Pomoc dla laika mile pilnie potrzebna !!:)

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Bohun
Posty: 2
Rejestracja: wt kwietnia 28, 2009 10:15

Pomoc dla laika mile pilnie potrzebna !!:)

Post autor: Bohun » wt kwietnia 28, 2009 10:30

witam!

Ostatni raz rolki na na nogach mialem 6 lat temu.. wiecej grzechów nie pamiętam..
ale obiecuje mocne postanowienie poprawy ! tylko doradzcie !musze cos kupic, potrafie jezdzic "jako tako" (nie przewracam sie :D ) teraz pewnie od poczatku wszystko znow sie zacznie, chciałbym cos kupic, rolki konkretnie :)a konkretniej takie, które by w miare szybko jeździły, były zwrotne, z w miare krótką płozą, i takie które by nie rozwaliły się wówczas gdyby zeskoczył z 3-5 schodków, lub wskoczył na kraweznik czy cos (nie mowie tu o rampach itd, na to raczej nie mam zamiaru sie pisac) wiem ze byc moze powinienem zaczac od poczatku i jakies rekreacyjne kupic, ale chciałbym to przeskoczyc i kupic rolki troche "ukierunkowane" głownie do jazdy po miescie raczej. Czy fitnessy jakies by zdaly egzamin ? np takie... <-------->/item619215074_rol ... zm_46.html
? trzeba równiez nadmienić, że jestem sporych rozmiarów, waze cos koło 85 kg (185 cm) ale mozna przyjac ze 80kg bo chudne w tempie expresowym :P zaczałem trenowac ciut, teraz własnie chce jeszcze wzbogadzic treningi o rolki...tylko które kupic? prosze o dwie propozycje które by spełniały w/w wymagania.. jedne takie do 300 zeta i drugie około 500-600 (bo jeszcze nie wiem ile chce wydac :)) w ogole jest mozliwe kupic jakies dobre rolki na allegro np do 300 zł ?

edit: albo moze takie cos by zdało egzamin .. ?<-------->/item620342771_roc ... 49_zl.html kto doradzi?

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc dla laika mile pilnie potrzebna !!:)

Post autor: bayya » wt kwietnia 28, 2009 10:48

Przykładowe dwa modele (slalom, freestyle, jazda po mieście) z górnej półki - cena też nieco wyższa, ale podobno warte swojej ceny :wink:
http://www.zicoracing.com/index.php?pro ... rod_id=339
http://www.zicoracing.com/index.php?pro ... prod_id=31

Przykładowe rolki fitnessowe:
http://www.zicoracing.com/index.php?pro ... rod_id=342

Myślę, że solidne fitnessy, jak najbardziej zdadzą egzamin. Co do kupowania rolek mało znanych firm na allegro są różne opinie... :wink:
Osobiście myślę, że nie jest to głupi pomysł dla osób, które zaczynają jeździć, głównie rekreacyjnie, raz może dwa razy w tygodniu, spokojnym tempem i nie chcą inwestować w drogie rolki... Jednak jeśli w grę wchodzą skoki z kilku stopni, szybsza jazda, itp. polecam jednak firmowe rolki :wink: Inwestycja jest spora, ale opłacalna :wink: :D :D :D Poza tym piszesz, że jesteś sporych rozmiarów... kupując nieznane rolki możesz trafić na tandetne, które rozwalą się pod Twoim ciężarem przy zwykłej jeździe, nie mówiąc już o skokach...
:wink: :D :D :D :D :D
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

Awatar użytkownika
erde
Posty: 14
Rejestracja: śr marca 11, 2009 10:30
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc dla laika mile pilnie potrzebna !!:)

Post autor: erde » wt kwietnia 28, 2009 11:08

a ja polecam RB Fusion X5 - http://www.zicoracing.com/index.php?pro ... rod_id=337
kosztuja 650zl, wygladaja na bardzo wytrzymale (jeszcze nie mialem okazji jakos ich mocno testowac w tej kwestii :wink: ), sa zwrotne i bardzo wygodne :)
jezdze na nich od miesiaca, zaczynalem od zera wiec jako poczatkujacy moge polecic! nie zaluje wydanych pieniedzy :)

Bohun
Posty: 2
Rejestracja: wt kwietnia 28, 2009 10:15

Re: Pomoc dla laika mile pilnie potrzebna !!:)

Post autor: Bohun » śr kwietnia 29, 2009 7:18

no dobrze, a moze jednak jeszcze jakaś tańsza propozycja ?:P (te x5 rollerblade'a tez ogladałem juz z utesknieniem..ale taką kasa to ja bede dysponowac dopiero po wakacjach chyba :/ )

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: Pomoc dla laika mile pilnie potrzebna !!:)

Post autor: miko » czw kwietnia 30, 2009 7:26

Bohun pisze:a konkretniej takie, które by w miare szybko jeździły, były zwrotne, z w miare krótką płozą, i takie które by nie rozwaliły się wówczas gdyby zeskoczył z 3-5 schodków, lub wskoczył na kraweznik czy cos (nie mowie tu o rampach itd, na to raczej nie mam zamiaru sie pisac) wiem ze byc moze powinienem zaczac od poczatku i jakies rekreacyjne kupic, ale chciałbym to przeskoczyc i kupic rolki troche "ukierunkowane" głownie do jazdy po miescie raczej.
Do Twojego opisu preferencji to do 400 zlotych to chyba powerslide cell II, model z 2007 albo 2008 roku (przychodzi mi to o tej godzinie tylko to do głowy, bo bardzo popularne). Czyli to co podlinkowała Bayaa (PS Cell FSK), ale we wcześniejszej, tańszej i sprawdzonej wersji.
Ale te modele to już chyba z drugiej reki, bo u Zica nie widziałem "starych" modeli.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”