Pierwsza wymiana kółek

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: Pierwsza wymiana kółek

Post autor: miko » pt maja 08, 2009 2:53

Te rolki to faktycznie zabytki. Wszystko pełna skorupa. Nie oczekuj, że ktoś tu zrobi jakieś zestawienie i porównanie wszystkich podlinkowanych, choćby dlatego, że nie możesz oczekiwać, że każdy jeździ tu ponad 10 lat na rolkach. W internecie pewnie są do odnalezienia informacje (to optymistyczne stwierdzenie)

Jeśli zico mówi, że na tym i tym jeździł i było ok, to skoro chcesz rolki do 200, to bym się już nie wahał dłużej. A wynalazków niemarkowych bym nie kupował.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwsza wymiana kółek

Post autor: zico » pt maja 08, 2009 2:59

W sumie dziękuję autorowi za ten wątek, bo zapomniałem, że jeździłem na tych Rollerblade`ach, one mają możliwość regulacji cholewki góra - dół o ile jeszcze dobrze pamiętam. Możesz bardziej sobie usztywnić nogi szczególnie ważne dla osoby początkującej. Dodatkowo chyba mają możliwość regulacji wysokości kółek (pieski w szynach) i możesz zrobić w przyszłości "banana" ;) Masz zapewniony komfort i wentylację (budowa a`la Twister - dużo otworów wentylacyjnych) - naprawdę czuć powietrze jak jedziesz - "wietrzenie skarpetek" nie wyssało się palca :D
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: Pierwsza wymiana kółek

Post autor: miko » pt maja 08, 2009 3:25

zico pisze:W sumie dziękuję autorowi za ten wątek, bo zapomniałem, że jeździłem na tych Rollerblade`ach, one mają możliwość regulacji cholewki góra - dół o ile jeszcze dobrze pamiętam. Możesz bardziej sobie usztywnić nogi szczególnie ważne dla osoby początkującej. Dodatkowo chyba mają możliwość regulacji wysokości kółek (pieski w szynach) i możesz zrobić w przyszłości "banana" ;) Masz zapewniony komfort i wentylację (budowa a`la Twister - dużo otworów wentylacyjnych) - naprawdę czuć powietrze jak jedziesz - "wietrzenie skarpetek" nie wyssało się palca :D
Ooo! czyli RB Macroblade ES można przystosować pod slalom :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwsza wymiana kółek

Post autor: zico » pt maja 08, 2009 3:35

miko pisze:Ooo! czyli RB Macroblade ES można przystosować pod slalom :)
Chyba tak, taka uboga wersja (protoplasta) rolek freestyle :D
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Pierwsza wymiana kółek

Post autor: jar-as » pt maja 08, 2009 11:11

010684 pisze:Sorry za powtórkę, ale są podzielone zdania więc nie wiem na czym tu się oprzeć.
Na doswiadczeniu innych :Zico,Miko Toudi itd. ja ze swej strony moge stwierdzic ze mialem wlasnie 10 lat temu (kupione jeszcze w Giaccomeli sport )takie protoplasty od Roces ,ni cholery nie pamietam nazwy ale oddalem je koledze a on na nich smiga do dzisiaj .Stare firmowe rolki byly jak Ruska stal ni gniotsa ni lamiotsa a w srodku wygodne "kapcie".

010684
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 07, 2009 2:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Nowy Staw
Kontakt:

Re: Pierwsza wymiana kółek

Post autor: 010684 » pn maja 11, 2009 2:45

Wiecie co? No i może na te stare, ale firmy dobrej już bym się zdecydowała, ale napisałam do sklepu i się okazało, że nie ma mojego rozmiaru :( Tak więc pozostaje mi dalej szukać :( Pytanie tylko... kiedy pojeżdżę? Obym się tylko nie rozmyśliła co do zakupu :)

PS. Ktoś podesłał mi informację o rolkach Enero 097 + plecak na rolki gratis za 209,00 zł. Czy ktoś miał z takimi rolkami do czynienia?
Znalazłam je nawet na <------->. Chyba o te komuś chodziło?
<-------->/item623425890_lyz ... nr_39.html
Obrazek

010684
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 07, 2009 2:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Nowy Staw
Kontakt:

Re: Pierwsza wymiana kółek

Post autor: 010684 » śr maja 13, 2009 1:40

Obrazek

Awatar użytkownika
Mad
Posty: 32
Rejestracja: pn września 01, 2008 1:30
Moje rolki: RB Crossfire
Jeżdżę od: 01 wrz 2008
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwsza wymiana kółek

Post autor: Mad » śr maja 13, 2009 6:02

010684 pisze:PS. Ktoś podesłał mi informację o rolkach Enero 097 + plecak na rolki gratis za 209,00 zł. Czy ktoś miał z takimi rolkami do czynienia?
Znalazłam je nawet na <------->. Chyba o te komuś chodziło?
<-------->/item623425890_lyz ... nr_39.html
Ja kupiłem kiedyś takie rolki. Udało mi się załatwić je z hurtowni (po znajomości), za jakieś 130zł (już nie pamiętam dokładnie). Nie pasowały mi rozmiarowo, więc wziął je mój znajomy. Nigdzie go nie uwierają i mówi, że są wygodne. Na ile są wytrzymałe to trudno powiedzieć, bo kumpel jeździ rekreacyjnie - raz na jakiś czas. Poza tym ma je tylko od zeszłego roku (końcówka sezonu).
Drugi sezon na rolkach, Cell 4 x 80mm -> Crossfire 4x 90mm, kilka plusów i kilka minusów ;p

010684
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 07, 2009 2:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Nowy Staw
Kontakt:

Re: Pierwsza wymiana kółek

Post autor: 010684 » czw maja 14, 2009 10:24

Nie wiem, czy dobrze robię, ale na 90% jestem zdecydowana na rolki Tempish Temper Top Gold.

Udało mi się wynegocjować niższą cenę, więc wydam tylko trochę więcej niż planowałam. Jak myślicie? Dobry wybór?
Obrazek

Roller_Girl
Posty: 4
Rejestracja: pt sierpnia 17, 2012 11:39
Moje rolki: Rollerblade
Jeżdżę od: 02 sty 2005

Re: Pierwsza wymiana kółek

Post autor: Roller_Girl » sob sierpnia 18, 2012 12:07

Siemka !! :)
Przyłącze się do tematu, bo aktualnie też mam zamiar wymienić kółka, kolejny raz z rzędu . Od prawej rolki mam strasznie zjechane , jak wiadomo od hamowania. Moje rolki to rollerblade jednak tylko tyle wiem, bo kupowałam je x lat temu :) Moje pytanie brzmi: czy mogę kupić inne kółka niż firmy rollerblade ? Czy koniecznie musi być rollerblade ? Wydaję mi się, że kółko to jednak kółko, jednak wolę się upewnić :D ;)

Roller_Girl
Posty: 4
Rejestracja: pt sierpnia 17, 2012 11:39
Moje rolki: Rollerblade
Jeżdżę od: 02 sty 2005

Re: Pierwsza wymiana kółek

Post autor: Roller_Girl » sob sierpnia 18, 2012 12:11

Oooo... nie ma to jak odp po 3 latach ... :P

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwsza wymiana kółek

Post autor: Toudi » sob sierpnia 18, 2012 11:14

Tak. Sprawdź - na płozie jest napisany max rozmiar kół, które sie zmieszczą.
Jest tu mnóstwo tematów o kołach. Poczytaj, jakie koła wybrać.
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”