ledwie jeden model dla dzieci (czasem w paru wariantach) wiec wybor jest bardzo skromny. Reasumujac rolki te wygladaja na jedne z najlepszych rolek dla dzieci na rynku i jestem pewien, ze Twoja pociecha bedzie z nich zadowolona.

PS. Jest tylko jedna kwestia. Te rolki od Zica sa duzo bardziej dziewczynskie. Ja mam samych synow wiec znam sie na temacie slabo ale z pobieznych obserwacji 5 letnich ksiezniczek wynika, ze kolor potrafi stać sie rzecza dramatycznie wazna i czesto nie do przeskoczenia :)
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

magdapk
Posty: 4
Rejestracja: ndz marca 22, 2009 11:14

Re: początek zabawy: które rolki wybrać dla córki?

Post autor: magdapk » pn marca 23, 2009 8:47

Dzięki za odp. Tak więc będę licytować te Rocesy a jak się nie uda to wtedy kupię normalnie.

Kolor już córka zaakceptowała :)

Pozdrawiam,

Magda

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”